Advanced level results.

Centre No: 1032 SAINT AUGUSTINES COLLEGE NSO
Regist:156, Sat for 2 or More Subjects:156, Passed:126, %Passed:80.77,

Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
 
Passed in 5  Subjects: 17
(1)  LAWAN AUSTIN SEWOYEBAA – BIO-B,CHE-A,PMM-A,FMA-A,PHY-A,
(2)  BONGFAN BENOIR FANNYUY – BIO-A,CHE-B,PMM-B,FMA-B,PHY-D,
(3)  FOKA AMSHATU MAAYUN – BIO-B,CHE-B,PMM-B,FMA-B,PHY-E,
(4)  FONDZENYUY LIONEL NYANCHI – BIO-A,CHE-B,PMM-C,FMA-B,PHY-E,
(5)  NDI GLEN NFORM – BIO-B,CHE-A,PMM-B,FMA-C,PHY-E,
(6)  TAMNGWA CYNTHIA FAKE – BIO-B,CHE-B,PMM-B,FMA-B,PHY-E,
(7)  KONGLA WIRNKAR JULIAN – BIO-B,CHE-C,PMM-B,FMA-B,PHY-E,
(8)  CALVIN TABETAH – BIO-A,CHE-B,PMM-D,PHY-D,REL-D,
(9)  NDZESHANG DYMPNA SIYSILA – BIO-B,CHE-C,PMM-B,FMA-C,PHY-E,
(10)  TATAH BRIAN KINYUY – ECO-C,GEO-C,PMS-B,REL-D,PHI-C,
(11)  LOLE DZE-ERNYUY CLAVE – BIO-C,CHE-D,PMM-C,FMA-C,PHY-E,
(12)  MBU MARIUS TARDZENYUY – BIO-C,CHE-D,GGY-D,PMS-E,REL-C,
(13)  ANASTASIA LIKEJUNGKI VERLA – ECO-E,GEO-C,HIS-C,REL-E,PHI-D,
(14)  KIVEN VANESSA KIAWUNI KEMJEI – BIO-C,CHE-D,GGY-E,PMS-E,REL-D,
(15)  SALAH LARISSA AWAH – BIO-D,CHE-D,PMM-D,PHY-E,REL-D,
(16)  AKUWIYADZE TECLE VANESSA VERLA – LIT-E,FRE-D,HIS-E,REL-D,PHI-D,
(17)  NEH SOH GRACE MANUELA – ECO-D,GEO-E,PMS-E,REL-D,PHI-D,
 
Passed in 4  Subjects: 31
(1)  WIRNGO FRANKLINE LAWONG – BIO-C,CHE-C,PMM-B,FMA-C,
(2)  KEHMOKA WIYSENYUY DIANE – BIO-C,CHE-D,PMM-B,FMA-C,
(3)  MANGEH III FONDZENYUY CEDRIC – BIO-B,CHE-C,PMM-C,FMA-D,
(4)  BERINYUY BERNALDINO – BIO-B,CHE-D,PMM-E,REL-B,
(5)  DEUTOU NDENGOUE FRANCOIS XAVIER – BIO-B,CHE-B,PMM-E,FMA-D,
(6)  NDENGUE BEKONO RAISSA CLARISSE – BIO-D,CHE-D,PMM-B,FMA-C,
(7)  SUIKA ARMAND SIMAH – BIO-E,CHE-D,PMM-B,FMA-B,
(8)  BERINYUY GUSTAV ABERIYUF – ECO-C,GEO-D,PMS-C,REL-D,
(9)  BEZANKENG COLLINS FORWANG – BIO-D,CHE-D,PMS-C,FMA-C,
(10)  BOMDZELE CLARENCE BURINYUY – BIO-B,CHE-C,PHY-E,REL-D,
(11)  NTEHSEKA ANSELM YUVEN – BIO-B,CHE-C,PMM-E,REL-D,
(12)  ANYINGU DORIS – BIO-C,CHE-C,PMM-D,PHY-E,
(13)  LEMFON BERTRAND WIRYU – ECO-E,GEO-E,HIS-C,REL-B,
(14)  MBIYDZENGEH ARNOLD VENKI – GEO-E,HIS-C,REL-C,PHI-D,
(15)  MOFORYAN MIGUEL FESTUS MBOH – CHE-C,PMM-D,FMA-C,PHY-E,
(16)  NCHANG ATEH RAYMOND-JULES – BIO-B,CHE-C,PMM-E,FMA-E,
(17)  NGOUBI MAXIMILLIAN DIANGHA – BIO-C,CHE-D,PMM-D,FMA-D,
(18)  VIBAN CYRIL JUMBAM – BIO-D,CHE-C,GGY-D,REL-D,
(19)  NGELAH YVETTE TANWIE – ECO-E,GEO-C,HIS-C,PHI-E,
(20)  JERMAIN NGANYUO ARREY – BIO-E,CHE-D,GGY-E,REL-C,
(21)  JIMLA KERRY-ALLENS DINAYEN – BIO-C,CHE-D,GGY-E,REL-E,
(22)  SUIVEN CHALOTTE YAYA – BIO-D,CHE-C,PMM-E,REL-E,
(23)  TATIANA NSEI GEH – BIO-D,CHE-C,PMM-E,FMA-E,
(24)  NJODZEKA JUDE-THADDEUS FONSI – BIO-E,CHE-C,PMM-E,REL-E,
(25)  SAGHIEN PRINCESS AMOSA’A – BIO-D,CHE-E,PMS-E,REL-D,
(26)  TUKOV CHARLOTTE BERINYUY – LIT-E,HIS-D,REL-E,PHI-D,
(27)  EMILIENE DZEKAMILIV – BIO-E,CHE-D,PMS-E,REL-E,
(28)  KINYUY NGANKA LEUTICIA – ECO-E,GEO-E,PMS-E,PHI-D,
(29)  NFOR BLESSING WIBAH – ECO-E,GEO-E,PMS-E,PHI-D,
(30)  MILAMEN EMMANUELLA – BIO-E,CHE-E,PMS-E,REL-E,
(31)  SENYUY EDITH FON – LIT-E,HIS-E,REL-E,PHI-E,
 
Passed in 3  Subjects: 37
(1)  ADE DESMOND CHOFOR – BIO-A,CHE-D,PMM-E,
(2)  AFUNGCHWI JUDE KWEMDENUI – BIO-B,CHE-D,PMM-D,
(3)  ELIMBY PENDA YVES NELSON – BIO-C,CHE-C,PMS-D,
(4)  IRENE MUYER – BIO-C,GGY-D,REL-C,
(5)  ANCHANG DORYNE EDNA – LIT-E,HIS-C,REL-C,
(6)  BONGYU DIVINE TAR – BIO-B,CHE-D,PMM-E,
(7)  EPIE ROSELINE DIONE – GEO-E,HIS-C,REL-C,
(8)  IVY LEINYUY – ECO-E,HIS-C,PHI-C,
(9)  KIYNYUY FELICITY NKEFON – HIS-C,REL-D,PHI-D,
(10)  KWEI CLAIRE CHIONDEH – ECO-D,GEO-D,PHI-C,
(11)  MERABEL NYUYBIN – BIO-C,CHE-C,GGY-E,
(12)  SAFINDAH FRANK AJEBE – LIT-E,FRE-D,HIS-B,
(13)  TATAH HOSTENSIA BONGKELA – BIO-D,CHE-C,PMM-D,
(14)  CHOFOR LESLIE NWAYIM – BIO-C,CHE-D,GGY-E,
(15)  GAMNJE DOMINIC ROOYEH – CHE-D,PHY-E,BIO-C,
(16)  LEIKEKI CYNTHIA – BIO-C,CHE-D,REL-E,
(17)  NGASSAM MBIANDA MELIE PROVIDENCE – BIO-E,CHE-C,PMS-D,
(18)  NGWAH MARIE KUMO – GEO-D,HIS-D,REL-D,
(19)  TARDZENYUY VERA SHALANYUY – HIS-D,REL-D,PHI-D,
(20)  TUME WIY-YEH MELISSA – BIO-E,CHE-C,REL-D,
(21)  JINGWI DAVID KAJOH – BIO-D,CHE-D,GGY-E,
(22)  LUKONG ADEL-WENDY KIHLA – GEO-E,HIS-D,REL-D,
(23)  MAWO RASHEAL BINYOH – BIO-D,CHE-E,REL-D,
(24)  NGALA EMILIA WIDEN – HIS-D,REL-D,PHI-E,
(25)  NSHARI NGANSAH YANNICK – ECO-E,GEO-C,PMS-E,
(26)  PEYECHU LESSLY PELEKE – BIO-D,CHE-D,FMA-E,
(27)  VAHKUNSEH DIANE DOH – GGY-E,PMS-E,REL-C,
(28)  MANJO JOHN NSOYENIKA – GEO-E,HIS-D,REL-E,
(29)  NGAH GERALDINE YENNYUYGHA – GEO-E,HIS-E,PHI-D,
(30)  NOUBEU NOUTCHOUM STEVE JUNIOR – BIO-E,CHE-D,REL-E,
(31)  OVAH NDZANA AXELLE DORIANE AUDREY – LIT-E,FRE-E,HIS-D,
(32)  SAIDU BERINYUY MUSA – ECO-E,GEO-D,REL-E,
(33)  SUIRU MARIE-THERESE DZEKEWONG – LIT-E,HIS-D,REL-E,
(34)  BONGKIYUNG CLOTILDE LIMNYUY AMUSAH – GEO-E,HIS-E,REL-E,
(35)  EGEH SHARON ETOGOKWE – LIT-E,HIS-E,REL-E,
(36)  MELISSA BIH ZUO – BIO-E,CHE-E,REL-E,
(37)  NDZEDZENI BENARDETTE KINYUY – BIO-E,CHE-E,PMS-E,
 
Passed in 2  Subjects: 41
(1)  FRU WILLEHAD – BIO-A,CHE-D,
(2)  BERNSAH CLARE YIHNYUY – BIO-C,CHE-C,
(3)  FRU AMARANTHA DIONE – HIS-D,REL-B,
(4)  NSIELA OTEH BERTRAND – BIO-B,CHE-D,
(5)  NWENTUMNDZE JONATHAN PEMUNTA – BIO-C,CHE-C,
(6)  TATAH BRENT YEIKA – GEO-D,HIS-B,
(7)  ADRIEN GHANG MBUNGSON – BIO-B,CHE-E,
(8)  BUNILA JOHN NEWMANN NSOKIKA – BIO-C,CHE-D,
(9)  EKWE SERGE KULOSEN – BIO-C,CHE-D,
(10)  NGWAN SHALANYUY BONGKIYUNG JUNIOR – BIO-D,CHE-C,
(11)  TAKENGZI BORIS ATEMKENG – CHE-C,PMS-D,
(12)  CHICK ANUMU YOUBISI TATA – GEO-E,HIS-C,
(13)  ESSONGOH NENE GRACE DIVINE – HIS-E,REL-C,
(14)  GHAIFEH ELGA YIVEN – HIS-D,PHI-D,
(15)  KERNYUY JOYFALON JAIKA – CHE-D,REL-D,
(16)  KEUBI PELEU AUDE ORNELLA – HIS-E,REL-C,
(17)  KONGLIM MELISA FOMONYUY – HIS-E,REL-C,
(18)  NDUKONG LOUIS MUNKI – GEO-E,HIS-C,
(19)  NGEH VERONICA NANGE – BIO-D,CHE-D,
(20)  TANWIE CLETUS NDIFOR – GEO-D,HIS-D,
(21)  TIDZE SHIYEN ROMEO – CHE-C,REL-E,
(22)  CHESI MARTIN NDIFOR – HIS-D,REL-E,
(23)  ELANDI BELLA PIE BERLIN – FRE-E,HIS-D,
(24)  JUSTINE YONGBEN – HIS-D,REL-E,
(25)  LAWONG VERBE DENIS – GEO-E,HIS-D,
(26)  NEBA FOMEKONG COLLINS – HIS-D,REL-E,
(27)  NJODZEKA HASSAN – BIO-D,CHE-E,
(28)  NWARINGWE MATEAH RELINDIS – BIO-E,REL-D,
(29)  TENDAH MARY MAGDALENE – LIT-D,HIS-E,
(30)  TOO-CHUKWU CHRISTOPHER MADUKA – BIO-D,CHE-E,
(31)  TSANKA CLINTON NDI – LIT-E,HIS-D,
(32)  BONGBIMI ELECTA MUMENG – HIS-E,PHI-E,
(33)  KAMDEM YOUMBI KEVIN – BIO-E,GGY-E,
(34)  LEINYUY LAURA YAKONG – LIT-E,HIS-E,
(35)  MAFOR JANEFRANCIS MULUH – HIS-E,REL-E,
(36)  MENGJO LUCIAN GHAIFE – HIS-E,REL-E,
(37)  NGENSO EMELIENNE YULA – LIT-E,HIS-E,
(38)  SUIFE LOWEH THIERRY JUDE – GEO-E,HIS-E,
(39)  TCHIKA PETRA CHI – GEO-E,HIS-E,
(40)  TCHOUPE PETRONILLA LIMNYUY – HIS-E,PHI-E,
(41)  YENLA ODILIA KONG – BIO-E,PMS-E,
 
Centre No: 1033 SAINT BEDES COLLEGE ASHING
Regist:92, Sat for 2 or More Subjects:92, Passed:91, %Passed:98.91,

Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
 
Passed in 5  Subjects: 30
(1)  GERALD CHAM KPU – BIO-A,FMA-A,CHE-A,PHY-B,PMM-A,
(2)  NGWA NJINGEH BERTRAND – FMA-A,PHY-B,BIO-B,PMM-A,CHE-A,
(3)  NJONOU NOUJIEP SOPHONE SHILONITE – PMM-A,PHY-C,BIO-B, CHE-A,FMA-A,
(4)  ATEAFAC ERIC NDEMASEH – PHY-D,CHE-B,PMM-A,BIO-B,FMA-A,
(5)  LUM PETRA – CHE-C,PMM-A,PHY-C,BIO-B,FMA-A,
(6)  BETTY ANFUMBOM NGAM – HIS-C,FRE-C,REL-A,ECO-B,LIT-B,
(7)  CHOFOR BLAKE – FMA-A,CHE-A,PHY-E,PMM-B,BIO-B,
(8)  SELAMO BASILE NYUYSONI – FMA-B,PMM-A,CHE-B,BIO-B,PHY-D,
(9)  CHOVES NINI NGOIN – GEO-A,REL-B,ECO-C,PMS-B,FMA-D,
(10)  DONDJI ASSATAGOU GERNIQUE VINCIANE – PHY-D,FMA-C,PMM-B,

CHE-B,BIO-A,
(11)  SANDRINE TOGHOUA MOBOU ACHICK – CHE-A,FMA-C,PMM-B, PHY-E,BIO-A,
(12)  FON-ECHEKIYE THOMAS TATAH-GWEI – REL-B,GEO-B,FMA-D, ECO-C,PMS-B,
(13)  FONKOUA KAMDEM FRANCK SENGHOR – BIO-C,CHE-C,FMA-A, PHY-E,PMM-A,
(14)  KINKOH RENADA YENSHIE – CHE-C,PMM-A,FMA-A,BIO-C,PHY-E,
(15)  LIONEL NGUCHEME NGWANA – FMA-C,CHE-C,BIO-B,PMS-B,GGY-C,
(16)  NGANFO ZOTEGOUON JUANITA SONIA – PHY-E,CHE-B,BIO-C, FMA-C,PMM-A,
(17)  NKENGLA SIRRI ENI – PMM-A,FMA-C,BIO-B,PHY-E,CHE-C,
(18)  NOKENYI EMMANUEL TITAKU – BIO-B,CHE-C,PMM-A,FMA-C,PHY-E,
(19)  YONG FABIOLA NDIM – PMM-A,BIO-B,CHE-C,PHY-E,FMA-C,
(20)  NKWAIN NACHIAH PETRA AJIMSTMBOM – ECO-C,PMS-A,FMA-C, REL-C,GEO-E,
(21)  TAKOU LACMAGO OLIVIER – ECO-D,REL-B,LIT-E,FRE-B,HIS-C,
(22)  FOBA MAH – BIO-A,CHE-C,PMM-C,FMA-E,PHY-E,
(23)  FOKOM VANNESSA MEH – GGY-C,CHE-C,BIO-B,FMA-E,PMS-D,
(24)  NJOKA MARVIN SUYRU – ECO-E,LIT-C,FRE-B,HIS-C,REL-D,
(25)  ALABONG NICHOLAS ACHALEKE – HIS-B,REL-C,ECO-E,GEO-E,LIT-C,
(26)  AWAH HANNIEL TECHA ANYAM – FMA-E,PMS-C,ECO-D,REL-D,GEO-C,
(27)  BANADZEM LAURA YUMIY – HIS-C,GEO-E,ECO-E,REL-B,LIT-D,
(28)  NDOSSE OLIVIA CINTHIA – BIO-C,CHE-D,PHY-E,FMA-E,PMM-B,
(29)  TENEFO TAKOUGOUM CHRISTIAN – PHY-E,PMM-D,FMA-E,BIO-B,CHE-C,
(30)  FONKAM FEUHA NEIL ENAMBONG – BIO-B,PMM-D,CHE-D,PHY-E,FMA-E,
 
Passed in 4  Subjects: 40
(1)  CHEUGUI TSAPBENG HYACINTHE – FMA-A,BIO-B,PMM-B,CHE-C,
(2)  EWONDE EWONDE RAPHAEL – BIO-B,CHE-B,PMM-C,FMA-A,
(3)  KAMAGUE KAMENI YVES PATRICK – BIO-B,FMA-C,CHE-B,PMM-B,
(4)  ACHU MERCY ACHU – FMA-C,PMM-B,CHE-C,BIO-B,
(5)  LO-AH ALVINUS AJIMSIMBOM – REL-C,GEO-B,ECO-C,HIS-B,
(6)  MUNJO MELISSA MUNCHOH – HIS-C,ECO-C,GEO-C,REL-A,
(7)  NGOH PETER YONGHA – PMM-B,CHE-C,BIO-B,FMA-C,
(8)  GAMSI MUYANG – CHE-C,PMM-C,FMA-C,BIO-B,
(9)  KIDUO EVANS NDOKUO – BIO-B,CHE-C,PMM-C,FMA-C,
(10)  NSALAR BELMOND NGONDA – ECO-C,GEO-C,PMS-C,REL-B,
(11)  KIMENG HAZELLE CHUFI – GGY-B,CHE-D,PMS-C,BIO-C,
(12)  MBA TAKAM JOEL LANDRY – PMM-C,BIO-B,CHE-B,PHY-E,
(13)  NIKOBFAYUM LAURA KINYUY – ECO-E,GEO-C,HIS-B,LIT-B,
(14)  SANDA CHOFOR NGUFOR – PMM-C,CHE-C,FMA-D,BIO-B,
(15)  WIRSIY SONIA ANCELA KINYUY – REL-C,LIT-B,FRE-C,HIS-D,
(16)  BILONG HELENE PATIENCE – HIS-C,LIT-D,FRE-C,REL-C,
(17)  BOBYEG PATRICIA NDIFORBA – ECO-E,LIT-D,HIS-B,REL-B,
(18)  ENYONG SANDBA EYEN – BIO-B,CHE-D,PMM-D,FMA-C,
(19)  HARRIETTE NYUYBINNI – CHE-C,FMA-E,BIO-C,PMM-B,
(20)  MAFOGANG LAURE FLORINE – PMM-D,FMA-D,BIO-B,CHE-C,
(21)  NKUNA IRENAUS YONG – FRE-C,REL-D,HIS-C,LIT-C,
(22)  NKWENTI ABDEL-CARIM CHITAKWI – CHE-D,FMA-C,BIO-D,PMM-B,
(23)  TANYI ANYI ENOW – CHE-C,PMM-D,FMA-D,BIO-B,
(24)  KENDEM MODESTINE ZEMEKIE FORGHAB – LIT-C,REL-C,FRE-D,HIS-D,
(25)  KENFACK SONIA SHAFACK – CHE-C,BIO-B,PMM-D,FMA-E,
(26)  LIONEL HAGBE NLEND ITOR – FRE-B,HIS-C,LIT-E,REL-D,
(27)  MBINKAR NOELA SEVIDZEM – REL-D,GEO-A,ECO-D,PMS-E,
(28)  MONGA WELADJI KEVIN – BIO-B,FMA-E,CHE-C,PMM-D,
(29)  NCHAM VICTORINE YUNG – LIT-C,GEO-C,ECO-E,HIS-C,
(30)  AMABO EVANGELISTA MARY BINEH – REL-C,GEO-E,ECO-D,PMS-C,
(31)  KUM AYIE RAHIM – REL-C,ECO-D,HIS-C,GEO-E,
(32)  MUKOM SOLANGE NDIM – CHE-D,PMM-C,BIO-D,FMA-D,
(33)  NGUEPKAM DJOUNANG JAIRA MARLOWE – REL-D,GEO-E,ECO-D,PMS-B,
(34)  NINANTAN NADEGE – GGY-B,BIO-D,PMS-E,CHE-D,
(35)  NKEM BERINYUY ASHERI – HIS-C,FRE-C,REL-E,LIT-D,
(36)  KIYAH DERICK NONYOGOMTE – BIO-E,PMS-C,GGY-C,CHE-E,
(37)  CHINDO NEVILLE – LIT-E,FRE-D,HIS-C,REL-E,
(38)  CLAVIS NWEHFOR FUBAH – ECO-E,GEO-D,PMS-E,REL-C,
(39)  MFEDOUN TAKAM LIONEL JUSTE – GEO-D,PMS-E,ECO-E,REL-C,
(40)  NDANGOH AKUM KELLY-SALLIA – FMA-E,PMM-D,BIO-D,CHE-D,
 
Passed in 3  Subjects: 18
(1)  ATUGU DESMOND TANGI – LIT-D,HIS-B,REL-B,
(2)  TOSAM VERONICA ZITEM – GEO-D,HIS-B,REL-B,
(3)  AFUHMBOM MIRABEL KIYONG – REL-B,LIT-D,HIS-C,
(4)  TANG BLESSING SONG – LIT-B,HIS-B,GEO-E,
(5)  KAH ODILIA SIH – CHE-D,BIO-C,GGY-C,
(6)  NDU ISABELLE NGONG – REL-C,GEO-D,ECO-C,
(7)  ATSENUI NGWENGEH ABIMNUI – REL-B,LIT-E,HIS-D,
(8)  KUMA MAX WADMIA BUMA – CHE-E,GGY-C,BIO-C,
(9)  ATAM ENDELI CYRILLE – BIO-C,CHE-D,PMS-E,
(10)  KIEN EMMANUELLA – REL-D,LIT-D,HIS-D,
(11)  CHIAMBENG JOYCELYN NYANGHA – PMS-E,GEO-D,REL-D,
(12)  FUMBUI MARGARET MARY NABI – ECO-E,GEO-D,PMS-D,
(13)  KAMDEM TAYOUSSI FRANCK LOIC – REL-D,ECO-E,GEO-D,
(14)  TACHAGO NGAMGO LARISSA INES – PMS-C,GEO-E,FMA-E,
(15)  TSAFACK NGUIMFACK NINA KELLY – PMS-D,REL-D,GEO-E,
(16)  GALEGA KRISTEL DELANEZ KAHKUMBAD – GEO-D,PMS-E,FMA-E,
(17)  NDOKUO VELMA NGOINMUH – HIS-D,LIT-E,GEO-E,
(18)  SANTE VALERY VERSHIYI – GEO-E,ECO-D,PMS-E,
 
Passed in 2  Subjects: 3
(1)  FUMBII LEWIS CLAUDE YONGABI – BIO-C,CHE-D,
(2)  LUMA LYDIE ETONDE NABIZOULI – HIS-E,REL-D,
(3)  ACHANKENG HENRY ASABA – REL-E,GEO-E,
 
Centre No: 1034 BAPTIST COMPREHENSIVE HIGH SCHOOL NJINIKEJEM
Regist:10, Sat for 2 or More Subjects:10, Passed:7, %Passed:70,

Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
 
Passed in 3  Subjects: 4
(1)  MAI SAPHILIAN – LIT-E,HIS-B,ECO-D,
(2)  TANGALA DANE SIGO – FRE-D,HIS-B,LIT-E,
(3)  NANTANG MARIS ELAIH – HIS-C,GEO-E,REL-E,
(4)  NKWAIN RITA NABI – HIS-D,GEO-E,REL-D,
 
Passed in 2  Subjects: 3
(1)  WAKOM BELTUS WARRI – HIS-C,FRE-D,
(2)  EMMANUELA MOHJEM – HIS-D,GEO-E,
(3)  MBUWEL HOPE ALUMA – GEO-E,HIS-E,
 
Centre No: 1035 SAINT JOSEPHS COLLEGE SASSE
Regist:88, Sat for 2 or More Subjects:87, Passed:87, %Passed:100,

Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
 
Passed in 5  Subjects: 6
(1)  BOKALLI FRANCOIS ADRIEN MOREL – BIO-A,CHE-A,PMM-A,FMA-A,PHY-C,
(2)  ALEI FRANK FOIN – BIO-B,CHE-B,PMM-A,FMA-A,PHY-E,
(3)  VALENTINE ATEMKENG SAA’ NKOFO – BIO-C,CHE-B,PMM-B,FMA-B,PHY-E,
(4)  SOHEL FODJO IVAN STEPHANE – BIO-C,CHE-C,PMM-C,FMA-C,PHY-E,
(5)  SAHAGA TAFON LIONEL – BIO-D,CHE-B,PMM-D,PHY-E,PHI-E,
(6)  TEBOH NCHINDA MARK – BIO-B,CHE-C,PMS-E,REL-E,PHI-E,
 
Passed in 4  Subjects: 69
(1)  NGA VICTOR TARTA JR. – BIO-C,CHE-A,PMM-A,FMA-A,
(2)  CHARLES ATANGANA NAMA – LIT-A,FRE-B,HIS-B,PHI-B,
(3)  TCHINDA FOKOU LOIC – LIT-B,FRE-A,HIS-B,PHI-B,
(4)  DONGMO KENFACK JUDE – BIO-B,CHE-C,PMM-A,FMA-B,
(5)  NYAMBIOH ARISTIDE FABRICE – BIO-C,CHE-A,PMM-B,FMA-B,
(6)  KWESI BAAKO ABOAGYE – ECO-C,GEO-C,PMS-B,PHI-B,
(7)  ASHUNTANTANG JORGE SIPEWA – ECO-D,GEO-C,HIS-B,PHI-B,
(8)  EWARE VICTOR NGACHU – ECO-D,GEO-D,PMS-B,PHI-A,
(9)  KARL – BROLIN PEYEN – ECO-C,GEO-C,HIS-B,PHI-C,
(10)  NEMBU MILTON EMMANUEL NCHABANU – BIO-C,CHE-B,PMM-C,FMA-C,
(11)  NJI MUKWA NJOH – BIO-B,CHE-C,PMM-C,FMA-C,
(12)  NKENGASONG EDWIN ASONG – ECO-C,LIT-B,HIS-B,PHI-D,
(13)  ALBAN LYONGA JOKE EFORTE – ECO-E,LIT-B,HIS-B,PHI-C,
(14)  CHIMEZIE STANDLEY NWOYEGBO – BIO-B,CHE-A,PMM-E,REL-D,
(15)  ENYONG ETCHU HENRY – NEVILLE – ECO-E,LIT-B,HIS-B,PHI-C,
(16)  IMBIA SEIGFRIDE WILLIAM EFFONGO – ECO-D,GEO-D,HIS-B,REL-B,
(17)  MOKENGE TIMOTHY NAKIE – ECO-C,GEO-C,PMS-D,PHI-B,
(18)  MOUKOURI MBEBE – LIT-D,FRE-C,HIS-B,REL-C,
(19)  NJANTANG WILFIED WALDER – CHE-B,PMM-C,FMA-C,REL-D,
(20)  NJEFI MICHAEL NJEFI – BIO-D,CHE-B,PMM-D,FMA-B,
(21)  NKEMBETEH JULIUS YOUCHEMBERNG – BIO-C,CHE-B,PMM-D,FMA-C,
(22)  NNANGE METUGE AKWEH – ECO-C,GEO-D,PMS-B,REL-C,
(23)  NTAR CASIMIR ENKO – ECO-C,GEO-D,PMS-C,PHI-B,
(24)  YOUMBISSIE DJEUMENI FRANK KEVIS – ECO-C,GEO-D,PMS-B,PHI-C,
(25)  AKWE RAY NGOLE JUNIOR – ECO-E,GEO-D,HIS-A,PHI-C,
(26)  AWAFU BORIS MASSOMA TANDIAFOR – ECO-C,GEO-D,HIS-C,PHI-C,
(27)  DOH NGHEGHE ABDEL KARIM – ECO-E,LIT-C,HIS-B,REL-C,
(28)  ELELE ONAMBELE COLLINS – BIO-D,CHE-C,PMM-C,FMA-C,
(29)  GILLES BAONGA NWAHA – ECO-E,GEO-D,HIS-B,PHI-B,
(30)  MUKETE NJEMO BOSEME – ECO-C,GEO-E,PMS-C,REL-B,
(31)  NKAPCHE TAKAM DONALD – CHE-B,PMM-C,FMA-D,REL-D,
(32)  TACHINDA MEFEYA IDRIS – BIO-B,CHE-B,PMS-D,REL-E,
(33)  WALLACE EWANE NNANE – ECO-E,LIT-B,HIS-B,REL-D,
(34)  YUSUFU UMARU – BIO-C,CHE-B,PMS-C,PHI-E,
(35)  ASEK – AWU AGBORNDIP – ECO-C,GEO-D,PMS-E,REL-B,
(36)  ATANGANA PATRICK MALA – ECO-E,GEO-C,PMS-C,PHI-C,
(37)  BARON FUH BIN MAKIA – ECO-D,GEO-E,HIS-B,PHI-C,
(38)  CHUKWUEMEKA SAMUEL NWOYE – BIO-C,CHE-B,PMM-E,PHI-D,
(39)  ETOUKA EBONG FRANK MAYER – BIO-D,CHE-C,PMM-D,FMA-C,
(40)  EYONG – ASHU ASHUMANYOR JUNIOR – BIO-E,CHE-D,PMM-B,FMA-C,
(41)  FOLETIA NJUMO MICHAEL – BIO-D,CHE-C,PMS-E,REL-B,
(42)  JANJO LUMA ALOYS – ECO-D,GEO-D,HIS-B,PHI-D,
(43)  KAMDEM KOM GILLES HERMANN – LIT-C,FRE-C,HIS-C,PHI-E,
(44)  MBUOBEN ASHU JAMES ANDREW – BIO-D,CHE-C,PMM-E,PHI-B,
(45)  MUKEM RAJOU NIBAH – ECO-C,GEO-C,PMS-E,PHI-C,
(46)  NKWITO BRINE NDJOMINYI NKWANTAH – ECO-C,GEO-E,HIS-B,PHI-D,
(47)  NOEL NDOMBE MBOME – BIO-C,CHE-B,PMS-D,PHI-E,
(48)  ONANA MINKANDE YANN TEDDY – BIO-C,CHE-B,PMM-E,PHI-D,
(49)  ATEM GERALD TAMBE – BIO-D,CHE-B,PMM-E,PHI-D,
(50)  ATOH VICTOR ALAYE – ECO-E,GEO-E,HIS-B,REL-C,
(51)  EPEY NKONGHO EMMANUEL JUNIOR – ECO-E,GEO-E,HIS-C,REL-B,
(52)  IOUDOM FOUBI JEPHTE – ECO-D,GEO-D,PMS-D,REL-C,
(53)  MANGA TEDDY EKUM – BIO-C,CHE-C,PMS-E,PHI-D,
(54)  NGOMBA MONYONGE GOBINA DANIEL – ECO-D,GEO-D,PMS-D,PHI-C,
(55)  NKONGHO RAWLINGS OBENSON – BIO-C,CHE-C,PHY-E,REL-D,
(56)  OBEN DIEUDONNE MANYI – ECO-C,GEO-E,PMS-D,REL-C,
(57)  SAKEM KARL SAKEM – ECO-D,GEO-E,HIS-B,PHI-D,
(58)  CHU DARREN BATEKI EBAI – ECO-E,GEO-D,HIS-C,PHI-D,
(59)  EBUH EWANE RIENTI – ECO-E,LIT-E,HIS-B,PHI-D,
(60)  KAMKUME TAMKAM FRANCK – BIO-D,CHE-C,PMM-D,PHI-E,
(61)  MBANGE CHARLES MOKAKE – ECO-E,LIT-E,HIS-B,PHI-D,
(62)  MBONG EMMANUEL NGOLE – BIO-D,CHE-C,PMS-E,REL-D,
(63)  MESEMBE DAVISTONNE ABOKO – BIO-D,CHE-C,PMM-E,REL-D,
(64)  NGWOLEH EWOH FRANKLIN – CHE-C,PMM-D,FMA-D,REL-E,
(65)  MBIATEM ETA BLAISE – BIO-D,CHE-D,PMM-E,PHI-D,
(66)  NANJE NJOYA CORNNELLE – BIO-D,CHE-C,PMM-E,PHI-E,
(67)  NDEUDJA TIEMENI FRANCK BRETON – ECO-D,GEO-E,PMS-E,PHI-D,
(68)  YANKAM BATUME OJONG – ECO-E,GEO-E,HIS-C,PHI-E,
(69)  NGOUNFOUE ALAIN GIRESSE – ECO-E,GEO-E,PMS-E,PHI-D,
 
Passed in 3  Subjects: 12
(1)  BRANDON FERD ATANGA TIBAH – ECO-C,LIT-C,HIS-B,
(2)  ESSAMBEH EBAI ESSAMBEH – LIT-B,HIS-B,PHI-D,
(3)  TAZANU MICHAEL JUNIOR – ECO-C,HIS-B,REL-C,
(4)  DESMUND FELIX NOMEN TOKAM – LIT-D,HIS-B,PHI-D,
(5)  ILOGA III SERGE BERTRAND – BIO-C,CHE-C,REL-D,
(6)  ABE MICHEL LOUIS – BIO-D,CHE-C,PHI-E,
(7)  GILBERT NKWELLE AKWO – BIO-D,CHE-D,PHI-D,
(8)  ADAMU RUSSEL AGHO – BIO-E,CHE-C,PHI-E,
(9)  AJUANDEM FERDINAND FUANJIA – ECO-E,GEO-D,PMS-D,
(10)  BRANDEL NKWENTI BEKE – GEO-E,HIS-C,PHI-E,
(11)  WATAT VICTORIEN GLENN – ECO-C,GEO-E,PHI-E,
(12)  YATCHIE TAPPA ALAIN – GEO-E,HIS-D,PHI-D,
 
Centre No: 1036 GOVERNMENT BILINGUAL HIGH SCHOOL YAOUNDE
Regist:218, Sat for 2 or More Subjects:216, Passed:166, %Passed:76.85,

Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
 
Passed in 5  Subjects: 18
(1)  UDOH IKENNA JESSE PELE – CHE-B,GGY-A,PMM-A,FMA-A,PHY-C,
(2)  ATANGANA PO’O DENIS CONSTANTIN – FMA-B,PHY-B,BIO-B,CHE-B,PMM-A,
(3)  NGWA HONORINE MANKAH – BIO-B,CHE-B,PMM-A,FMA-A,PHY-D,
(4)  DJONOU DJONOU EZECHIEL – BIO-B,CHE-C,PMM-A,FMA-B,PHY-C,
(5)  FANDEU TCHIAGA BRICE ARSENE – CHE-C,FMA-A,PMM-A,PHY-C,CSC-C,
(6)  AYUVEA  ANGELO TANGWA – BIO-B,CHE-C,PMM-B,FMA-B,PHY-D,
(7)  DZUNO TABOUE CHRISTIAN – BIO-A,CHE-D,FMA-C,PHY-C,PMM-B,
(8)  FONDA MAKEMGUE VICKY SANDRA – BIO-A,CHE-C,PHY-C,PMM-C,CSC-C,
(9)  KINGUE GRACE – BIO-B,CHE-C,PMM-B,FMA-B,PHY-E,
(10)  SUHAZEMO PROMBO MICHAL – BIO-B,CHE-D,PMM-B,FMA-A,PHY-E,
(11)  ZAMAH AKONDI BORIS – BIO-B,CHE-C,PMM-D,PHY-D,CSC-B,
(12)  CHOAKE NGOMBE BRICE GAETAN – CHE-D,PMM-B,FMA-C,PHY-D,CSC-C,
(13)  FOTSO TENEDE ADRIEN – BIO-B,CHE-D,PMM-C,FMA-C,PHY-D,
(14)  NZUME NTUNGWA – ECO-C,GEO-D,PMS-B,FMA-D,ICT-D,
(15)  NOUHOU ABASSI AZOUMBOI – BIO-B,CHE-D,PHY-E,CSC-D,PMM-E,
(16)  FOKOU TCHOUMO ACHILLE FABRICE -CHE-E,PMM-C,FMA-D,PHY-E,CSC-D,
(17)  NANA TCHUIMENI HADRIEN – FMA-E,PHY-E,CHE-E,PMM-D,CSC-D,
(18)  DZEUFACK DANIEL BRICE – ECO-E,FRE-D,GEO-E,PMS-E,ICT-E,
 
Passed in 4  Subjects: 34
(1)  NGALEU METOUMOU ANNICK NATACHA – LIT-B,FRE-A,HIS-B,PHI-D,
(2)  NJOKE BEREYIE BRENDA – LIT-B,FRE-B,HIS-B,PHI-E,
(3)  NTOLLO BINA HILARY DARRY – LIT-C,FRE-A,HIS-B,PHI-E,
(4)  ONANA AKOA EMILE PATRICK – ECO-B,GEO-E,PMS-A,FMA-C,
(5)  ASSOMO EVINA JEANNE DORINE NATACHA – FRE-A,HIS-C,PHI-C,LIT-E,
(6)  FANTE MICHELE – LIT-D,FRE-B,HIS-B,PHI-D,
(7)  TCHAGUE TCHIHOU BORIS – BIO-B,CHE-C,PMM-D,FMA-C,
(8)  MAKWONDO SUSANA VUWUGAH – ECO-D,GEO-D,HIS-B,REL-C,
(9)  MBULLE RACHEAL ELAME – BIO-B,CHE-D,PMM-C,PHY-D,
(10)  RAISSA SIDDIKI NGUELUEU – FMA-C,ECO-C,GEO-E,PMS-B,
(11)  FONKOUA POKAM WILFRED – BIO-D,CHE-E,PMM-B,FMA-C,
(12)  KETINGYE SAANOU MBEMOUOFO MELCHISEDEK – ECO-E,LIT-E, HIS-B,PHI-B,
(13)  MAPOURE RABIATOU – BIO-D,CHE-E,PMS-B,FMA-C,
(14)  MOUGNOL ASSALA GUY ROMEO – BIO-D,CHE-C,PMM-C,FMA-D,
(15)  NSAGHA YVETTE YENGWA – LIT-D,FRE-D,HIS-B,PHI-D,
(16)  NTEUPE JOEL ROSTAND – CHE-D,PMM-B,FMA-C,PHY-E,
(17)  TCHAHA MONKAM LORRAINE NADIA – ECO-B,GEO-D,PMS-C,FMA-E,
(18)  ABIGAIL MARIE CECILE – BIO-D,CHE-D,FRE-B,PMM-E,
(19)  BONG A EROUME CRESCENCE-AURELIE – ECO-E,FRE-B,GEO-E,HIS-C,
(20)  AFANDA NKOULOU MARIE TRESOR – BIO-C,CHE-D,PMM-E,FMA-D,
(21)  BOUPE NGUEFO DORA NATACHA – LIT-E,FRE-C,HIS-C,PHI-E,
(22)  FRU MELVIS CHINJE – LIT-D,FRE-D,HIS-C,PHI-E,
(23)  KEPMOU DJONOU EMMANUEL – ECO-D,FRE-D,GEO-E,HIS-C,
(24)  MAKOUGANG NONO CLAUDE NABYOLA – BIO-C,CHE-D,PMM-D,PHY-E,
(25)  NFOR FRANKLIN TATA – LIT-E,FRE-D,HIS-B,REL-E,
(26)  NSAI LAWRENCE KAHDZEKA – ECO-D,GEO-E,PMS-B,ICT-E,
(27)  ELUME BETONG MEKOLLE AMBROSE – LIT-E,FRE-B,HIS-E,PHI-E,
(28)  LENJO BASIL MUNTONG – ECO-E,GEO-E,FMA-D,PMS-C,
(29)  NJEH VERONIQUE KAH – LIT-D,FRE-E,HIS-C,PHI-E,
(30)  TCHAGNA MBITWI DESMOND – ECO-E,FRE-C,GEO-E,HIS-D,
(31)  WELL NDIORO JEREMIE MARCEL – LIT-E,FRE-C,HIS-D,PHI-E,
(32)  FOPA LONTSI PATIENCE LAURELLE – BIO-D,CHE-E,PMM-D,FMA-E,
(33)  NGANA BAYANGSOU EZECHIEL – BIO-D,CHE-D,PHY-E,CSC-E,
(34)  NKEMBO EVARAH AKWESIE – ECO-E,GEO-E,HIS-C,ICT-E,
 
Passed in 3  Subjects: 59
(1)  HAPPI TASSI NORA STEVIA KETIA – LIT-C,FRE-A,HIS-B,
(2)  TCHAPGEM KENMOE FLORA MARIVONE – LIT-B,FRE-A,HIS-C,
(3)  JANUARIUS TARLA – LIT-D,HIS-A,PHI-B,
(4)  NJOTUNYI PATIENCE VAKUNDI – LIT-B,FRE-B,HIS-C,
(5)  TOUKAM MBA JUSTINE – ECO-C,FRE-B,HIS-B,
(6)  NENE YVETTE – LIT-D,FRE-B,HIS-C,
(7)  PENDA BAME – FRE-C,HIS-B,LIT-D,
(8)  SINGHE BLAKE BRANDON – ECO-E,PMS-A,FMA-C,
(9)  ABENA GABRIEL BRICE – PMM-B,FMA-C,PHY-E,
(10)  BINTA DIAGNE – ECO-C,FRE-B,GEO-E,
(11)  CONMIC TSADJI TATISSONG MIRA – FRE-D,HIS-C,PHI-C,
(12)  JOSE ELINGE BERTHA – LIT-D,FRE-C,HIS-C,
(13)  NJOUKOUET NGOUNDJOUE ULRICH STEVE – ECO-E,FRE-B,HIS-C,
(14)  NJUA DORIS – LIT-E,FRE-B,HIS-C,
(15)  TANTOH GWENDOLINE ASOH – CHE-C,GGY-C,PMM-D,
(16)  BABARI AGNANMA CHARLES – FRE-C,GEO-E,HIS-C,
(17)  HEUMI MEKOMOU LINDA – ECO-D,GEO-E,HIS-B,
(18)  KAMGA TCHEUDJIE MANUELA – LIT-E,FRE-B,HIS-D,
(19)  NKENGUE ZE MARIE RACHEL – ECO-E,FRE-C,HIS-C,
(20)  TANYAM  RENE ASEN – ECO-E,HIS-C,PHI-C,
(21)  ATOUK A NDEM CARMELA – ECO-E,GEO-E,PMS-B,
(22)  BIKAT DIANA MADELEINE-LAURE – ECO-E,FRE-B,GEO-E,
(23)  DOUNTIO SUZY HERMINE – BIO-C,CHE-D,PHY-E,
(24)  ENO LAWRENCE – FRE-D,HIS-C,PHI-E,
(25)  FONDOP MEDJOWE SEPHORA LARISSA – BIO-D,CHE-C,PHY-E,
(26)  LESSOMO CECILE VANESSA – BIO-C,CHE-E,GGY-D,
(27)  LIMI MOUNCHIKPOU ARMELLE – FRE-D,GEO-E,HIS-C,
(28)  MESAME NDELLEY ALPHA – LIT-E,FRE-C,HIS-D,
(29)  MOCHE WAFO ROSELINE NINA – ECO-E,GEO-D,PMS-C,
(30)  NGUE ANGE ERNESTINE ANEMONE – ECO-E,FRE-D,HIS-C,
(31)  NKETCHIO ASAH HYACINTHE – ECO-D,PMS-C,FMA-E,
(32)  SAPNKEN EMMANUELLE CAROLE – ECO-E,GEO-E,HIS-B,
(33)  AGBOR ARREY SALLYANNE BETEK – GEO-E,HIS-C,PHI-E,
(34)  AKO ELIZABETH MANYI – LIT-E,HIS-E,PHI-C,
(35)  BANA STEPHANIE INGRID – LIT-E,FRE-C,HIS-E,
(36)  BIKOUL MIREILLE GENEVIEVE – FRE-C,GEO-E,PHI-E,
(37)  BISONG PAULINE MBENG – LIT-E,HIS-D,PHI-D,
(38)  ENJEMA BOPNDA VIVIANE – ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(39)  GUENE JEANNETTE CECILE – ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(40)  MAKAMTE FANMOGNY LIDWINE ODETTE – BIO-D,CHE-E,PMM-D,
(41)  MANGA OLAMA LUCIEN PATERNE – CHE-E,PMM-C,FMA-E,
(42)  MENYI ATEM FONDI ROSE – ECO-D,FRE-D,GEO-E,
(43)  NGAH VERSUIJIKA STANLY – ECO-D,GEO-E,PMS-D,
(44)  POUOKAM KAMDEM WILLIAM – BIO-D,CHE-D,GGY-E,
(45)  SENGE NZUME DEBORA – BIO-D,CHE-D,CSC-E,
(46)  BANG NJENJOCK ANAEL – BIO-D,CHE-E,PHY-E,
(47)  DOMBO KEPNANG GWLADYS IRENE – ECO-E,FRE-D,GEO-E,
(48)  KETUANZE LIONEL TITA – LIT-E,HIS-E,PHI-D,
(49)  KINYAM YANNICK – BIO-D,CHE-E,CSC-E,
(50)  KUBI ROMEO NJEBA – ECO-D,GEO-E,PMS-E,
(51)  MULUH PENN AWAH – CHE-D,PMM-E,FMA-E,
(52)  SAKOU MESSOMO FRANCOIS IVAN – GGY-E,PMM-D,PHY-E,
(53)  TAGATSI WABO MARIUS GABIN – BIO-E,CHE-D,PMM-E,
(54)  BIABOUO YANKAM ELIANE TRESOR – FRE-E,HIS-E,PHI-E,
(55)  CHAM MOHGHASI NORA – GEO-E,PMS-E,ICT-E,
(56)  DJIOJIP KOUAMO EVELYNE YNES – CHE-E,PMM-E,FMA-E,
(57)  NFOR RITHA YEFON – BIO-E,CHE-E,GGY-E,
(58)  NGO YOBO RUTH – BIO-E,CHE-E,PMM-E,
(59)  TIEGAM FOUAGOUE INTELLIGENT – BIO-E,PMM-E,CSC-E,
 

Passed in 2  Subjects: 55
(1)  DJOKOH KENMOUE MICHELE – PMM-B,FMA-C,
(2)  KENGNI LARISSA LINDA RIVELY – PMM-C,FMA-C,
(3)  AWAHBI FOKWEN ROLLINS – ECO-D,HIS-C,
(4)  FOZEU JENNIFER – ECO-E,HIS-B,
(5)  FRU KIGA ANNE LYZE – ECO-E,HIS-B,
(6)  MAFFO KANKEU GISELE AURORE – GEO-E,HIS-B,
(7)  MBENE YENE MAXIME MARTIAL – FRE-B,HIS-E,
(8)  MENYENGUE  M AMIAH MARIE LAURE – BIO-C,CHE-D,
(9)  MVOGO ODZOLO STEPHANIE ALBERTINE – BIO-D,CHE-C,
(10)  NDENDE BESSA FABRICE MAGLOIRE – FRE-D,HIS-C,
(11)  OYENYECHI GESLIN ASANGHE – BIO-C,GGY-D,
(12)  ANYA NFONO CELINE DORIANE – LIT-E,FRE-C,
(13)  ATOU II JOEL FRANCOIS – ECO-E,PMS-C,
(14)  BONGKIYUNG LICET FAYEH – GEO-E,PMS-C,
(15)  FANGUEM FOSSO – ECO-E,PMS-C,
(16)  FOUKOU DEFFO GIRESSE BENI – ECO-E,HIS-C,
(17)  HIT PAULE FRANCE – BIO-E,PMM-C,
(18)  JOSHUA CHINEYE ANOZIE – FRE-E,HIS-C,
(19)  JUNIOR STEPHEN NGONG SAM – BIO-C,GGY-E,
(20)  MAGNE LINDA LIONELLE – BIO-D,CHE-D,
(21)  MAKAM TETCHUENG GERARDINE JOELLE – FRE-D,HIS-D,
(22)  MANGEH MILOTTE FLOR – ECO-C,PMS-E,
(23)  OFONDE JONAS OBEN – GEO-E,HIS-C,
(24)  OUMAROU AMINOU – PMM-D,FMA-D,
(25)  SHEKINHH SAGAY JEANNINE SERAPHINE – HIS-E,FRE-C,
(26)  ZENABOU MAHAMAT – BIO-D,CHE-D,
(27)  AGBOR-TANYI FRANK DONALD – FRE-E,HIS-D,
(28)  BAGNOUKOUTEK  ANDRE – FRE-E,HIS-D,
(29)  BESONG THERESE HUGUETTE – ECO-E,HIS-D,
(30)  CHEPGUEP WANTIEP AURELUIS – ECO-E,HIS-D,
(31)  EYENGA SEDENA MARIE P ASCALINE ROLANDE – HIS-E,PHI-D,
(32)  EYONGETA  OSTENCIA AYAMO – ECO-E,FRE-D,
(33)  MBACHAM EUNICE ENGONYUEI – GEO-E,HIS-D,
(34)  NGO BAKOP ADELE- ESTHER – FRE-D,PHI-E,
(35)  NGOMB CHRISTIANE DANIELLE – ECO-E,FRE-D,
(36)  NGU KENNETH TANWIE – CHE-D,PMS-E,
(37)  TIOUA MATANE DIANE PHALONE – BIO-D,GGY-E,
(38)  ZOH BORIS NJOKE – BIO-D,GGY-E,
(39)  MBENG ELISABETH REINE DEBORA – BIO-E,PMM-E,
(40)  ACHA AGNES MAFON – ECO-E,PMS-E,
(41)  GOBE MBIENS BEKALA ANDREE DORINE – FRE-E,HIS-E,
(42)  KUISSI YOUTA JOSINE – GGY-E,CHE-E,
(43)  LENJO LAURA MUWOH – GEO-E,HIS-E,
(44)  MAKON ESSOMBA GABRIEL EMMANUEL – FRE-E,HIS-E,
(45)  MANTHO ASAH DANIELLE – ECO-E,PMS-E,
(46)  MBOWA MBOWA GERALD – HIS-E,PHI-E,
(47)  NDJANA ZE ANNIE JINETTE – BIO-E,PMS-E,
(48)  NGUM DRUSILLA SUH – BIO-E,GGY-E,
(49)  NZIANOU ADRIENNE MAXIMINE – GGY-E,PMM-E,
(50)  RENARD GEORGES NEVILLE – FRE-E,HIS-E,
(51)  TAAH CLAUDETTE NAH – ECO-E,PMS-E,
(52)  TATA MUSSAH CYNTHIA – GEO-E,PMS-E,
(53)  TICHA  JERSEY KINGSLEY NJI PEGHOPA – GEO-E,HIS-E,
(54)  WUEKATSE DJUOMBESSY GINETTE VICTORINE – BIO-E,CHE-E,
(55)  YANKOUA SANDJO INGRID – BIO-E,GGY-E,
 
Centre No: 1037 SAKER BAPTIST COLLEGE LIMBE
Regist:101, Sat for 2 or More Subjects:101, Passed:100, %Passed:99.01,

Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
 
Passed in 5  Subjects: 8
(1)  DINAMONA ANONG NAOMI AUDREY GOMBEKE – BIO-B,CHE-A,

PMM-A,FMA-A,PHY-A,
(2)  NKWETEYIM DAISY AATSE BETUNGHEYI – BIO-B,CHE-A,PMM-A, FMA-A,PHY-C,
(3)  DEBIMEH NJUME – BIO-A,CHE-A,PMM-A,FMA-B,PHY-D,
(4)  URSULA MBOCK – BIO-B,CHE-B,PMM-A,FMA-A,PHY-C,
(5)  SHIOLA YOTI MOBELLA KOFI – BIO-A,CHE-B,PMM-B,FMA-A,PHY-D,
(6)  VERA KEKUNENKAP NJIMOGU – BIO-A,CHE-A,PMM-B,PHY-E,CSC-D,
(7)  MAGOUANET TCHIO SANDRINE – BIO-B,CHE-C,PMM-C,FMA-C,PHY-E,
(8)  YEMELE KITIO SIBELLE – BIO-D,CHE-D,PMM-B,FMA-A,PHY-E,
 
Passed in 4  Subjects: 24
(1)  TADJA HENRIETTE DUMONT MOTOMBY – BIO-B,CHE-A,PMM-A,FMA-B,
(2)  KIBOUEM BATEMBE LETHICIA – ECO-A,GEO-C,PMS-A,CSC-C,
(3)  TABE ETAKA SANDRA – BIO-A,CHE-B,PMM-A,PHY-D,
(4)  EFETI MARTHA TONDO – BIO-B,CHE-B,PMM-B,PHY-D,
(5)  BUNGANSA ESTHER LEMNYUY – ECO-D,LIT-B,HIS-B,REL-C,
(6)  EDINGUELE PAULE EMMANUELLE – BIO-B,CHE-B,PMM-E,CSC-B,
(7)  TAKA NTCHA – ECO-E,LIT-B,HIS-B,REL-B,
(8)  ZAINABU SHAIBU – ECO-C,LIT-C,HIS-B,REL-C,
(9)  ESANGAYA MENGOT – ECO-E,LIT-B,HIS-B,REL-C,
(10)  SOCNING LONTOUO DORA MARTINE – BIO-C,CHE-C,PMM-C,FMA-C,
(11)  ASONGNA ANN-ELVETA PETERS – ECO-E,LIT-B,HIS-C,REL-C,
(12)  MOFFAH BRIGITTE-ADEL AYUKAMBANG – LIT-C,FRE-E,HIS-C,REL-B,
(13)  NJEMBELE KOUM CARELLE CATHERINE MARTHE – BIO-B,CHE-B, PMM-D,CSC-E,
(14)  YANKAM MBOUAMBA BRENDA – BIO-C,CHE-D,PMM-C,FMA-C,
(15)  NDIVE CYNTHIA-EDITH ARA-NABANGI – BIO-B,CHE-C,PMM-D,PHY-E,
(16)  BONA EBENGUE JOYCELYNN EMMA – BIO-D,CHE-C,PMM-D,CSC-D,
(17)  ENONCHONG VANESSA EKUN – BIO-C,CHE-C,PMM-D,FMA-E,
(18)  TASI MBWIENDECK MARIE THERESE – BIO-B,CHE-C,PMM-E,PHY-E,
(19)  ENANGA NOELA NDUMBE – ECO-E,GEO-E,PMS-C,CSC-C,
(20)  LEMOUPA PEFOUHO PRISCILE – ECO-D,GEO-E,PMS-B,CSC-E,
(21)  MONDE NJIMAMBOUE MARYAM – ECO-C,GEO-E,PMS-C,CSC-E,
(22)  BEA MIRIAM BAFIMBA – ECO-C,GEO-E,PMS-D,CSC-E,
(23)  BENG CARINE NZOA – ECO-D,GEO-D,PMS-E,CSC-E,
(24)  NDIMAH BECKY GIEYEH – ECO-E,LIT-E,HIS-D,REL-D,
 
Passed in 3  Subjects: 54
(1)  BIKEK BAONGA JOCELYNE DIANA – BIO-B,CHE-C,PMS-C,
(2)  CHARLENE AYAMO EFFA ASSAM – ECO-B,GEO-D,PMS-B,
(3)  ENOBI KELLY-LAURA NANGE – BIO-C,CHE-C,PMM-B,
(4)  ETAH NGANGUE BERTHE LA FORTUNE – BIO-C,CHE-B,PMM-C,
(5)  NDIE EYIDI SANDY MARCIA – LIT-B,FRE-D,HIS-B,
(6)  RABBI LABARAN NAGAMBO – BIO-B,CHE-C,PMM-C,
(7)  EBENYE EPEE EUGENIE – LIT-C,FRE-C,HIS-C,
(8)  LAURA MAKANE BASAME FORCHI – ECO-D,GEO-C,HIS-B,
(9)  LYONGA PATIENCE MOJOKO – LIT-D,HIS-C,REL-B,
(10)  MOUKOURI NDONGUE HELENE KRISTEL MADALEINE – LIT-C,FRE-C,HIS-C,
(11)  NATHALIE NDEDI LYONGA – BIO-B,CHE-C,PMM-D,
(12)  ABOSI PRINCESS JOE AFORJI – ECO-C,GEO-D,PMS-C,
(13)  AKANJI DEZIMONIA ACHA – LIT-C,HIS-D,REL-C,
(14)  BAIYE CYNTHIA AGBOR – BIO-C,CHE-D,PMM-C,
(15)  BISONA HONORA NKONTAN FOMBOH – BIO-C,CHE-C,PMM-D,
(16)  CHIAMBAH KATHRYN ANKINIMBOM – BIO-C,CHE-C,PMS-D,
(17)  CYNTHIA ADANZE NGE – BIO-B,CHE-C,PMM-E,
(18)  HUAMBO CHUHDJO PRAXEDE GWLADYS – LIT-E,FRE-B,HIS-C,
(19)  ITOE THERESIA FEMBE – ECO-D,GEO-D,HIS-B,
(20)  MAKENDI CHRISTINE LESLIE – LIT-B,FRE-E,HIS-C,
(21)  MENGNJO CLARISSE YERONG – BIO-B,CHE-C,GEO-E,
(22)  NANCY GOME IVANA BREA – LIT-D,FRE-C,HIS-C,
(23)  NYA ESUNGE NYA BIHESUNGE – BIO-C,CHE-C,PMM-D,
(24)  ROSALIE NGONO EPOSI MANGA – BIO-B,CHE-D,PMM-D,
(25)  TANSINDA EBUDE LUCY – LIT-C,FRE-D,HIS-C,
(26)  BELOE OWONGHA MOTOMBY – ECO-E,GEO-D,HIS-B,
(27)  DIONE DOMINICA STEPHANIE ENONGENE – BIO-E,CHE-C,PMM-C,
(28)  ENYENGE CATHERINE LYONGA – ECO-E,GEO-D,HIS-B,
(29)  KOBI GLORY ENOW – LIT-E,HIS-D,REL-B,
(30)  MOFFAH PATIENCE MOJOKO – ECO-D,GEO-E,PMS-B,
(31)  MOUKOKO MBONJO MAGALY JEANNE ESTELLE – BIO-D,CHE-C,PMM-D,
(32)  MUKETE TCHANA YVES ELEONORE – ECO-E,LIT-C,HIS-C,
(33)  NINA BILOLA VOMA – BIO-C,CHE-C,PMM-E,
(34)  NJINYAH PATIENCE NGANGTANU – BIO-D,CHE-D,PMM-C,
(35)  NYATT PAULINE ETOCK – ECO-D,GEO-C,PMS-D,
(36)  ABIGAIL NYAMA NGOLE WILSON – BIO-E,CHE-C,PMM-D,
(37)  AGHA STEPHANIE GISSELLE MINKO’E – BIO-C,CHE-D,PMM-E,
(38)  MARY ENJEMA MOKO – ECO-D,GEO-E,PMS-C,
(39)  MBENG AKO JANE-FRANKA – BIO-C,CHE-D,PMM-E,
(40)  MOKANYA MOKI AGNES – BIO-C,CHE-D,PMM-E,
(41)  NJIE EMILIA JOFFI – ECO-E,HIS-E,REL-B,
(42)  NKONGHOATAW MAGGI VANDROUS OGA – ECO-E,GEO-E,PMS-B,
(43)  NYONSI TENADJANG HERMINE – BIO-C,CHE-D,GEO-E,
(44)  ENOW CYNTHIA ARRONG – ECO-D,GEO-E,PMS-D,
(45)  LINDA CHINYELU OBIKWELU – BIO-D,CHE-D,PMM-E,
(46)  NYA MBIANDA ORSLYN – ECO-E,GEO-E,PMS-C,
(47)  TAMBE NKONGHO DORIS AGBOR – ECO-E,LIT-E,HIS-C,
(48)  EGBE TANYA ARREY – GEO-E,PMS-E,CSC-D,
(49)  EGBE VANESSA AYAMBA – BIO-E,CHE-D,PMS-E,
(50)  LORRAINE BOUCHOUANG SIMO – ECO-E,GEO-E,PMS-D,
(51)  NKAPGUEP WEKETIA LUCIE – ECO-E,LIT-E,HIS-D,
(52)  OSSA AGANE MARIE-MARTHE – LIT-E,HIS-E,REL-D,
(53)  TITANJI SAMERA EGOCHAN – ECO-E,GEO-E,PMS-D,
(54)  TORIMIRO ALICE EKE MODUPE – LIT-E,HIS-E,REL-D,
 
Passed in 2  Subjects: 14
(1)  SOKENG MENOP MICHELLE AURELIE – LIT-B,HIS-D,
(2)  IKOME THECKLA EFETI – BIO-C,CHE-D,
(3)  LARISSA OLYMPE MARA KOTTO – FRE-D,HIS-C,
(4)  NYOUVOP TCHASSEM NORA – ECO-E,PMS-B,
(5)  MAKOUDOUM MARIE NADINE – BIO-D,PMM-D,
(6)  METOMBE CATHERINE NAMONDO – LIT-C,HIS-E,
(7)  ENANGA NDOLO MBESA – HIS-D,REL-E,
(8)  ENGETOU MAROK ENGO-NOEL – LIT-E,HIS-D,
(9)  FULE BAKOUME JANE ROMY-ORCHIDEE – ECO-E,HIS-D,
(10)  NGANJE EFUFA JULIE – LIT-E,HIS-D,
(11)  NKEMLEBE LEONELLE MBOBA – LIT-E,HIS-D,
(12)  ROBERTA NHAUYEFEH ALIMA – LIT-E,HIS-D,
(13)  ARRAH EKANGAKI AGBORNDAKAW – GEO-E,CSC-E,
(14)  WELISANE KWIN CATHERINE ELIZABETH – PMS-E,CSC-E,
 
Centre No: 1038 SEAT OF WISDOM COLLEGE FONTEM
Regist:43, Sat for 2 or More Subjects:43, Passed:43, %Passed:100,

Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
 
Passed in 5  Subjects: 15
(1)  WOUATONG NGUEBDOB HENOCK LANDRY – BIO-B,CHE-A,PMM-A, FMA-A,PHY-B,
(2)  ANUTEBEH EPHESIANS NKWETTA – BIO-B,CHE-A,PMM-A,FMA-A,PHY-C,
(3)  FOLEFAC AKASENG BERTRAND – BIO-B,CHE-C,PMM-A,FMA-A,PHY-B,
(4)  CHANGOH MARVEL CHANGOH – BIO-B,CHE-C,PMM-A,FMA-B,PHY-C,
(5)  NJU-JABIA CEDRIC MEZUANDEM – BIO-B,CHE-B,PMM-B,FMA-C,PHY-B,
(6)  ASONGANYI NYOCHEMBENG – BIO-C,CHE-C,PMM-A,FMA-B,PHY-C,
(7)  NGENKENG KELLY – BIO-B,CHE-B,PMM-B,FMA-C,PHY-C,
(8)  ZIGO FITZGERALD – BIO-B,CHE-B,PMS-A,FMA-C,PHY-E,
(9)  NGULEFAC ATEH ATAYO – BIO-B,CHE-B,PMM-B,FMA-D,PHY-D,
(10)  NDEMAZEAH GODLOVE – BIO-B,CHE-C,PMM-B,FMA-D,PHY-D,
(11)  FOMENGIA NDELOH RACHEL – BIO-B,CHE-C,PMS-B,FMA-D,PHY-E,
(12)  MORFAW ACHA-GISELA – BIO-B,CHE-C,PMM-C,FMA-C,PHY-E,
(13)  MISPA-MARY ATABONGLEFAC NKENG – ECO-C,LIT-D,FRE-C,HIS-B,REL-E,
(14)  NJIKANG KOGGE NKWELLE CALTON – BIO-D,CHE-B,PMS-B,FMA-D,PHY-E,
(15)  ACHANYI ACHARNGWI ANDRE – BIO-B,CHE-D,PMS-B,PHY-E,REL-E,
 
Passed in 4  Subjects: 14
(1)  NKENGAFEH NJIKEM FOBELLA – ECO-B,GEO-C,HIS-B,REL-B,
(2)  EFENGO VANESSA – ECO-D,LIT-B,HIS-B,REL-B,
(3)  AJIAKOH FLORENCE AWANG – ECO-C,LIT-C,HIS-C,REL-B,
(4)  AWUNGJIA AWUNGAFEH NKEMNGU – ECO-E,LIT-B,FRE-B,HIS-B,
(5)  EFUETLEFAC FONKEM – BIO-B,CHE-C,PMS-C,REL-D,
(6)  FOYET KEVINE-NEULLY – ECO-D,LIT-C,FRE-A,HIS-D,
(7)  NJUAKA MELVIN – BIO-C,CHE-C,PMM-B,FMA-D,
(8)  FOLEFAC AGNES NJEANDOH – BIO-C,PMS-A,FMA-D,PHY-E,
(9)  NANFACK INDIRA ATEMAFACK – BIO-B,CHE-C,PMS-C,PHY-E,
(10)  ATOH JOVET NUMFOR – ECO-C,GEO-D,PMS-E,REL-C,
(11)  FONKWA LOIC-STEVE – BIO-C,CHE-D,PMS-E,REL-C,
(12)  FOLEFAC AKAWUNG MORFOW – ECO-E,GEO-E,HIS-C,REL-C,
(13)  ACHANKENG ETIENDEM – BIO-E,CHE-C,PMM-D,FMA-E,
(14)  NKENGASONG CALVIN – ECO-E,LIT-E,HIS-D,REL-C,
 
Passed in 3  Subjects: 13
(1)  NTEHMBOH NJILEFAC – ECO-A,GEO-C,PMS-A,
(2)  MOLIKI JULIENNE NASALE – BIO-C,CHE-C,PMS-C,
(3)  EMEZISUH NELLY AKEMFOR – ECO-D,LIT-C,HIS-C,
(4)  FRU LARICIA NGUIKUM – LIT-D,HIS-C,REL-C,
(5)  FUANJIA BETSY TANDEHNJIE – ECO-C,GEO-D,PMS-D,
(6)  NJULEFAC ADELLE ATEMAFAC – BIO-D,CHE-D,PMS-C,
(7)  NKEMNGO FRANCIS NONGLEY – BIO-C,CHE-D,PMS-D,
(8)  ATEHAKOH MARRITA – ECO-D,GEO-E,HIS-C,
(9)  NGUNYI MBIAOH DERRICK – BIO-D,CHE-D,PMS-D,
(10)  ASONGAFAC ISABEL FORTEH – ECO-D,GEO-E,PMS-D,
(11)  MBITAZI VENISA EMENGU – BIO-D,CHE-D,PMM-E,
(12)  NKIAFU UNICE – ECO-D,GEO-E,HIS-E,
(13)  TEMENANG CHRISTIANA NGUINWI – ECO-E,GEO-E,HIS-E,
 
Passed in 2  Subjects: 1
(1)  AJONG NELLY ALEMNKIA – LIT-C,HIS-D,
 
Centre No: 1040 NKAMBE EXTERNAL
Regist:42, Sat for 2 or More Subjects:40, Passed:10, %Passed:25,

Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
 
Passed in 4  Subjects: 2
(1)  SHEY MIRANDA MANFOR – BIO-E,CHE-D,PMS-C,REL-E,
(2)  TATA GERALD FONYUY – BIO-D,CHE-D,PMM-E,PHY-E,
 
Passed in 3  Subjects: 2
(1)  NFUMBAM EMILE – BIO-D,CHE-C,PHY-E,
(2)  YUSUFA SALI YUGUDA – BIO-E,CHE-E,PHI-E,
 
Passed in 2  Subjects: 6
(1)  FALE AUGUSTINE SHEY – CHE-D,PMS-C,
(2)  YUSINYU GERALD TAWA – BIO-C,CHE-D,
(3)  LAKBUB PAULA MOMU – LIT-E,HIS-C,
(4)  NFORFI JOSEPHINE NJIRBONG – HIS-D,PHI-E,
(5)  NWHUSHIE ALFRED NWENJEH – GEO-E,HIS-D,
(6)  NDI COURAGE MBUN – BIO-E,GGY-E,
 
Centre No: 1041 LIMBE EXTERNAL
Regist:102, Sat for 2 or More Subjects:96, Passed:32, %Passed:33.33,

Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
 
Passed in 4  Subjects: 2
(1)  MONGOMBE SAMUEL MONGOMBE – ECO-E,GEO-E,PMS-B,FMA-C,
(2)  LUM AMARIE NIBA – ECO-E,LIT-E,HIS-B,REL-D,
 
Passed in 3  Subjects: 10
(1)  AYUKEGBA CHELSEA ENEKE – LIT-C,FRE-B,HIS-C,
(2)  AGBOR ELSIE NSOH – LIT-D,HIS-B,REL-C,
(3)  AYUK SCOTT TABE – ECO-D,PMS-C,FMA-C,
(4)  EMMANUEL NATOA ITOE – LIT-E,HIS-C,REL-D,
(5)  FONO MICHEL – FRE-E,HIS-B,PHI-E,
(6)  NJI CLINTON ACHU – LIT-E,HIS-C,PHI-D,
(7)  CONSTANCE AGBOR ORUH – LIT-E,HIS-C,REL-E,
(8)  ATUNGU IRENE NTAKA – ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(9)  NTUI RUTH NDIP – LIT-E,HIS-D,REL-E,
(10)  TIBAH AKWA JACQUELINE – ECO-D,GEO-E,PMS-E,
 Passed in 2  Subjects: 20
(1)  ETONONG LAWRENCE EKEMA – LIT-E,HIS-C,
(2)  GILLIAN ACHE NEYE – FRE-D,HIS-D,
(3)  LYDIA ABAITOGHO – LIT-E,HIS-C,
(4)  NONJI VANESSA NYOH – HIS-D,REL-D,
(5)  TALBOT MANDELA LUMA – LIT-E,HIS-C,
(6)  WUNG VOILET ENCHOU – LIT-E,HIS-C,
(7)  BEAFA ERNESTINE NJENTEY – HIS-D,REL-E,
(8)  FERDINARD KINYE ITOE – ECO-D,GEO-E,
(9)  HELEN ANGWAH BELLAH – HIS-D,REL-E,
(10)  NGANPI KAMWA MARC YVES – LIT-E,REL-D,
(11)  NYENTI DIVINE TAMBE – ECO-D,GEO-E,
(12)  SOLANGE MARI-CLAIRE FRU – FRE-E,HIS-D,
(13)  TAZOCHA FRANCIS NKEMANJONG – GEO-E,HIS-D,
(14)  DANIEL MORH NYAMNUM – LIT-E,HIS-E,
(15)  DAVID ALLEH BELLAH – GEO-E,HIS-E,
(16)  ELANGWE STANLEY ITOE – BIO-E,PMS-E,
(17)  MUNDAM MATILDA INJOH – HIS-E,REL-E,
(18)  NANA MIRALARGE – HIS-E,REL-E,
(19)  NCHONG VICTORINE AYUK – ECO-E,GEO-E,
(20)  NJABE FRANCIS METUGE – GEO-E,PMS-E,
 
Centre No: 1042 WUM EXTERNAL
Regist:104, Sat for 2 or More Subjects:99, Passed:28, %Passed:28.28,

Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
 
Passed in 3  Subjects: 8
(1)  CHIA ANAIAS WUNIMOIH – HIS-D,REL-B,PHI-E,
(2)  AMIH ANGELA SANGHA – LIT-D,HIS-D,PHI-D,
(3)  TATIH CHARLOTTE MANTAN – LIT-D,FRE-D,HIS-D,
(4)  NGEH DOROTHY NJANG – ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(5)  CHU ANANIAS CHI – CHE-D,PMM-E,FMA-E,
(6)  GEH SONITA AKWEI – LIT-E,HIS-D,PHI-E,
(7)  NDONG OBADIAH KUM – LIT-E,HIS-D,PHI-E,
(8)  ALEH MARBELLE KAKON – LIT-E,HIS-E,PHI-E,
 
Passed in 2  Subjects: 20
(1)  NDZE OLIVETTE OWI – LIT-D,HIS-C,
(2)  ACHIDI GIRESS TIMAH – GEO-E,HIS-C,
(3)  ATTIA ERNESTINE MANG – LIT-D,HIS-D,
(4)  GHONG MISPA MBEI – HIS-C,REL-E,
(5)  KANG DZE ABANG – HIS-C,PHI-E,
(6)  MUANKANG GLORY NNDUM – GEO-E,HIS-C,
(7)  AKOBTA CLETUS FON – FRE-E,HIS-D,
(8)  ATEI EDITH EKAI – LIT-E,HIS-D,
(9)  ISAH SONIA – HIS-D,PHI-E,
(10)  KANG PROTUS BAM – GEO-E,HIS-D,
(11)  KEMBAM FERDINAND MBIKU – GEO-E,HIS-D,
(12)  KILLI CAROLINE NNAM – LIT-E,HIS-D,
(13)  MABEL MBONG MAI – HIS-D,REL-E,
(14)  ROSINE BUH NJEI – BIO-D,GEO-E,
(15)  TEMFACK TENEFO MARLYCE – FRE-E,HIS-D,
(16)  APENG RAMSON ZONG – BIO-E,GEO-E,
(17)  BIN MARBEL MBONG – GEO-E,HIS-E,
(18)  EBONGE FRANKLIN KEDZE – GEO-E,PHI-E,
(19)  EWI RITA EKEI – LIT-E,HIS-E,
(20)  TAH EVELYNE EWEI – HIS-E,PHI-E,
 
Centre No: 1043 GOVERNMENT HIGH SCHOOL NJUNGO UPPER NKONGHO-MBO
Regist:9, Sat for 2 or More Subjects:9, Passed:4, %Passed:44.44,

Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
 
Passed in 3  Subjects: 1
(1)  TONJOCK CARINE BETANGA – GEO-E,HIS-C,PHI-E,
 
Passed in 2  Subjects: 3
(1)  ETOGOKWE THERESE FOTABE – HIS-B,PHI-D,
(2)  NYANZE SARAPHINE FONSACK – HIS-C,PHI-E,
(3)  ETOGOKWE ADELAIDE FOTINDONG – HIS-D,PHI-E,
 
Centre No: 1044 GOVERNMENT BILINGUAL HIGH SCHOOL MBENGWI
Regist:197, Sat for 2 or More Subjects:196, Passed:173, %Passed:88.27,

Sanctioned:2
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
 
Passed in 5  Subjects: 13
(1)  FOKAM HULDAH ENICK TEBIT – BIO-A,CHE-A,FSN-A,PMM-A,PHY-B,
(2)  WANTOH ZENITA FOSAH – BIO-A,CHE-B,PMM-A,FMA-A,PHY-D,
(3)  AGYINGI ZAVERIA ANZENYINI – BIO-A,CHE-C,PMM-B,FMA-E,PHY-D,
(4)  AKUM SMITH FONJONG – FMA-C,BIO-B,CHE-C,PMM-B,PHY-E,
(5)  TANWI TEMBE TEMBENG – BIO-B,CHE-C,PMM-B,FMA-C,PHY-E,
(6)  AGWE MBAH EUGENE – BIO-B,CHE-C,PMM-C,FMA-C,PHY-E,
(7)  ATONE SIRI AZINUI – BIO-B,CHE-B,PMM-C,FMA-D,PHY-E,
(8)  NAOUSSI MAKOUGOUM CAROLLE DIANE – BIO-D,CHE-C,PMM-A, FMA-C,PHY-E,
(9)  TAH LYPSIA WANBAN – PMM-B,BIO-C,CHE-C,FMA-C,PHY-E,
(10)  FONCHAM JERMIA NEHWA – BIO-C,CHE-C,PMM-E,FMA-C,PHY-D,
(11)  KOBI DESMOND TANGWA – PHY-E,BIO-C,CHE-E,PMM-C,FMA-C,
(12)  TEBAH TATA EUGENE – BIO-C,CHE-C,PMM-D,FMA-E,PHY-E,
(13)  AFOR BENICE KOFFI – ECO-D,LIT-D,HIS-D,REL-D,PHI-E,
 
Passed in 4  Subjects: 35
(1)  ANOH CYNTHIA AGWA – ECO-D,GEO-B,HIS-A,REL-C,
(2)  WALA ISHMAEL NDUMA – BIO-B,CHE-A,PMM-C,PHY-D,
(3)  DOH MELVIS FRINWEI – BIO-A,CHE-D,FSN-C,GGY-C,
(4)  ERNEST NKEMCHOP AWANDEM – CHE-D,BIO-B,PMM-B,FMA-C,
(5)  MBIMI ARNOLD-GIDE KETCHAMBIA – HIS-B,LIT-B,FRE-C,PHI-D,
(6)  NGEH ADILA BERINYU – ECO-C,LIT-B,HIS-B,PHI-D,
(7)  AGHA FLORA AKWI – ECO-D,GEO-C,HIS-B,REL-C,
(8)  YUNGA MALVIS BIH – ECO-A,GEO-D,PMS-B,FMA-E,
(9)  MUNO ELVIS MUSE – ECO-D,GEO-C,HIS-B,REL-E,
(10)  TANNAH-EBAH DOUGLAS – BIO-C,CHE-C,PMM-C,PHY-E,
(11)  AGHA ETEMA MANYONG – BIO-C,CHE-D,PMS-C,FMA-E,
(12)  AMIDISSINI SANWARD ALI FEDERAL – LIT-E,FRE-D,HIS-B,PHI-D,
(13)  AYONG ADELINE AMBENG – ECO-D,FSN-D,GEO-E,HIS-B,
(14)  DJOUANA KENFACK VERA – BIO-D,CHE-B,PHY-E,PMM-D,
(15)  FOMINYAM ODETTE KENG – LIT-D,HIS-C,REL-C,PHI-E,
(16)  MEKALLA FOTSI GUILLENE YOLLANDE – BIO-D,CHE-D,PMM-C, FMA-D,
(17)  MUNGA ROSE NJUGUM – ECO-A,GEO-D,PMS-E,REL-E,
(18)  NINGCHO GABRIEL NDONG – GEO-D,ECO-E,HIS-B,REL-D,
(19)  SAMBA YVETTE AMBUBAN – ECO-D,LIT-E,HIS-B,PHI-D,
(20)  WANDUKU CLODETTE AMUNDAM – ECO-E,GEO-E,PMS-B,FMA-C,
(21)  ASEH MELVIS MIYANG – ECO-D,GEO-E,HIS-C,REL-D,
(22)  BODGAM HILARY TEKUM CHUM – ECO-C,GEO-E,PMS-C,FMA-E,
(23)  CLAUDIS NGO NDIFON – BIO-C,CHE-D,PMM-D,FMA-E,
(24)  DJOUNGANG MOUKAM BLONDELLE VANESSA – BIO-D,CHE-D, PMM-C,FMA-E,
(25)  FONANIH SHARON NGOH – BIO-D,CHE-D,FSN-C,GGY-E,
(26)  AKOH EMMANUELLA NWANDWE – ECO-E,GEO-E,PMS-B,FMA-E,
(27)  BAYONG MEZIN ANGWI – BIO-D,CHE-D,FSN-D,PMS-E,
(28)  MUKI ROBIEN TAH – BIO-C,CHE-D,PMS-E,PHY-E,
(29)  MVO TERENCE KUM – BIO-E,CHE-D,FMA-C,PHY-E,
(30)  NGWA NELVIS NDE – BIO-E,CHE-C,PMM-D,FMA-E,
(31)  TENUNG BENJAMIN TENDO – BIO-D,CHE-D,PMM-D,PHY-E,
(32)  YINKFU NYUGAB GODLOVE – BIO-C,CHE-D,PMM-E,FMA-E,
(33)  MBAH MILDRED NAH – BIO-D,CHE-D,PMM-E,FMA-E,
(34)  SAMA DELVINY MANJO – ECO-D,GEO-D,FMA-E,PMS-E,
(35)  MBAHMUNDI JAMES NGU – BIO-E,PMM-D,FMA-E,PHY-E,
 
Passed in 3  Subjects: 64
(1)  FONGWA ACHILE ABDOULAYE – LIT-C,FRE-A,HIS-B,
(2)  ACHE FELICITY TASE – LIT-B,FRE-D,HIS-C,
(3)  MAH-SOH GLENNICE FOSAH – ECO-C,GEO-B,PMS-D,
(4)  MBAH TAYONG KAISTER – GEO-D,HIS-B,PHI-C,
(5)  AGWE CYNTHIA ACHICK – ECO-E,LIT-C,HIS-B,
(6)  AJIAKOH AJABAFAC – BIO-C,CHE-C,PMM-D,
(7)  ANWI RETHER MUGRE – LIT-C,HIS-B,PHI-E,
(8)  ASANGWE BLANCH TAZI – GEO-E,HIS-C,REL-B,
(9)  FONGWA EMILE TANGUI – BIO-C,CHE-D,GGY-C,
(10)  MAMANUR IBINU ADAMU – ECO-E,GEO-B,HIS-C,
(11)  MOSES TATA TAFFEREY – ECO-C,GEO-D,PMS-C,
(12)  NGEH RASHIDATU JAJA – ECO-E,LIT-C,HIS-B,
(13)  TEGHEN BEDES TENDOH – BIO-B,CHE-C,PHY-E,
(14)  ABANDA BECKCLINE ANWEI – ECO-D,GEO-E,HIS-B,
(15)  ABEGIRL BIH FOUNDA – LIT-E,FRE-C,HIS-C,
(16)  ADANG HONORINE EYANDONG – ECO-E,GEO-D,HIS-B,
(17)  AGWE ROLAND – BIO-B,CHE-D,PMM-E,
(18)  AKARAGWE BORIS ADI – ECO-C,GEO-E,PMS-C,
(19)  EKWIN LOVELINE AYAH – BIO-B,CHE-E,FSN-D,
(20)  FORTU SULLIVAN FON – BIO-C,CHE-C,PMS-E,
(21)  MUKUMU LAWRENCE MASAH – BIO-C,PMM-D,FMA-D,
(22)  NGUTI NJEOH NICKSON NDAM – BIO-D,CHE-D,PMM-C,
(23)  NJEMBONG ETINDEM FONTEM – ECO-E,LIT-C,HIS-C,
(24)  NUMBORT SYNTHIA LABOWO – LIT-E,HIS-B,PHI-D,
(25)  TENGEG ANNIVER TENGEE – ECO-C,GEO-E,HIS-C,
(26)  WILLS-ANDERSON PAHBUM NDANSI – ECO-D,LIT-D,HIS-C,
(27)  YUNGA MELDRED TENGU – ECO-D,GEO-E,HIS-B,
(28)  AKUPA OLORINE EKWA – ECO-E,GEO-D,PMS-C,
(29)  ESIBESON CHRISTAIN FEH-WASEH – BIO-D,CHE-D,PMS-D,
(30)  ISRAEL KOFI APPEAH AHIMA – PHI-D,LIT-E,HIS-C,
(31)  MAIMO LISETTE DZEKEM – LIT-C,FRE-E,HIS-D,
(32)  MBAM MALVISE JIA – LIT-D,HIS-C,PHI-E,
(33)  MUNDU AMINA TIFUH – BIO-C,CHE-D,PMS-E,
(34)  NDUM OKWEN AKAH GLORIA – ECO-D,FSN-D,GEO-D,
(35)  NGOLEDIOBE ELEDOR EPIE – BIO-E,CHE-C,PMM-D,
(36)  NKWO CHRISTYLINE TIFUH – ECO-E,GEO-E,HIS-B,
(37)  TABI NTOH GAETAN – BIO-E,CHE-D,PMM-C,
(38)  TAH EDNA AGWI – ECO-E,LIT-E,HIS-B,
(39)  TEGHEN SANDRINE BIH – ECO-E,LIT-D,HIS-C,
(40)  TSE CARINE NTCHANG – ECO-E,GEO-D,HIS-C,
(41)  AGWA FOMINDAM CHRISTIE – GEO-E,HIS-C,REL-E,
(42)  AMBANG MERILINE NDZEY – ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(43)  AMBIRIGEN VALORINE TAIBAH – BIO-C,CHE-E,PMM-E,
(44)  ASERE SUNITA NYOH – LIT-E,HIS-C,REL-E,
(45)  MBUH PATIENCE ATAM – GEO-E,HIS-C,REL-E,
(46)  MUYANG KELLY -SERAH – ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(47)  NDAMBI BETRAND AGEMBA – ECO-E,GEO-C,PMS-E,
(48)  NDUBU PERPETUA ATAM – ECO-D,GEO-E,PMS-D,
(49)  ONGWA JOSEPH ALUM – ECO-E,LIT-E,HIS-C,
(50)  SUH NANCY MANKA’A – ECO-D,GEO-E,PMS-D,
(51)  AMIN BELTUS TATA – BIO-E,CHE-E,GGY-D,
(52)  ANANG ERNESTINE TIMBENG – LIT-E,HIS-D,PHI-E,
(53)  AWANKEM BLESSING BESWING – BIO-E,CHE-E,GGY-D,
(54)  FOMBU MBUCK JOY – ECO-E,GEO-E,PMS-D,
(55)  LUM PRISCILLA NDE – BIO-E,CHE-E,GGY-D,
(56)  MIMBA JOHN MUHGEH – ECO-D,GEO-E,PMS-E,
(57)  NKOME NGOMEKOME ALBERT – BIO-D,CHE-E,PMS-E,
(58)  TANDONG CHRISTERBEL BIH – BIO-E,CHE-D,PMM-E,
(59)  TEKE FONDO RONALD – BIO-D,CHE-E,GGY-E,
(60)  BONWI NGANJO RUDDY – BIO-E,CHE-E,PMM-E,
(61)  OROCK NEVILLE AGBOR – ECO-E,GEO-E,PMS-E,
(62)  RUTHDY-KERRY NKETI FALLOH – BIO-E,CHE-E,PHY-E,
(63)  SWIRI YVETTE CHE – ECO-E,GEO-E,PMS-E,
(64)  TATA CLEFOUS MBATU – BIO-E,CHE-E,GGY-E,
 
Passed in 2  Subjects: 61
(1)  MUKI BERTRAND TATA FOGWE – BIO-B,CHE-C,
(2)  NCHIA BERTRAND ABONGWA – LIT-C,HIS-B,
(3)  AKAH SHERON CHICK – LIT-D,HIS-B,
(4)  BANSEKA PETRINE FONYUY – CHE-C,BIO-C,
(5)  BIEMMENE LAMBOU BRENDALINE – ECO-D,PMS-B,
(6)  ENOW ERNESTA MEYANG – LIT-D,HIS-B,
(7)  MBAKWA EMELDA AKWI – BIO-B,CHE-D,
(8)  NANJI CLINTON NANJI – LIT-D,HIS-B,
(9)  NGUFOR MARVELE BIH – BIO-C,FSN-C,
(10)  TIBAH LEONARD YUNGA – GEO-D,HIS-B,
(11)  AWAH REGINA TARH – HIS-B,REL-E,
(12)  BANYONG JOYCE MUYANG – BIO-D,CHE-C,
(13)  IBOH CLARISSE EYAUTENE – HIS-B,PHI-E,
(14)  LESLEY NCHANG-CHEH NOMBUH – GEO-E,HIS-B,
(15)  MBAH LAURA FRI – GEO-E,HIS-B,
(16)  NDI ESIMO GOODLUCK EYEMBE – GEO-E,HIS-B,
(17)  ABIA PAUL ANYA – HIS-C,PHI-E,
(18)  AMBOH MERCY KAH – LIT-D,HIS-D,
(19)  ANO NADESH AZWEH – GEO-E,HIS-C,
(20)  ANWI LINDA NJOH – GEO-E,HIS-C,
(21)  ANYANG GILBERT FON – LIT-E,HIS-C,
(22)  BERINIS NINDAP NDIFOR – GEO-E,HIS-C,
(23)  BIH MARY CHE – LIT-E,HIS-C,
(24)  BUINDA ODILIA YEFOR – GEO-E,HIS-C,
(25)  ICHAMI BRIDGET EKWA – GEO-E,HIS-C,
(26)  JIREH MBEBU NGALA – GEO-E,HIS-C,
(27)  KEBEBSI PEACEFUL GHEASE – LIT-E,HIS-C,
(28)  MALVIS MAH NGOCHANG TIFANG – GEO-E,HIS-C,
(29)  MAMBU ANTOINETTE NGWINIFORM – LIT-E,HIS-C,
(30)  MUSONG BIJOU ENJOH – GEO-E,HIS-C,
(31)  NINA ROZETTE TEKORANGWAN – LIT-E,HIS-C,
(32)  NJEI MERANI NDIBABONGA – LIT-E,HIS-C,
(33)  NJONG RACHEAL MBUH – HIS-C,ECO-E,
(34)  NKGUENKO LONTSI LILIAN – LIT-E,HIS-C,
(35)  NYOH MIBANG SHARON – HIS-C,REL-E,
(36)  NYUYDZE SIRANEE LIMNYUY – GEO-E,HIS-C,
(37)  TAMJOH DERRICK TANGANG – GEO-E,HIS-C,
(38)  TANGWAN YVONNE MANYONG – BIO-D,FSN-D,
(39)  AGWETAH MOUSTAPHA – GEO-E,HIS-D,
(40)  EBOMBE DESMOND ASALE NGONDE – BIO-D,PMS-E,
(41)  ESEH SARA – BIO-E,GGY-D,
(42)  HONORINE ANWI ATANGA – LIT-E,HIS-D,
(43)  KONGMO SHARON NGORAN – BIO-D,CHE-E,
(44)  MEAH JULIE BAH – GEO-E,HIS-D,
(45)  NDIFOR KINGSLY NSOH – ECO-E,GEO-D,
(46)  NGWA AKONGNWI AKUMENGWA – GEO-E,HIS-D,
(47)  NIH ELIZABETH AMUNDAM – GEO-E,HIS-D,
(48)  NJOKA VERA NKUMEI – GEO-E,HIS-D,
(49)  TAH NING FRIDA – LIT-E,HIS-D,
(50)  TARKE NADESH FRI – GEO-E,PMS-D,
(51)  TEBI ZITA FRI – GEO-E,HIS-D,
(52)  TEGHEN ASSUMPTA TIFUH – GEO-E,HIS-D,
(53)  TITAGWAN VANNESSA SHIRI – LIT-E,HIS-D,
(54)  AFUK EMERENCIA NGWE – LIT-E,HIS-E,
(55)  EKOABA DIAN ANYUGEJEH – BIO-E,GGY-E,
(56)  EWANGE FORTUNE MUNGE – BIO-E,CHE-E,
(57)  FOMUKONG LARISSA ANDONG – GEO-E,PMS-E,
(58)  FONJAH ABIGIRL NAIBA – LIT-E,HIS-E,
(59)  FUH QUEENIVA MANKA’A – LIT-E,HIS-E,
(60)  NGUH AMBANG ROSE – CHE-E,GGY-E,
(61)  TEBECK EMBUT COLLADETTE – GEO-E,ECO-E,
 
Centre No: 1045 GOVERNMENT BILINGUAL HIGH SCHOOL MUNDEMBA
Regist:82, Sat for 2 or More Subjects:81, Passed:51, %Passed:62.96,

Sanctioned:2
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
 
Passed in 5  Subjects: 1
(1)  ISONG EVANS MOSONGISELLI – GEO-D,ECO-C,PHI-E,HIS-B,REL-C,
 
Passed in 4  Subjects: 4
(1)  SUHKANG PIUS KUMA – GEO-C,PHI-E,ECO-D,HIS-C,
(2)  BALEMBA MARIA DIOH – GEO-D,ECO-E,REL-E,HIS-C,
(3)  EKPOH GENESIS OBASI – GEO-E,HIS-C,REL-E,ECO-E,
(4)  OBA BLAISE DUNCAN OTOYO – BIO-E,CHE-E,PMM-E,REL-D,
 
Passed in 3  Subjects: 13
(1)  OKONGOENE FELGIN ETUKE – HIS-B,PHI-E,GEO-D,
(2)  IYASSA NEKENA TERENCE – GEO-E,HIS-B,ECO-E,
(3)  NDAKWE SABINA BIH – HIS-D,REL-D,LIT-D,
(4)  NGOE MONCLAIRE MERIKI – ECO-E,GEO-E,HIS-B,
(5)  MANYI ETTA OROCK RACHEL – LIT-E,HIS-C,PHI-E,
(6)  NANJEMBE TEXLA MBAMENE – ECO-E,GEO-D,HIS-D,
(7)  SUBE CLAUDINE LOMBE – ECO-C,GEO-E,PMS-E,
(8)  ANGINESS IYOLE EKPE – BIO-E,CHE-E,GGY-D,
(9)  BOBOH JULLETTE NJONG – ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(10)  DJAMILA MARCELINE – BIO-E,CHE-E,GGY-D,
(11)  EKUE BLESS MAMBO – LIT-E,HIS-D,REL-E,
(12)  ENOW REGINA MANYO – LIT-E,REL-E,HIS-D,
(13)  OKAI EMILIA PEMBE – HIS-E,REL-E,LIT-E,
 
Passed in 2  Subjects: 33
(1)  EBE ISAAC ENOW – HIS-B,REL-D,
(2)  EBINZA WILFRED NKALLE – CHE-C,PMM-D,
(3)  MULANGO SHELLA  ERUMBA – BIO-C,GGY-D,
(4)  ABANG GENEVIEVE EWUH – GEO-E,HIS-C,
(5)  EFFIOM ABRAHAM ENE – BIO-C,GGY-E,
(6)  ETEH KELLY-LESLIE ITOE – LIT-E,HIS-C,
(7)  NDI HILARY NDUM – GEO-E,HIS-C,
(8)  NGASI ROLAND NDINGI WAMONI – GEO-E,HIS-C,
(9)  NGUNDUE CHANEL NJENI – LIT-E,HIS-C,
(10)  NTARYIKE EKPEYOUNG ISABELLE – GEO-E,HIS-C,
(11)  ABI PASCAL SAKWE – CHE-E,GGY-D,
(12)  AKOMAYA GWENDOLINE CHENA – GEO-E,HIS-D,
(13)  AWOH ENGELIS EYONGAYOR – ECO-E,HIS-D,
(14)  BEMOH NERENCE NJONJI – HIS-D,REL-E,
(15)  BESSONG SOPHY ARRAH – LIT-E,HIS-D,
(16)  FANG BLESSING BIH – GEO-E,HIS-D,
(17)  KEME YVETTE NTUBE – BIO-E,CHE-D,
(18)  KULOM NAHTUM IKEI – GGY-E,BIO-D,
(19)  MOSONGO KELLY CHANGOBI – LIT-E,HIS-D,
(20)  MOTOKO SUSAN MOLEMBA – GEO-E,HIS-D,
(21)  NWANJANG PAVIN NWANJANG – GEO-E,HIS-D,
(22)  OKON CHRISTINA EBEMBORI – GEO-E,HIS-D,
(23)  OPANGE MONI JULIUS NDOH – GEO-E,HIS-D,
(24)  SELLA PALLARINE FOTABONG – GEO-E,HIS-D,
(25)  TENG MIRABEL NZALLE – HIS-D,REL-E,
(26)  YUNGONG ELVIS KENGAH – REL-D,PHI-E,
(27)  EKUE GISELA EMELI – LIT-E,HIS-E,
(28)  EPITE DIVINE MOLUKULE – LIT-E,HIS-E,
(29)  ITOE STANLEY ITOE – ECO-E,GEO-E,
(30)  MISSORI POLYCARP PENDA – BIO-E,CHE-E,
(31)  MOTTO MOSES NEKENA – ECO-E,HIS-E,
(32)  NGEDLE ROSIA  MENGYENTOH – GEO-E,HIS-E,
(33)  SIDJO WETTE JANINA – HIS-E,PHI-E,
 
Centre No: 1046 BAPTIST HIGH SCHOOL BUEA
Regist:97, Sat for 2 or More Subjects:97, Passed:95, %Passed:97.94,

Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
 
Passed in 5  Subjects: 8
(1)  BILL NGOH ACHA – BIO-A,CHE-A,PMM-A,FMA-B,PHY-B,
(2)  NCHENDIA MICHAEL BELLAH – BIO-A,CHE-A,PMM-A,FMA-A,PHY-C,
(3)  AGBOR CONSTANCE AYUK – BIO-B,CHE-A,PMM-B,FMA-A,PHY-D,
(4)  FOTSO KAMGA LEDOUX WILFRIED – BIO-B,CHE-A,PMM-B,PHY-C, CSC-B,
(5)  KOUAMEN KAUATCHEU SAMUEL DIMITRI – PMM-A,BIO-A,CHE-B, FMA-B,PHY-D,
(6)  GEMANDZE BONGLACK COLLINS – BIO-C,CHE-A,PMM-A,FMA-B,PHY-D,
(7)  EKO FRANKLIN FENI BILLE – BIO-C,CHE-B,PMM-C,FMA-C,PHY-E,
(8)  DAMAISSOU NAGASSOU NORBERT – ECO-C,GEO-E,PMS-C,REL-D,ICT-E,
 
Passed in 4  Subjects: 38
(1)  SINOU FOKAM JOEL ARMAND – BIO-A,CHE-A,PMS-A,ICT-B,
(2)  CARYNE CHIDINMA EZERIOHA – BIO-B,CHE-B,PMS-B,FMA-B,
(3)  EYONG ETAROCK EGBE – LIT-C,FRE-A,HIS-B,REL-B,
(4)  MATILDA EFOSI NJIE – ECO-B,GEO-C,PMS-A,REL-B,
(5)  NFOR DONALD NGWA – BIO-B,CHE-C,PMM-A,FMA-D,
(6)  TCHAPA TCHOUAWOU – LIT-C,FRE-A,HIS-C,REL-C,
(7)  BERTIN ATONG ENOW NSONG – BIO-B,CHE-B,PMM-E,ICT-B,
(8)  ELANGA OBAM GEORGES JUNIOR – CHE-C,PMM-B,FMA-D,BIO-B,
(9)  MTAIN MALYSE NESAH – ECO-E,LIT-B,HIS-B,REL-B,
(10)  ANTONIA MARIAM GENONI – BIO-C,CHE-B,PMS-B,PHY-E,
(11)  LAMFU FABRICE YENGONG – BIO-B,CHE-C,PMM-D,FMA-C,
(12)  NGOMBA YANIC NAMANGE – ECO-D,GEO-D,HIS-B,REL-B,
(13)  TCHANGOUM TIENKEU JEFF BRITSON – ECO-C,LIT-C,HIS-B,ICT-D,
(14)  EASTER NGWE ASTRIDE – BIO-C,CHE-C,PMM-D,ICT-C,
(15)  EYONG-ASHU  BAWACK FRIDA – LIT-B,FRE-C,HIS-D,REL-D,
(16)  NCHANJI CALVIN NCHANJI – CHE-C,BIO-B,GEO-D,ICT-D,
(17)  NCHEMTY NELSON EGBE – BIO-B,CHE-D,PMM-B,FMA-E,
(18)  NJI RODINE ENJOH – BIO-C,CHE-B,PMM-C,FMA-E,
(19)  SANKARA ATEMAKO ASHU – ECO-E,LIT-C,HIS-B,REL-C,
(20)  DIABE MUABE RAWLINGS SONE – ECO-E,GEO-E,HIS-B,REL-B,
(21)  GBOREM GIMA GWNDOLINE – ECO-C,GEO-D,PMS-E,REL-B,
(22)  HANNAH LOKO MBANGE – ECO-E,GEO-E,HIS-B,REL-B,
(23)  OBEN AYUK-ANYOR IJEOMA THEODOSIA – BIO-C,CHE-D,PMM-D,FMA-C,
(24)  UKATANG FERNADES ABADUM – BIO-B,CHE-D,PMM-E,FMA-C,
(25)  GANA JULIUS NUNCHO – ECO-E,GEO-E,HIS-B,REL-C,
(26)  JULIETTE NGOWO NJIE MAKONGO – ECO-D,GEO-E,HIS-B,ICT-D,
(27)  KIMBI SHARON BIH – BIO-C,CHE-D,GEO-C,ICT-E,
(28)  MAKIA MAYANG GERTRUDE – ECO-E,LIT-C,HIS-C,REL-D,
(29)  NANGAH ABORINGONG NANCY – BIO-C,CHE-C,PMM-D,FMA-E,
(30)  AMINKENG DEXTEL NGOSOMA – ECO-D,GEO-E,PMS-C,ICT-D,
(31)  BABI JOSEPH MAKIA TANGWANG – BIO-C,CHE-C,PMM-E,FMA-E,
(32)  BALGAH SONIA NDUM – BIO-D,CHE-D,PMS-E,ICT-C,
(33)  MBONDAH DE ETCHEU OLIVETTE ALLEXANDRA – BIO-C,CHE-D, PMS-E,ICT-D,
(34)  NGOME NGWANE EJEDEPANG-KOGE – ECO-E,GEO-E,HIS-B,REL-D,
(35)  TABE-ARREY NELSON OJONG – ECO-E,GEO-C,PMS-D,ICT-D,
(36)  BECHEM  NSO TANYI MARY KELLER – ECO-E,GEO-E,PMS-E,ICT-B,
(37)  HARRISON KALLE MBUA MONOKE – ECO-E,GEO-C,PMS-D,ICT-E,
(38)  WANE NAMINUNA ELIZABETH NDIP – ECO-D,GEO-E,HIS-C,ICT-E,
 
Passed in 3  Subjects: 33
(1)  ZENABOU LAILATOU AHIDJO – PMS-A,BIO-B,CHE-C,
(2)  WALSON MBOE NTUBA – ECO-C,LIT-B,HIS-B,
(3)  EBELLE THIERRY – CHE-C,PMS-A,CSC-D,
(4)  LEFANG NOELA EBAMU – LIT-C,HIS-B,REL-C,
(5)  NGOUANFOUO SILAH COLINCE – BIO-B,CHE-B,PMS-D,
(6)  EKOSENE VANESSA ENJEMA – BIO-B,CHE-B,PMM-E,
(7)  BESONG PRATT ASHU-ENOW – BIO-B,CHE-C,PHY-E,
(8)  GERALD AKO ANYANGWE – BIO-C,CHE-D,PMS-D,
(9)  KANG ELUNG JUNIOR – BIO-C,CHE-C,CSC-E,
(10)  MINKA DISSOH JEAN BILL – ECO-E,GEO-D,HIS-B,
(11)  NJIE VALERY MOLOMBE MUAMBO – ECO-E,LIT-D,HIS-B,
(12)  PELAGIE NGIE FUL – LIT-E,HIS-C,REL-C,
(13)  TANGUNYI EFETI MANGEM – BIO-B,CHE-D,PMM-E,
(14)  AKOKO ALVIN ANCHI – ECO-E,GEO-E,HIS-B,
(15)  DOCTTA GISELE LEMAH – ECO-E,LIT-E,HIS-B,
(16)  EBUNE GISELE-MONIQUE BEYA – GEO-E,HIS-C,ICT-D,
(17)  MBANGE LOUIS NJOH – BIO-C,CHE-D,PMS-E,
(18)  NDAH BENZ MOKOTO – ECO-E,GEO-D,REL-C,
(19)  NDIP JENIFER EWUBE – ECO-D,GEO-D,ICT-D,
(20)  NGOUTANE MBETE MARIE KADIJ – LIT-E,FRE-D,HIS-C,
(21)  NYAKE NGOTTY ANGE-LATITIA – ECO-E,LIT-D,HIS-C,
(22)  NYOUNGA MBELLA MARTHE VIVIANE – BIO-D,CHE-D,PMS-D,
(23)  OBEN ETA-ANYOR LINA OZIOMA – LIT-C,HIS-D,REL-E,
(24)  WILSON AGBORNCHUNG NSONG – BIO-C,CHE-D,PMM-E,
(25)  AGBOR DARELL EBOT – CHE-D,PMS-E,ICT-D,
(26)  AKOMBI TAKOR DAVID – CHE-D,PMS-D,CSC-E,
(27)  IKOME NGALLE PRINCEWILL JUNIOR – BIO-D,CHE-E,CSC-D,
(28)  NYAMBI CARLSON AWAH – ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(29)  OBEN ETTA KELLY – GEO-E,HIS-C,REL-E,
(30)  ABEL SUMBELE ESEME – ECO-E,GEO-D,PMS-E,
(31)  BEBETTA MBUH ELIZABETH ANNE – LIT-E,FRE-D,HIS-E,
(32)  MEFIRE SECHOUTDI FADIMATOU KATHY – GEO-E,HIS-E,REL-D,
(33)  NKONGO HENRI BERNARD – ECO-E,GEO-E,PMS-E,
 
Passed in 2  Subjects: 16
(1)  ENOH MARTIN EBEN JUNIOR – HIS-B,REL-D,
(2)  MESSANGA EZAMI ARMAND – LIT-D,HIS-B,
(3)  AYUKNYIMBA MAGBORNSO SANDRA – BIO-C,CHE-D,
(4)  ELAD EBONGKENG CELINE – HIS-D,REL-C,
(5)  ENJEMA SAMIRIAM LYONGA – LIT-D,HIS-C,
(6)  ETCHU EPEY BEGONA – LIT-D,HIS-C,
(7)  MOHAMADOU SANI BOBBO – HIS-C,REL-D,
(8)  SMITH IKOME MOLUA NJUMBE – GEO-E,HIS-B,
(9)  TANJONG ERNEST FIEZEH – GEO-E,HIS-B,
(10)  EBWEKOH AKODE GEOFFREY – ECO-E,HIS-C,
(11)  IKOME ENANGA CHRISTINE EKOMBONI – LIT-E,HIS-C,
(12)  MARIENE MOFOR SADEM – BIO-C,CHE-E,
(13)  SELLAH CRYSTAL NKENG – LIT-E,HIS-C,
(14)  TABI MELISSA CHANELLE BLANCHE – GEO-E,HIS-C,
(15)  TANGKO HANSON NGWENE NKWELLE – LIT-E,HIS-C,
(16)  NDUME DARIUS NDUMBE – BIO-E,CHE-D,
 
Centre No: 1047 FRANK HARCOURT BILINGUAL HIGH SCHOOL KUMBA
Regist:21, Sat for 2 or More Subjects:21, Passed:8, %Passed:38.1,

Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
 
Passed in 3  Subjects: 1
(1)  AWOH JOHN MOLEKA – LIT-E,HIS-E,REL-E,
 
Passed in 2  Subjects: 7
(1)  ENOW HASTING TAMBE – HIS-B,PHI-E,
(2)  SAKWE KOME PAUL – HIS-C,REL-E,
(3)  ARRET BASSY – HIS-E,PHI-D,
(4)  EBUNE SHALLOT BUWA – LIT-E,HIS-D,
(5)  DILIKA ELIJAH MUKETE – ECO-E,GEO-E,
(6)  MANA QUEENTA OFAKI – LIT-E,HIS-E,
(7)  MOKABE PAGAL NJIKANO – GEO-E,PHI-E,
 
Centre No: 1048 GOVERNMENT HIGH SCHOOL LIMBE
Regist:395, Sat for 2 or More Subjects:394, Passed:242, %Passed:61.42,

Sanctioned:2
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
 
Passed in 5  Subjects: 17
(1)  AJANOH PELKINS MBACHAM NGENE – BIO-A,CHE-A,PMM-A,FMA-A,PHY-A,
(2)  HARIET NJWENG FON – BIO-A,CHE-A,PMM-A,FMA-A,PHY-D,
(3)  ENUGE GERALD NSHIOH – BIO-A,CHE-B,PMM-A,FMA-B,PHY-D,
(4)  AGBORTOKO MORITZ AGBORTOKO – BIO-B,CHE-C,PMM-A,FMA-A,PHY-D,
(5)  NDIBA JOEL MIANO – BIO-B,CHE-B,PMM-A,FMA-A,PHY-E,
(6)  SEMA JABEZ NCHAMUKONG – BIO-B,CHE-C,PMM-A,FMA-A,PHY-D,
(7)  ASOH SMITH EKANYA – BIO-B,CHE-C,PMM-B,FMA-C,PHY-E,
(8)  NDUMBE NDUMBE ALFRED NARCES – BIO-B,CHE-C,PMM-A,FMA-D,PHY-E,
(9)  NKUIDJA YOHOUM EDDY AURELIEN – BIO-B,CHE-D,PMM-A,FMA-C,PHY-E,
(10)  NNOKO DEGRANDO ANYOPEH – CHE-B,PMM-A,FMA-D,PHY-D,CSC-D,
(11)  BASEBANG CLAUDE FUNGE – BIO-C,CHE-D,PMM-B,FMA-B,PHY-E,
(12)  MUKENYU ABWENDO YVONNE – BIO-B,CHE-C,PMM-C,FMA-D,PHY-E,
(13)  NZAMS EWANKUME – BIO-C,CHE-C,PMM-B,FMA-D,PHY-E,
(14)  DIKONGE NGOE DANIEL – BIO-B,CHE-D,PMM-B,PHY-E,CSC-E,
(15)  EMESONG EVERT NKAFU – BIO-C,CHE-B,PMM-C,PHY-E,CSC-E,
(16)  NDONGO NADIA JACQUELINE – BIO-D,CHE-C,PMM-C,FMA-E,PHY-E,
(17)  NANJE RENE MUKETE – BIO-E,CHE-E,PMM-E,FMA-C,PHY-E,
 
Passed in 4  Subjects: 15
(1)  NEBA MELVIS LUM – BIO-C,CHE-C,PMM-B,FMA-B,
(2)  IAN MBONWU NKWENTI JUNIOR – CHE-B,PMM-B,FMA-C,CSC-E,
(3)  NJWENG AWAH EMILIA – BIO-B,CHE-C,PMM-D,FMA-D,
(4)  AJUGO BRUNA AJIE – BIO-B,CHE-C,PMM-D,CSC-E,
(5)  ATEMBEH NOURA  EFIETNGAB – BIO-C,CHE-C,PMM-E,CSC-C,
(6)  BATCHAMI LARISSA YOBO – BIO-D,CHE-D,PMM-C,FMA-C,
(7)  ELAGE EPIE MACBRAIN – BIO-C,CHE-C,PMM-E,CSC-D,
(8)  ESOPI MICHEAL ESOPI – BIO-B,CHE-D,PMM-D,FMA-E,
(9)  KOBBI STALON NJEH – BIO-C,CHE-C,PMM-D,FMA-E,
(10)  NGUIMFACK ZANGUE AMELIE – BIO-D,CHE-D,PMM-C,FMA-D,
(11)  EDUMEBONG SMITH NASERI – ECO-E,LIT-E,HIS-B,ICT-E,
(12)  FONTEM JERRY KENDUANYI – BIO-C,CHE-D,PMM-E,CSC-E,
(13)  MUNA MELVET ENI – BIO-C,CHE-D,PMM-E,FMA-E,
(14)  SHELLA IJANG MIKI – BIO-E,CHE-D,PMM-D,FMA-D,
(15)  WALLANG MELVIS NEH – BIO-D,CHE-C,PMM-E,FMA-E,
 
Passed in 3  Subjects: 87
(1)  ELAINE EBOUM ASUA – ECO-C,LIT-C,HIS-B,
(2)  LANGJI GENEVIE BIH – ECO-D,LIT-C,HIS-B,
(3)  NDENGE CHE LUM – BIO-D,CHE-C,PMM-B,
(4)  WEKEYEH LUCIANE NDI – BIO-C,CHE-C,PMS-C,
(5)  ANTEM LILIAN AGBOR-ARREY – LIT-C,FRE-D,HIS-C,
(6)  EBENYE NICOLE WHITNEY MBOE – ECO-D,GEO-D,HIS-B,
(7)  EBONGKENG ASUA LORNA – ECO-C,GEO-E,HIS-B,
(8)  IRENE ETOKI NZENG – BIO-C,CHE-D,PMS-C,
(9)  ABANGE MURRAY – ECO-D,LIT-D,HIS-C,
(10)  AKO POLYCARP EYONG ENOW-EGBE – BIO-C,CHE-D,CSC-D,
(11)  BICHE NGWEFOR GISELE – ECO-E,LIT-D,HIS-B,
(12)  CHE FRITZ MAI – BIO-B,CHE-D,CSC-E,
(13)  EKWE VAN-DOUGLAS SUMELONG – BIO-C,CHE-C,PHY-E,
(14)  KABUIN CYPRIAN CHUBUIN – BIO-C,CHE-C,CSC-E,
(15)  KOUAGANG YEPJOUO CARLES NELAURE – ECO-C,GEO-E,HIS-C,
(16)  MASANGO CALEB MOFA – BIO-D,CHE-D,PMM-C,
(17)  MOSOKE CARINE NJONGO – LIT-E,HIS-B,PHI-D,
(18)  MUKAM EVAGELINE FIDEH – BIO-C,CHE-C,GGY-E,
(19)  NGOE THERESIA EBANE – ECO-C,GEO-E,REL-C,
(20)  TAMBE CECILIA NDIPMANYO – ECO-E,LIT-C,HIS-C,
(21)  TANGWA KINGSLY TAMBU – ECO-D,GEO-E,HIS-B,
(22)  ABELLINE NANA NGONJO – BIO-D,CHE-D,PMS-D,
(23)  AKO EMELIA EYANG – ECO-E,GEO-D,HIS-C,
(24)  AKPAMI CONRAD – ECO-D,GEO-D,PMS-D,
(25)  ASABEKE PRISWILL NABORA – ECO-E,GEO-E,PMS-B,
(26)  AYUK FIELDING EGBE – LIT-E,HIS-C,REL-D,
(27)  CHIA IDA NDUM – ECO-C,GEO-E,HIS-D,
(28)  COMFORT EPOSI IKOME – BIO-C,CHE-D,GGY-E,
(29)  EBEN MACMILLAN AGBOR – ECO-E,GEO-E,HIS-B,
(30)  ELNA NKOSAH NCHANJI – ECO-E,GEO-E,HIS-B,
(31)  ESSA ABRAHAM ALKALE – BIO-C,CHE-D,PMS-E,
(32)  FRIDA CHOTI NYOKI – ECO-E,GEO-E,HIS-B,
(33)  MAH SYLVIE BAH – BIO-C,CHE-D,PMS-E,
(34)  MEKWILLI WILLIAM EWULE – BIO-C,CHE-D,PMM-E,
(35)  MOISE AYUK OBEN – LIT-E,FRE-E,HIS-B,
(36)  NANJE SERGE BAKIE – LIT-E,HIS-B,PHI-E,
(37)  NGWA SMITH ADE – LIT-E,HIS-C,PHI-D,
(38)  NKIAMBOU GEOFFREY NJINOH – BIO-C,CHE-D,PHY-E,
(39)  SAKWE DOREEN NADOA – GEO-E,HIS-C,REL-D,
(40)  SHUBIN KANG LOVELINE – ECO-E,GEO-E,HIS-B,
(41)  TABOH CLINTON YUNWI – LIT-D,HIS-C,ICT-E,
(42)  TONG DIEUDONNE – BIO-D,CHE-C,PMS-E,
(43)  ACHALLE BWEMBA SMYITH – ECO-E,GEO-E,PMS-C,
(44)  AKO FRIDA TAKOR – LIT-E,HIS-C,PHI-E,
(45)  AMAAH FLORENCE NGWE – LIT-E,HIS-C,REL-E,
(46)  ARREY CYRIL AKAT – ECO-E,GEO-E,PMS-C,
(47)  BISIRRI ABENUI NKWAH – BIO-D,CHE-D,CSC-E,
(48)  DANIEL NEKOLI MWAMBO – ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(49)  EDWIN JEROME OTTIA – LIT-E,HIS-D,PHI-D,
(50)  EKO EKEMA BORIS – BIO-E,CHE-C,PMM-E,
(51)  EPIE EBAKO KEVIN – ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(52)  GIBUIN NKATONG KENNETH – BIO-D,CHE-D,CSC-E,
(53)  GODLOVE ITUKA NASUMBA – BIO-D,CHE-D,CSC-E,
(54)  JOKE ERICKLINSMANN JOKE – ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(55)  KEHMIA LIZETTE MENOH – BIO-D,CHE-D,PMS-E,
(56)  KINGSLEY ANDEM MUSONGO – LIT-E,HIS-C,PHI-E,
(57)  LUCIEN ANDOH NJEH – LIT-E,HIS-C,PHI-E,
(58)  RUTH TAMBE EBAI – BIO-D,CHE-D,PMM-E,
(59)  SUMELONG VENNESSA MESANG – ECO-E,GEO-E,PMS-C,
(60)  ABIKOLA-MI-KEE GRACE MANUELA – ECO-D,GEO-E,PMS-E,
(61)  AKEM OLIVER TANTANG – BIO-D,CHE-E,GGY-E,
(62)  AKWO TERENCE NGEH – ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(63)  BALLA MOHAMMED BABA – BIO-E,CHE-E,GGY-D,
(64)  BANKENG MAFFO ANNE – BIO-E,CHE-D,PMM-E,
(65)  BESSEM OLIVE OJONG – BIO-D,CHE-E,GGY-E,
(66)  EBOT ETTA SOULEYMAN EWANG – ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(67)  ENANGA JEMBEA LILIAN – BIO-D,CHE-E,PMM-E,
(68)  ENOBUTA AFFANGHA – ECO-E,GEO-E,PMS-D,
(69)  ESAME OBEN BORNRICH – BIO-E,CHE-E,GGY-D,
(70)  ITOE ALEXI NJANUNDAKE – BIO-E,CHE-E,PMS-D,
(71)  MAH NOELA TANGI – BIO-E,CHE-D,PMM-E,
(72)  NCHINI LIVINUS WAYIH – BIO-E,CHE-D,GGY-E,
(73)  NGOUNDE MBOSSO PLACIDE – BIO-D,CHE-E,PMS-E,
(74)  NJOMO THELMA LIKIYE – LIT-E,FRE-E,HIS-D,
(75)  NSUH FRANCIS MINKULA – ECO-E,HIS-D,ICT-E,
(76)  TABENYANG MA’TABI-NDANG – ECO-E,LIT-E,HIS-D,
(77)  TATA IRENE EJANG – BIO-E,CHE-D,GGY-E,
(78)  TONGEH SCOTT – LIT-E,HIS-D,PHI-E,
(79)  WALINJOM VALENTINE MOKUM – BIO-E,CHE-D,PMM-E,
(80)  ABIGEL NKONGAZE JONG – LIT-E,HIS-E,PHI-E,
(81)  BOB-ANAH MARILYN BOMLA – ECO-E,GEO-E,PMS-E,
(82)  DOBGIMA KAKANOU EVANGEL NYONLOGHA – ECO-E,GEO-E,HIS-E,
(83)  EWAH CYRIL ECHU – ECO-E,GEO-E,PMS-E,
(84)  FONDESON REX KUMBANG – BIO-E,CHE-E,GGY-E,
(85)  LOMULA AFANWI NGUM – BIO-E,CHE-E,PMS-E,
(86)  NGUM CARLYN ASONGWE – LIT-E,HIS-E,PHI-E,
(87)  NKWANTAH NKWITO FRANK TCHUIMINYI – BIO-E,GEO-E,REL-E,
 
Passed in 2  Subjects: 123
(1)  OBI DERRICK OBI – BIO-A,CHE-B,
(2)  UKUM SIMON ATUBAH – BIO-B,CHE-C,
(3)  ETTAH AYUK JUNIOR ETTAMBOH – BIO-C,CHE-C,
(4)  FRANK EBUNTANE EBUNE TAKOW – BIO-C,CSC-C,
(5)  GLORY NGOBIKELLE ANDONG – BIO-C,CHE-C,
(6)  NAHSIA EMILIENNE SEMA – BIO-C,CHE-C,
(7)  PETER NAMANGE – BIO-C,GGY-C,
(8)  AKIME SHARON MEROZETTE NDOUA – BIO-D,CHE-C,
(9)  AMINDEH CHRISTIANSIA ATEMNKENG – LIT-D,HIS-C,
(10)  BAYA GIFTIE AMBANG – ECO-C,PMS-D,
(11)  EPIE JOSEPH NDENE – BIO-C,CHE-D,
(12)  ESAMBE CALISTA EHODE – LIT-E,HIS-B,
(13)  FOFUNGTUM AFA-ASEH NKEHMONTOH – BIO-C,CHE-D,
(14)  KINGE NALOVA HANNAH – BIO-C,CHE-D,
(15)  MANKA’A ANNABEL NIBA – LIT-D,HIS-C,
(16)  NDULA CECILE NGOLLAH – BIO-D,CHE-C,
(17)  NGU BONAVENTURE CHIA – LIT-D,HIS-C,
(18)  OSONG AGBERNDIFOR – BIO-C,CHE-D,
(19)  ROGER MBANDA BECKE KWELI – BIO-C,GGY-D,
(20)  SHALO  MBENSIE WILSON SERGE – CHE-D,PMS-C,
(21)  ABANG MBUA OYONG ASHU – LIT-E,HIS-C,
(22)  ACHA JOHN MAKAKA AGEM – BIO-E,CHE-C,
(23)  AGBE MONICA PARH – LIT-E,HIS-C,
(24)  BIBI-CHARLOTTE LEYNAH MINDAKO – BIO-C,CHE-E,
(25)  BOKWE VIRGINIE MAKANE – LIT-D,HIS-D,
(26)  DEEDRIA DENICE WILSON NEBA – GEO-E,PMS-C,
(27)  EKAMBI MBESSA SAMUEL – GEO-D,PMS-D,
(28)  EKWELLE NKUMBE SNADY – BIO-E,CHE-C,
(29)  ELIZABETH MBESSI – LIT-E,HIS-C,
(30)  ENOW  ASEKU – HIS-C,REL-E,
(31)  ENOW ANTHONY ENOW – ECO-E,HIS-C,
(32)  ETOMBI MOSEMBA CHRISTIANA – LIT-D,HIS-D,
(33)  ETTA MUNGE NKWELLE-SONE – BIO-E,CHE-C,
(34)  INDAH TEGHEN MUSUMBE – LIT-D,HIS-D,
(35)  ITOE GERALD NONGOH – LIT-E,HIS-C,
(36)  LAWSON BEATRICE DORCAS – GEO-E,HIS-C,
(37)  LUNJA MOKOSA MATILDA ALMITRAND – BIO-C,CHE-E,
(38)  MAINILE SAMIRATOU RACHEL – LIT-E,HIS-C,
(39)  METUGE LINDA MUNGE – GEO-E,HIS-C,
(40)  MIMI CHARLOTTE TAKOR – LIT-E,HIS-C,
(41)  MPESA RAHIM ITOE – BIO-D,CHE-D,
(42)  NADIA ROSALINE KADMIA CASPA – LIT-E,HIS-C,
(43)  NAOFI MONJOH KAVESTONE NDEH – BIO-D,CHE-D,
(44)  NGOLLE AKAME ROLAND – ECO-E,HIS-C,
(45)  NOUMBISSIE NJOMENI BLANCHE – LIT-D,FRE-D,
(46)  SANDRA JOSO MOSEMBE – ECO-E,HIS-C,
(47)  TABA BROLIN TANGWO – HIS-C,PHI-E,
(48)  TAYIM GAELLE NJWENG – BIO-D,CHE-D,
(49)  TENG NDOM ELSIE – GEO-E,HIS-C,
(50)  TITA PUAMUN ARMIYAOH – BIO-C,GGY-E,
(51)  ANGUH KELLY – LIT-E,HIS-D,
(52)  ANGUH LARISA – BIO-D,CHE-E,
(53)  ANOH MARIE-THERESE NAH – BIO-E,CHE-D,
(54)  ARREY SYLVESTRE EYONG – BIO-E,CHE-D,
(55)  ARREY XAVIER AKEM – HIS-D,PHI-E,
(56)  AUSTIN BUSSE TABI OROCK – GEO-E,HIS-D,
(57)  BESSEM LELINAFRANK AYOK – LIT-D,HIS-E,
(58)  CATHERINE KEGENG KINI – GEO-E,HIS-D,
(59)  CHIOMA DELPHINE NJOKU – LIT-E,HIS-D,
(60)  EBOT VIOLET ATTOH – HIS-D,PHI-E,
(61)  ELUNG NTOH MARION – LIT-E,HIS-D,
(62)  ENOH ELISABETH NTOH – GEO-E,HIS-D,
(63)  ENOW CHRISTIANA ETAKA KATIE – LIT-E,HIS-D,
(64)  ENOW SAMUEL TAKO – GEO-E,HIS-D,
(65)  ESIBE VANESSA ENIH – BIO-E,CHE-D,
(66)  ETCHI MINETTE BESONG – LIT-E,HIS-D,
(67)  ETTA FRANKLINE ETTA – BIO-E,CHE-D,
(68)  FOKOH SARAH OTANG – BIO-D,PMS-E,
(69)  FORMI VANISSA YOBO – LIT-E,HIS-D,
(70)  JULIE EDEM EFFIONG – ECO-E,HIS-D,
(71)  KETU SINORITA MARKONG – LIT-E,HIS-D,
(72)  KWAYO USIEN RINYU – BIO-E,CHE-D,
(73)  LIBAH CHRISTABELLE NAHYOUNGHA – LIT-E,HIS-D,
(74)  LIMUNGA JULIE FORRH-RHRILBEN – BIO-E,CHE-D,
(75)  MALOKA MAXMAL OKABEABE – BIO-E,CHE-D,
(76)  MUKENYU KEBONG JENNIFER – BIO-E,CHE-D,
(77)  NFOR GEORGE SAHLA – BIO-E,CHE-D,
(78)  NGOE GWENDOLINE EFAMBA – BIO-D,GGY-E,
(79)  NGONG ALIDA NEKONG – BIO-D,CHE-E,
(80)  NKONGHO BLAISE ENOH – BIO-E,CHE-D,
(81)  NKOSONGE ESUNG LYNETTE – LIT-E,HIS-D,
(82)  OBEN ANNABEL OROCK – LIT-E,HIS-D,
(83)  OSCALINE WOUBA MUAH – HIS-D,PHI-E,
(84)  OSUNGUBISOH EPEY – LIT-E,HIS-D,
(85)  SUH RHODA LUM – HIS-E,PHI-D,
(86)  TABE ASSOLO CHARLES LEBON – FRE-E,HIS-D,
(87)  TASEN CYRIL KEMBUNG – BIO-D,CHE-E,
(88)  TCHOLA CHAMJU PAULYVETTE – BIO-E,CHE-D,
(89)  TIEKWE GIDEON NYONBUSSI – ECO-D,HIS-E,
(90)  WANA HENRY TEKE – LIT-E,HIS-D,
(91)  WOLOA LYONGA DAVID – BIO-E,CHE-D,
(92)  ACHU FREDRICK TOHNAIN – GEO-E,HIS-E,
(93)  AKO ZEPHATE AKO – LIT-E,HIS-E,
(94)  ARREY AUGUSTINE ARREY – BIO-E,GGY-E,
(95)  ASHU TIKU MANYI – CHE-E,FMA-E,
(96)  BERNICE BASAKA MEH – BIO-E,CHE-E,
(97)  BOTAM MARGRATE RINNWI – GEO-E,HIS-E,
(98)  BUO MARINETTE NDUM – LIT-E,HIS-E,
(99)  CHRISTOPHER MBAMPA TAWAH – BIO-E,GGY-E,
(100)  DOH CORNELIUS NJEI – BIO-E,CHE-E,
(101)  ELVIS CHUYE NFOR – BIO-E,CHE-E,
(102)  ETTA MIRABEL MPEY – GEO-E,PMS-E,
(103)  GLORY FOLEFAC – HIS-E,PHI-E,
(104)  ITOE AGNES BEA – LIT-E,HIS-E,
(105)  LAMBI NUNGUI NADAGE – LIT-E,HIS-E,
(106)  LAPPA JOSIANE – CHE-E,PMM-E,
(107)  LENSHENA SONE ENANGA – LIT-E,HIS-E,
(108)  LONTSI KONMEGNE BLANDINE – GEO-E,HIS-E,
(109)  MBU MICARINE TAMBE-AYUK – LIT-E,HIS-E,
(110)  MFO CHARITY ABO – CHE-E,GGY-E,
(111)  MOLOMBE PAUL MOFFAH – BIO-E,PMM-E,
(112)  MULANGO PAUL RAYMOND EYAMBE – ECO-E,GEO-E,
(113)  NDUMBE ANDERSON EKALE – BIO-E,CHE-E,
(114)  NGEGHRA CLAUDIA ASEBE – LIT-E,HIS-E,
(115)  NGO NATTY MARIE HELLEN – LIT-E,HIS-E,
(116)  NGOSONG EDWIN MBAKEM – BIO-E,CHE-E,
(117)  NKENG CELINE OJONG – LIT-E,HIS-E,
(118)  OKIRI LAURAN-LYN LUCY – BIO-E,CSC-E,
(119)  TAKANG BLANCH EYONG – LIT-E,HIS-E,
(120)  TATA EVONNE AKWI – GEO-E,PMS-E,
(121)  TEMBI YVONNE AKWI – LIT-E,HIS-E,
(122)  TONJOCK CANISIA FOTOH – LIT-E,HIS-E,
(123)  YOUNGWE JERRY TAMBE – LIT-E,HIS-E,
 
Centre No: 1049 MBENGWI EXTERNAL
Regist:205, Sat for 2 or More Subjects:203, Passed:100, %Passed:49.26,

Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
 
Passed in 5  Subjects: 1
(1)  ASUE NADINE EGBE – ECO-E,LIT-D,HIS-B,REL-D,PHI-D,
 
Passed in 4  Subjects: 2
(1)  EBOMBE TERENCE  EJOHBI NGONDE – BIO-D,CHE-D,PMM-C,FMA-E,
(2)  MANGOUA BELINGA COSMAS – BIO-C,CHE-E,PMM-C,PHY-E,
 
Passed in 3  Subjects: 32
(1)  ASHEH DELLA SANGO – ECO-D,GEO-D,HIS-B,
(2)  KENG THERESIA ANOH VICTORINE – LIT-C,HIS-B,PHI-E,
(3)  NWACHAN AMOS NJECK – LIT-D,HIS-B,PHI-D,
(4)  ANYAMBOT MIREILLE NGYESSA – LIT-D,HIS-C,REL-D,
(5)  NAOMI AGWA – LIT-C,HIS-C,PHI-E,
(6)  TAH EZEKIEL FONDA – BIO-C,CHE-C,PMM-E,
(7)  AKUMAWAH NEH GILLIAN – BIO-D,CHE-D,GGY-D,
(8)  FONBOD NICOLINE MAH – ECO-D,GEO-E,HIS-C,
(9)  LEONARD CHABID MUKIAWA – ECO-C,GEO-E,PHI-D,
(10)  MANGA  JENERINE BONGWI – BIO-D,CHE-E,REL-C,
(11)  NGEK PASCALINE KONGHENDE – ECO-E,GEO-D,HIS-C,
(12)  TAGYEN FRANKLINE ASIME – BIO-D,CHE-E,FSN-C,
(13)  ELSIE NGANDONG TAMANJONG – BIO-D,CHE-E,GGY-D,
(14)  FEH ERIC TANU – BIO-D,CHE-D,PMS-E,
(15)  FON NWIEKERI KAH BLANDINE – BIO-D,CHE-D,GGY-E,
(16)  FOSAH GHISLAIN NDE – BIO-C,CHE-E,PMM-E,
(17)  MUCHIA ELVIS TANTEH – BIO-D,CHE-D,GGY-E,
(18)  MUYEH GIDEON NGWA – GEO-E,HIS-C,REL-E,
(19)  NJOH CHRISTABEL ENDAH – BIO-C,CHE-E,PMS-E,
(20)  TATA DERRICK TABENG – LIT-E,FRE-D,HIS-D,
(21)  TATAH PATIENCE YIVEN – LIT-E,HIS-C,PHI-E,
(22)  AWAH JOYCE NHOY – LIT-E,HIS-D,PHI-E,
(23)  GABNA JOSHUA ATESANG – BIO-E,CHE-D,GGY-E,
(24)  JOSEPH KAISA EKEMA – LIT-E,HIS-D,REL-E,
(25)  LAMBOU NGANKAM NELLY MICHELE – BIO-D,CHE-E,PMS-E,
(26)  MUNA GODLOVE BAH – ECO-D,GEO-E,PMS-E,
(27)  NIBA ALEXIE SIRRI – LIT-E,HIS-D,REL-E,
(28)  NUNG PRISCILLA CHE – LIT-E,HIS-D,PHI-E,
(29)  AKEPE NZU ROLAND – LIT-E,FRE-E,HIS-E,
(30)  ASONGACHA EBENEZAR – BIO-E,PMM-E,FMA-E,
(31)  ATABONGAWUNG PAUL NKEMGE – GEO-E,HIS-E,PHI-E,
(32)  NJI GEORGETTE ANGWI – LIT-E,HIS-E,PHI-E,
 
Passed in 2  Subjects: 65
(1)  NDOH VALENTINE JEH – HIS-B,PHI-C,
(2)  ATENGIA SOLANGE – BIO-B,CHE-D,
(3)  KELSE MISPAREEN JEIKA – LIT-D,HIS-B,
(4)  FUSINGWIN GODLOVE AZINWI – BIO-B,CHE-E,
(5)  NTOBO VALENTINE EKOMBO – GEO-E,HIS-B,
(6)  PRECILIA LENAKO FOGHANG – LIT-D,HIS-C,
(7)  ABAJEIH CHARLES NJOIKOU – GEO-E,HIS-C,
(8)  ADAMU BRIAN – ECO-E,HIS-C,
(9)  AGBA KELIN EFANGWA – GEO-E,HIS-C,
(10)  ANOH JOSIAH MANGONG – LIT-E,HIS-C,
(11)  ANUM ELECTA ANEINGA – BIO-D,CHE-D,
(12)  AWAN NGAN MILDRED UNGEM – HIS-C,REL-E,
(13)  ETTA COLBERT AYUK – GEO-E,HIS-C,
(14)  GHASARAH JACQUELINE BIH – LIT-D,HIS-D,
(15)  JORO HALIDOU – GEO-E,HIS-C,
(16)  MANJO SECUNDA JAILA – GEO-E,HIS-C,
(17)  NGAH CHLOBELLE TENGUH KONGWE – BIO-D,CHE-D,
(18)  NGAH CLANTHEA BIH WASE – BIO-E,CHE-C,
(19)  TAMUGRI MABEL ANGAH – LIT-E,HIS-C,
(20)  TECHE HARDWIG FOFUNG – BIO-D,CHE-D,
(21)  AGEH BLAISE EMBE – BIO-E,CHE-D,
(22)  AMAH ELIZABETH AMUGHAM – BIO-E,CHE-D,
(23)  ANDOJI HANS ENEIGHO – GEO-E,HIS-D,
(24)  APONLEN NENYENDA NCHUMULUH – GEO-E,HIS-D,
(25)  ASSOMBANG FOUNDA EMMANUEL – CHE-E,PMM-D,
(26)  EJAH DELPHINE ANYIMADOU – LIT-E,HIS-D,
(27)  EKWE EVANS ANNOH – GEO-E,HIS-D,
(28)  FONCHAM ROSELINE ANGWI – GEO-E,HIS-D,
(29)  FONGOH JENNETTE IJANG – GEO-E,HIS-D,
(30)  GUIFFO CLAUDINO FORSUH – LIT-E,HIS-D,
(31)  MEYANG BLADINE – GEO-E,HIS-D,
(32)  MUSONG CLIFF BAH – GEO-E,HIS-D,
(33)  NDAH KENG CHRISTABELA – GEO-E,HIS-D,
(34)  NDAH MORINE AKURO – BIO-D,FSN-E,
(35)  NDI BLESSING MBIBUH – LIT-E,HIS-D,
(36)  NDUKU BERTRAND TENDO – BIO-E,CHE-D,
(37)  NGWA NEH FESTUS CHEBI – LIT-E,HIS-D,
(38)  OBONEY CHRISTY NJENDU – LIT-E,HIS-D,
(39)  TEBO QUEEN ANGUM – HIS-D,PHI-E,
(40)  TEMBOM MERCY NGUM – LIT-E,HIS-D,
(41)  TENYUNG RUTH ENJONG – BIO-E,FSN-D,
(42)  YONKU CLARIOND BAMBE – GEO-E,HIS-D,
(43)  ACHOANOH CARL FONGUH – GEO-E,HIS-E,
(44)  AKUM MICHAEL NGOH GILEAD – FRE-E,HIS-E,
(45)  AMAH TIMOTHY NJONG – ECO-E,GEO-E,
(46)  ANDONG LOVELINE AYINGWE – LIT-E,HIS-E,
(47)  ANNEH SERANI – LIT-E,HIS-E,
(48)  ANWI MILDRED BURU – LIT-E,HIS-E,
(49)  ASOH CATHERINE ECHUNJE – GEO-E,HIS-E,
(50)  AWANGYA FRANCO ABUACHU – BIO-E,GGY-E,
(51)  AWASUM FRI ENICE – GEO-E,HIS-E,
(52)  BIH EMMACULATE TANGI – GEO-E,HIS-E,
(53)  CHIAMBAH LESLEY NYINGHI – ECO-E,GEO-E,
(54)  ELIZABETH NJABI MBAH – GEO-E,PHI-E,
(55)  ENIH ROTHDA RUTH MUKUM – BIO-E,GGY-E,
(56)  ENJOH ALODI CHICK – BIO-E,GGY-E,
(57)  JONATHAN ABENG DELPHINE – LIT-E,HIS-E,
(58)  MAH QUINTA MBU – LIT-E,HIS-E,
(59)  MAH SHELLA NDANGOH – CHE-E,GGY-E,
(60)  MUKORO MUYANG FIDELIA – LIT-E,HIS-E,
(61)  NDONGKEH CARINE ACHIMBOM – LIT-E,HIS-E,
(62)  NDUKU LOVELINE AKWI – HIS-E,PHI-E,
(63)  NJIUM BETRAND TAH – BIO-E,CHE-E,
(64)  OJA RENE TATI – FRE-E,HIS-E,
(65)  SUPUEN NGOUH AWELOU – HIS-E,REL-E,
 
Centre No: 1050 GAROUA EXTERNAL
Regist:49, Sat for 2 or More Subjects:47, Passed:23, %Passed:48.94,

Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
 
Passed in 3  Subjects: 3
(1)  GUEDJEO MARION DALAHAI – LIT-B,FRE-C,HIS-C,
(2)  HAOUA ADELE SIDONIE – HIS-C,FRE-D,LIT-E,
(3)  NGONO KAMGA EMMANUEL FABRICE – LIT-E,FRE-D,HIS-C,
 
Passed in 2  Subjects: 20
(1)  MIRIAM KALTOUMI KOIRAN – FRE-C,HIS-D,
(2)  ABUH LIZETTE NDAGHA – GEO-E,HIS-C,
(3)  BIKOK NHANACK WILFRED BORIS – HIS-C,GEO-E,
(4)  TOUKAP TCHOUANGUEP JACKY VICTOIRE – GEO-E,FRE-C,
(5)  YALDA GOUDOUM FELICITE – FRE-D,HIS-D,
(6)  KOLDA OLINA LOIS – FRE-D,LIT-E,
(7)  KOUENDJEU BENJAMIN – LIT-E,HIS-D,
(8)  MADJIO DOUANGNI SYNTICHE CHRISTELLE – FRE-D,HIS-E,
(9)  MFOWAYOUM MOHAMED – FRE-E,HIS-D,
(10)  SAKWE NGOH BERNARD – FRE-D,PHI-E,
(11)  ABDOULAI AHIDJO – HIS-E,GEO-E,
(12)  AHMADOU ZEINABOU – FRE-E,HIS-E,
(13)  AMADOU ABOUL FATI – ECO-E,GEO-E,
(14)  AYE ALPHONSIUS ANYI – REL-E,HIS-E,
(15)  FANTA CHRISTINE – HIS-E,FRE-E,
(16)  IJANG MERCY FOMUMBOD – HIS-E,REL-E,
(17)  KOUDANAGED NGOYA PATRICE – GEO-E,HIS-E,
(18)  METUK MAUREEN MUNGE – LIT-E,HIS-E,
(19)  SABBATH NJI ABANG – GEO-E,HIS-E,
(20)  WANJAH SYLVIA MUKAR – GEO-E,HIS-E,
 
Centre No: 1051 GOVERNMENT HIGH SCHOOL BAFIA MUYUKA
Regist:25, Sat for 2 or More Subjects:25, Passed:18, %Passed:72,

Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
 
Passed in 5  Subjects: 1
(1)  AJENGANYI YANNICK – ECO-C,GEO-E,PMS-D,REL-E,PHI-D,
 
Passed in 4  Subjects: 1
(1)  AKA JACKSON EFONG – ECO-E,GEO-E,HIS-C,PHI-E,
 
Passed in 3  Subjects: 7
(1)  NGWISAH JUSTINE – LIT-E,HIS-C,PHI-D,
(2)  TENGUNGMOH FELIX – GEO-E,HIS-B,PHI-E,
(3)  MIRABELL NKUMBON EBOUA – LIT-E,HIS-C,PHI-E,
(4)  AMBISAH SUSAN ATONGSANG – GEO-E,HIS-D,PHI-E,
(5)  DOBDINGA BASTINE TABJOK – ECO-E,GEO-E,PMS-D,
(6)  NJUALEM BENARD NJUALEM – GEO-E,HIS-D,PHI-E,
(7)  NKEMASONG STANLEY EFUETLEM – ECO-E,GEO-E,REL-E,
 
Passed in 2  Subjects: 9
(1)  IFUNAYA GRACE CHUKWU – HIS-B,PHI-E,
(2)  NGOLERAH MONICA – GEO-E,HIS-C,
(3)  AJONG AJONG ELVIS – HIS-D,PHI-E,
(4)  FONJI THERESIA EMAMBU – HIS-D,PHI-E,
(5)  LOVELINE CHOUE KUM – HIS-D,PHI-E,
(6)  NKONG KEVIN FONJI – HIS-D,PHI-E,
(7)  TETINUE NESTOR ALEMKA – GEO-E,HIS-D,
(8)  TITCHO CHINWI – HIS-D,PHI-E,
(9)  YEMATA TOUOYEM ANIE MICARELLE – HIS-D,PHI-E,
 
Centre No: 1052 FONTEM EXTERNAL
Regist:36, Sat for 2 or More Subjects:34, Passed:9, %Passed:26.47,

Sanctioned:1
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
 
Passed in 3  Subjects: 2
(1)  NGUAFAC GILBERT – BIO-B,CHE-C,ICT-D,
(2)  NKACHA LEONARD NCHABAUN – LIT-E,HIS-C,PHI-E,
 
Passed in 2  Subjects: 7
(1)  NKAFU OLIVETTE ATEHNWOH – BIO-B,CHE-D,
(2)  NJIFUA PAUL – HIS-C,PHI-E,
(3)  AKAMIN MARTIN – ECO-E,HIS-D,
(4)  RENEBEL EMEFUET – LIT-E,HIS-D,
(5)  TANGU BERTHA YUNIWI – HIS-D,PHI-E,
(6)  TANYI EVANUS TATAW – HIS-E,PHI-E,
(7)  TIKU NICODEMUS MBIJU – HIS-E,PHI-E,
 
Centre No: 1053 BERTOUA EXTERNAL
Regist:31, Sat for 2 or More Subjects:31, Passed:16, %Passed:51.61,

Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
 
Passed in 4  Subjects: 1
(1)  NGANTHUI KONDJO FORTUNE ORNELA – LIT-E,FRE-C,HIS-D,PHI-E,
 
Passed in 3  Subjects: 4
(1)  DUCAS FUEN – FRE-D,HIS-D,PHI-E,
(2)  SAGANG NGANMOU GRACE STEVIANE – LIT-E,FRE-D,HIS-D,
(3)  SALIOU OUSMAN – LIT-E,FRE-D,HIS-D,
(4)  KFUBU NANCY – ECO-E,GEO-E,PHI-E,
 
Passed in 2  Subjects: 11
(1)  EBOULE LILIANE CAROLE – ECO-C,PMS-C,
(2)  KENKO BAMLOPPA WINNIE ARIOLE – LIT-D,FRE-C,
(3)  BETANGHA JOHN – LIT-E,HIS-C,
(4)  TCHEUKO WELAJI IBRAHIM CEIDRIC – FRE-C,REL-E,
(5)  AHMADOU FAYE – ECO-E,HIS-D,
(6)  ANYEH EJABI NJUME BRUNO – ECO-E,PMS-D,
(7)  AYISSI BALLA BERTI – GEO-E,HIS-D,
(8)  LADJOU TAMBOULA LUCIANO – ECO-E,HIS-D,
(9)  NAGOBE MARIE FLORANCE – FRE-E,HIS-D,
(10)  NANA WOCHI SONIA MICHELINE – LIT-E,HIS-E,
(11)  POUENDE DJIMKAM CECILE MARLYSE – FRE-E,HIS-E,
 
Centre No: 1054 BAFOUSSAM EXTERNAL
Regist:174, Sat for 2 or More Subjects:158, Passed:58, %Passed:36.71,

Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
 
Passed in 4  Subjects: 2
(1)  MENDE POUFONG ANNIE JOSIANE – LIT-E,FRE-C,HIS-D,PHI-E,
(2)  TETANG PIERRE NGNONGUINI – ECO-E,GEO-E,HIS-B,PHI-E,
 
Passed in 3  Subjects: 23
(1)  WANAG MANFOUO JEAN BAPTISTE – ECO-C,GEO-E,PMS-B,
(2)  ZOUH PASCAR MUA – LIT-E,FRE-C,HIS-B,
(3)  LILIAN MANGEM NKWETI – LIT-D,FRE-D,HIS-C,
(4)  MOCHIE KENGNE CYNTIA KEVINE – FRE-B,HIS-D,PHI-E,
(5)  TAMFUCHIA COLLETTE ANNA NYANYOH – LIT-E,FRE-C,HIS-C,
(6)  BOUPDA TINGUENG SHALOM DAIS – BIO-D,CHE-D,ICT-D,
(7)  ENONGENE LOVELINE ALOH – GEO-E,HIS-C,PHI-D,
(8)  FOSSUO COLLINS OJONG – BIO-C,CHE-D,PMM-E,
(9)  KAMGUIA PONE DANIELLE SONNIA – ECO-E,GEO-E,HIS-B,
(10)  KENGNI SEZINE – FRE-C,HIS-D,PHI-E,
(11)  SAMA STELLA WATKUNA – LIT-E,HIS-B,PHI-E,
(12)  TOUKAM NANDJOU THIERRY WILLIAM – LIT-E,FRE-C,HIS-D,
(13)  BENEDET YAKE TAFREY – LIT-D,HIS-D,PHI-E,
(14)  KUNSONA EUNICE BABILA – LIT-E,FRE-D,HIS-D,
(15)  MBANKE PHILIP FOUNGUONG – ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(16)  MEKWI RICHARD TAKU – LIT-E,FRE-D,HIS-D,
(17)  WALTER SAMBA TANYU – LIT-E,HIS-C,PHI-E,
(18)  ENONCHONG EBANGABI BETRAND – LIT-E,HIS-D,PHI-E,
(19)  MODESTIN MENKWE ABANDA – LIT-E,FRE-E,HIS-D,
(20)  NONO TCHONANG FLORIANE LESLIE – ECO-E,GEO-E,PMS-D,
(21)  PENN FERNANDEZ AWA – ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(22)  TAYO MUGHA IRINE – LIT-E,FRE-D,HIS-E,
(23)  ZELIO THIERRY APABELOU – ECO-E,GEO-E,HIS-D,
 
Passed in 2  Subjects: 33
(1)  SEZONO NGNINGHA PIERRE – FRE-C,HIS-C,
(2)  AGBOR JUDITH MBU – HIS-C,PHI-E,
(3)  EMELDINE MBIYDZENYUY – LIT-E,HIS-C,
(4)  FEKOUOP MEFIRE FADIMATOU ZARAHOU – FRE-E,HIS-C,
(5)  GAMNJE NFORMI HANS – FRE-D,HIS-D,
(6)  HEUTE ELMIOLLE CAELLE – ECO-E,PMS-C,
(7)  KIGHA MOHMBAH DAREL E – BIO-D,CHE-D,
(8)  MAKODEM MARIE – FRE-D,HIS-D,
(9)  MOUHAMADOU KABIROU – FRE-D,HIS-D,
(10)  NYOH CLOVIS TIOVE – LIT-E,HIS-C,
(11)  TALLA TCHAMENZOMI RODRIGUE – PMM-D,FMA-D,
(12)  WEYGA HONORINE MESEH – FRE-C,HIS-E,
(13)  BEUGWE WANDJI LOICK – FRE-E,HIS-D,
(14)  CHARLOTTE EFOSI MALOWA – LIT-E,HIS-D,
(15)  DOUATSAP NDONGSON SCHISIN ARSENE – CHE-E,PMM-D,
(16)  KOME ARNOLD AKOLA – CHE-D,PMM-E,
(17)  NAHJELA RAISSA DIANE – FRE-D,HIS-E,
(18)  NSHOM JOSEPH NKWAIN – ECO-E,HIS-D,
(19)  OUANDIE SOH FOTSING PAUL – ECO-D,GEO-E,
(20)  OUMBE  FEUGANG  LANDRY – PMM-D,FMA-E,
(21)  RAIMATOU SIH KEBEI – LIT-E,HIS-D,
(22)  ZEH GHISLAIN MATHIEU – PMM-D,FMA-E,
(23)  BEH NWEI REBECCA NJEI – GEO-E,PHI-E,
(24)  BESONG TAKANG HUMPHERY – FRE-E,HIS-E,
(25)  BOUM NOUWEZEM STEPHANE – CHE-E,ICT-E,
(26)  DJOGOUANG FONGOU CHANCELINE LAURE – FRE-E,GEO-E,
(27)  KAMMEGNE  DJIMBOU JUDITH – ECO-E,PMS-E,
(28)  MANFOUO TSUANGYON – PMM-E,FMA-E,
(29)  METUGE PRINSLY NKALLE – GEO-E,PHI-E,
(30)  MOTCHEDJOU VERA JOSELINE – FRE-E,HIS-E,
(31)  TAH NESTOR NUVALA – BIO-E,CHE-E,
(32)  TCHOIFFO DZOUGUELA BRISCA – ECO-E,GEO-E,
(33)  TEM NOBERT MEH BANG – ECO-E,GEO-E,
 
Centre No: 1055 DOUALA EXTERNAL
Regist:263, Sat for 2 or More Subjects:243, Passed:102, %Passed:41.98,

Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
 
Passed in 4  Subjects: 5
(1)  AKONG NGATE LOH – PMM-C,FMA-C,PHY-E,ICT-B,
(2)  MUMA PATRICIA ORYEB – ECO-E,GEO-E,HIS-C,REL-D,
(3)  NDALLE MIRABEL NDALA – LIT-D,HIS-D,REL-E,PHI-E,
(4)  ONGMOLEL TITO ANNA DUCHESSE – LIT-E,FRE-C,HIS-E,REL-E,
(5)  NGUM MAMA – ECO-E,FRE-E,HIS-E,PHI-E,
 
Passed in 3  Subjects: 32
(1)  GAMBY BOUBOU – LIT-C,FRE-B,HIS-B,
(2)  TCHATAT EKWALLA MARCELLE DIEUNEDORT – BIO-B,CHE-C,FRE-C,
(3)  TITA CLIFFORD MUMA – BIO-C,CHE-C,FSN-B,
(4)  NSONG HENRIETTA NDEM – LIT-C,HIS-C,REL-C,
(5)  TCHINDA MARTIN – LIT-D,FRE-C,HIS-B,
(6)  DENG ANKUNGHA CHARLES – CHE-E,PMM-B,FMA-C,
(7)  NYUYMENKA HILARY FOLAH – HIS-C,REL-C,PHI-D,
(8)  AYUK ANNE TABI – BESONG – BIO-C,CHE-C,PMM-E,
(9)  CHE EVODIEN – LIT-D,HIS-C,PHI-D,
(10)  NCHOKO FESPAR ETHO – LIT-C,HIS-C,PHI-E,
(11)  BESUNGU PATRICIA – BIO-D,CHE-C,PMM-E,
(12)  CHE FERDINAND – LIT-E,FRE-D,HIS-C,
(13)  ELONG KWEDI CYNTIA ESTHER CALISTE – LIT-E,FRE-B,HIS-E,
(14)  ENYANG MONIQUE – FRE-B,GEO-E,HIS-E,
(15)  FORJINDAM MEDZANGBOH EPHRASILE – LIT-E,FRE-C,HIS-D,
(16)  HAMILTON CHRISTIAN DIONGO – ECO-D,FRE-C,GEO-E,
(17)  LIEGHU AMINA TATANGOH – LIT-E,FRE-D,HIS-C,
(18)  MAKOMI ADELPHINE CLAUDIANE – CHE-D,FRE-D,PMS-D,
(19)  BACHE CHARLES KUDI – LIT-E,HIS-C,PHI-E,
(20)  EBOT ELVIS TANYI – HIS-C,LIT-E,PHI-E,
(21)  NOUHOU SALI GOURIA – BIO-E,CHE-D,FRE-D,
(22)  NVEPEWO SANDRINE LAURE – LIT-E,FRE-D,HIS-D,
(23)  ABONGWA RUTH NDOSIRI – LIT-E,HIS-D,PHI-E,
(24)  EPOTE JUDITH FLORE – LIT-E,FRE-E,HIS-D,
(25)  JESSE TITO EPITE – LIT-E,FRE-E,HIS-D,
(26)  NDJOUKOUO KEVINE FLORE – BIO-E,CHE-D,PMS-E,
(27)  ORU REGINE NJOCK – LIT-D,FRE-E,HIS-E,
(28)  SIEGNI TIDJON LOIC KEVIN – BIO-E,CHE-E,FRE-D,
(29)  TEM ALEXANDER BUH – CHE-D,PMM-E,FMA-E,
(30)  UNICE PEMBE EYONG – ECO-E,HIS-D,PHI-E,
(31)  ACHA FLORENCE ENJEI – LIT-E,HIS-E,REL-E,
(32)  CHE KALI NJITEM – BIO-E,CHE-E,PMM-E,
 
Passed in 2  Subjects: 65
(1)  TITANJOH MIRABEL ANWI – LIT-C,HIS-C,
(2)  ASHUEASIE NEHEMIAH – ECO-E,HIS-B,
(3)  ETSAKENG DUPLEX NIKSON – BIO-D,CHE-C,
(4)  FORMUKONG MUSTAPHA ZUPOPO – BIO-C,CHE-D,
(5)  MOUHET BAHETEN ESTELLE – FRE-C,HIS-D,
(6)  PEFOUTOU NGAFON MOUICHE VALON – FRE-C,HIS-D,
(7)  AKEM MARIE – NOELLE MANGEM – BIO-D,PMM-D,
(8)  AKUM BECKLY AKUM – BIO-C,CHE-E,
(9)  BEATRICE MBAH ZOUBAINA – FRE-C,GEO-E,
(10)  CARINE LAAFE – GEO-E,HIS-C,
(11)  EPIE ESTHER MUNGE – GEO-D,HIS-D,
(12)  GUH GABRIEL NJEKO – ECO-D,GEO-D,
(13)  MANKAA SHELA – HIS-C,PHI-E,
(14)  MBI FRAMBO DERRICK – FRE-D,HIS-D,
(15)  NGUM MATILDER – LIT-E,HIS-C,
(16)  NGWINGBEH ROSELINE – CHE-C,PMS-E,
(17)  TOGE NILA YUBONWI – BIO-C,CHE-E,
(18)  ANDIN MELANIE – HIS-D,PHI-E,
(19)  ASAH BELINDA BESEM – BIO-E,CHE-D,
(20)  BABILA EVARISTUS – FRE-E,HIS-D,
(21)  BISSIONGOL AKUM MARTIN – ECO-E,FRE-D,
(22)  CHE VERNATIUS AMBE – GEO-E,HIS-D,
(23)  EBENYE NELLE NATHALIE DORETTE MIREILLE – FRE-D,HIS-E,
(24)  ENOW CYPRIAN OBEN – FRE-D,HIS-E,
(25)  GUEKE WOUMFO MICHELE – FRE-D,HIS-E,
(26)  HONG RODRIGUE MICHOU – FRE-D,HIS-E,
(27)  KEZIA BONIFACE KUM – ECO-D,GEO-E,
(28)  LELE CHRISLAINE ARIELLE – FRE-D,HIS-E,
(29)  MAMBOH EMELDA – FRE-E,HIS-D,
(30)  MANGA BELINDA AZWE – LIT-E,HIS-D,
(31)  NANJI LEKUJI ROSE – HIS-D,REL-E,
(32)  NGEWEH LYDIA AGHO – BIO-D,CHE-E,
(33)  NGUM FUEN CARINE – CHE-D,GEO-E,
(34)  OKE JOEL EBANGHA – BIO-E,CHE-D,
(35)  SAKWE ITOE LOUIS NAKOMBE – LIT-E,HIS-D,
(36)  SHINGO BROWNLEY FONTAH – LIT-E,HIS-D,
(37)  TABOT VANESSA CYNTHIA ARIKAI – LIT-E,HIS-D,
(38)  TEH CARLSON NJIA – BIO-E,CHE-D,
(39)  WIRNGO SIDONIE AYOUVIA – LIT-E,HIS-D,
(40)  WOPINGWOH HONIEA MANUELLA – FRE-D,HIS-E,
(41)  ACHO FRANCISCA TANJOH – GEO-E,HIS-E,
(42)  ADIET NTCHONGANYI NARCISSE – ECO-E,PMS-E,
(43)  AGBOR WINIFRED BESONG TAKU – BIO-E,GEO-E,
(44)  AJINGE LOUISA PRECIOUS INGOH – LIT-E,FRE-E,
(45)  BABILA MAUREEN NDIBNU – LIT-E,HIS-E,
(46)  BAIYE MATILDA TAKEM – LIT-E,HIS-E,
(47)  BINENAH HONORINE – GEO-E,HIS-E,
(48)  CHECK CHARLINE ENGWARI – LIT-E,HIS-E,
(49)  CHOU PATRICIA KEBI NJI – HIS-E,REL-E,
(50)  DAVID RANZE ABAMUKONG – LIT-E,HIS-E,
(51)  EMMANUEL ATEH MUSIGE – FRE-E,HIS-E,
(52)  JULIOUS DOPGIMA TABEN – HIS-E,REL-E,
(53)  MBAKWA CAMARIKA INDAH – ECO-E,GEO-E,
(54)  MBENG LIDWINA ENACKA – HIS-E,REL-E,
(55)  MUNGU NELLY FORCHI – LIT-E,HIS-E,
(56)  NDANJI IRENE NGECHE – LIT-E,HIS-E,
(57)  NGWA PATRICK SHU – HIS-E,REL-E,
(58)  NJEI SARAH TEBID – ECO-E,HIS-E,
(59)  SHU NADINE ASOH – ECO-E,PMS-E,
(60)  SOLANGE KENJUH – BIO-E,GEO-E,
(61)  TAMBE MELVIS AKO – BIO-E,CHE-E,
(62)  TCHOUMI EUPHRASIE – LIT-E,HIS-E,
(63)  TOUKAM TCHOUPA LAURE – ECO-E,PMS-E,
(64)  TSAPLA AMEN PACE SOPPO – LIT-E,HIS-E,
(65)  ZACHEUS SUFO NCHU – BIO-E,CHE-E,
 
Centre No: 1056 MUNDEMBA EXTERNAL
Regist:26, Sat for 2 or More Subjects:24, Passed:11, %Passed:45.83,

Sanctioned:1
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
 
Passed in 4  Subjects: 1
(1)  ASAH CIDUAN ACOMANDA – ECO-E,GEO-E,HIS-C,PHI-E,
 
Passed in 3  Subjects: 2
(1)  ORUME DONITZ OBASE – BIO-D,CHE-D,PMM-D,
(2)  OJONG ELVIS TAMBE – GEO-E,HIS-C,PHI-E,
 
Passed in 2  Subjects: 8
(1)  AFUH JUVIS NDAKWE – GEO-E,HIS-C,
(2)  MATOMBO HEWETT EKUMELI – CHE-D,PMM-E,
(3)  NWALOBE RAPHAEL MOSUME – PMS-E,REL-D,
(4)  OPONDE RUTH PEMBE – HIS-D,REL-E,
(5)  OTTE LIONIE BEA – LIT-E,HIS-D,
(6)  BELTOS BIM BOH – HIS-E,REL-E,
(7)  EFFIOM CLEMENT EFFIOM – HIS-E,REL-E,
(8)  OCHOACAMBA NERIUS MOKEO – HIS-E,REL-E,
 
Centre No: 1058 SELF – RELIANCE COMPREHENSIVE HIGH SCHOOL BALI
Regist:9, Sat for 2 or More Subjects:9, Passed:5, %Passed:55.56,

Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
 
Passed in 3  Subjects: 1
(1)  TANYI  YVONNE NAHGWAA – LIT-B,HIS-B,PHI-E,
 
Passed in 2  Subjects: 4
(1)  BOBIMWO CLARISE – GEO-E,HIS-C,
(2)  BUBA NDINGKA’A TITA – HIS-C,PHI-E,
(3)  TCHAMGOP NKWONJI DOLLY EVE – LIT-D,HIS-D,
(4)  NYONGSANGA  NAHLELA  GANYONGA – GEO-E,HIS-E,
 Centre No: 1059 GOVERNMENT BILINGUAL HIGH SCHOOL SANGMELIMA
Regist:8, Sat for 2 or More Subjects:8, Passed:5, %Passed:62.5,

Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
 
Passed in 3  Subjects: 1
(1)  TARIAH SOGBEYE GERALLDO – GEO-E,HIS-D,FRE-D,
 
Passed in 2  Subjects: 4
(1)  NKOU NTIMBANE JEAN BERTIN – FRE-D,HIS-D,
(2)  BITYALA ROGER CEDRIC – FRE-E,HIS-D,
(3)  NJILAH MOUSTAPHA – FRE-D,HIS-E,
(4)  ESSAME MEDOU STEPHANE – HIS-E,FRE-E,
 
Centre No: 1060 COMPREHENSIVE HIGH SCHOOL BAMBUI
Regist:108, Sat for 2 or More Subjects:107, Passed:66, %Passed:61.68,

Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
 
Passed in 5  Subjects: 1
(1)  MUSONGWE HENRY YENKONG – ECO-E,GEO-C,HIS-C,REL-C,PHI-D,
 
Passed in 4  Subjects: 3
(1)  MBAH JEANNETTE AMEH – ECO-A,GEO-D,PMS-E,REL-B,
(2)  LAIKA VALERIE TAMA – BIO-D,CHE-D,PMM-E,FMA-E,
(3)  LALITA TENGANDI NDIFORCHU – ECO-E,LIT-D,HIS-E,REL-E,
 
Passed in 3  Subjects: 24
(1)  NJECK THECLA ANWECK – BIO-B,CHE-C,PMM-C,
(2)  ADZINAKU ALAIN AKEM – BIO-B,CHE-C,PHY-E,
(3)  GALABE MELDRICK KUNSUNANA – ECO-E,GEO-C,HIS-B,
(4)  NDON JULIENNE ENGWARI – BIO-C,CHE-D,REL-D,
(5)  AMPO ONEGUE VANESSA – LIT-E,HIS-C,REL-D,
(6)  ATANGA YANICK AMAHNUI – ECO-E,GEO-E,HIS-B,
(7)  BAIYE BARRY NYENTY – ECO-E,GEO-E,HIS-B,
(8)  CONRAD DIANGHA – ECO-E,GEO-E,HIS-B,
(9)  NGONJA NDOKE EBOT – LIT-E,FRE-C,HIS-D,
(10)  PHUYUNYU ANNA PHUKUNSAM – BIO-D,CHE-C,GGY-E,
(11)  TCHABET NENWA FULBERT MARCEL – LIT-E,HIS-C,PHI-D,
(12)  EBOT ANALYST AYUK – LIT-E,HIS-C,REL-E,
(13)  ESSAME YANNICK JOEL – GEO-E,HIS-C,REL-E,
(14)  KUMAH GAVINE FUMBUNIWIH – ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(15)  KUMATAN DERICK VUMOMBI – ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(16)  MBONUA ALAIN – ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(17)  NDEDI SHERIDAN BESUA – HIS-D,REL-D,PHI-E,
(18)  NSABOH ROLAND – ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(19)  NSOM DORIS NONO – ECO-E,GEO-E,REL-C,
(20)  TCHIAZAH AMBE – LIT-E,HIS-C,PHI-E,
(21)  CAREEN NGUM – BIO-E,FSN-E,REL-D,
(22)  NDINYANKA MELVIS NAGHO – BIO-E,CHE-E,PMS-D,
(23)  NGWI ANNETTE MBO – BIO-D,FSN-E,GGY-E,
(24)  ABANG ENANGA KINDE ANUARITE – ECO-E,GEO-E,REL-E,
 
Passed in 2  Subjects: 38
(1)  ACHI SERAPHINE AMBAH – BIO-C,FSN-D,
(2)  AFAH GODLOVE NWIJWIN – GEO-E,HIS-B,
(3)  ALUV NUELA TIH – BIO-C,CHE-D,
(4)  DEMUS MBUYA KENDU – BIO-C,GGY-D,
(5)  KEH CLINTON NDI – ECO-E,HIS-B,
(6)  ABIGAL EFFIOK JOHN – BIO-D,FSN-D,
(7)  EUNICE TEDEFACK – LIT-E,HIS-C,
(8)  FORLUM WALTERS FORCHI – GEO-E,HIS-C,
(9)  HADIJA ABDOURAMAN – GEO-E,HIS-C,
(10)  NGELA EDITH TANYI – GEO-D,HIS-D,
(11)  NUKUNA RAYMOND GWANVOMA – BIO-E,REL-C,
(12)  NYOHNUNFON TATA FON CEDRIC – HIS-C,REL-E,
(13)  PENN COLLINS AWAH – GEO-E,HIS-C,
(14)  TAKU DESMOND ANGAH – HIS-C,PHI-E,
(15)  WANKA ANTUANETTE AWANGWEH – LIT-D,HIS-D,
(16)  WERENYEN JUDE FRU – GEO-E,HIS-C,
(17)  ALOBWEDE GRACE MBULE – ECO-E,HIS-D,
(18)  AZANUI HASLERIG TIMNGUM – GEO-E,HIS-D,
(19)  EMAH KINGSLEY ANGOHO – HIS-D,PHI-E,
(20)  GUIMONA MANKA’A – LIT-E,HIS-D,
(21)  NDOH KINGSLEY TETA – GEO-E,HIS-D,
(22)  NJEH BLANCHE ANWEI – BIO-E,GGY-D,
(23)  SHUMBE BIHNWI MARYANN – BIO-E,FSN-D,
(24)  SIRRI CHANCELINE CHE – BIO-E,FSN-D,
(25)  AMBE CAREEN LUM – FSN-E,GEO-E,
(26)  AWOWE DESMOND CHUHNGONG – ECO-E,GEO-E,
(27)  BOH ETIAN PHUKUNSAM – BIO-E,GGY-E,
(28)  EBONGWE EMILIA ULE – GEO-E,HIS-E,
(29)  EKUMEDI JEMEA WASE – GEO-E,HIS-E,
(30)  ISELI LOVELINE ISANGE – GEO-E,HIS-E,
(31)  LOMBE LINDA ESOLE – HIS-E,PHI-E,
(32)  MUNJANG SHANCELINE NAYAH – BIO-E,GGY-E,
(33)  NCHANG RALIBEL – BIO-E,CHE-E,
(34)  NDIFOR COLLINS – BIO-E,REL-E,
(35)  NUMFOR ERNESTINE SOMBONG – GEO-E,HIS-E,
(36)  SANDRINE BIH MUNDI – GEO-E,HIS-E,
(37)  TEBO CYNTHIA TIMBEN – GEO-E,HIS-E,
(38)  TIM DANETTE ENAM – BIO-E,PMS-E,
 
Centre No: 1061 NDOP COMPREHENSIVE HIGH SCHOOL NDOP
Regist:15, Sat for 2 or More Subjects:14, Passed:4, %Passed:28.57,

Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
 
Passed in 2  Subjects: 4
(1)  TATAPONG ERIC NWINDEPEH – BIO-D,REL-C,
(2)  NUMWEH CHARLOTTE NGWEH – LIT-E,HIS-D,
(3)  FONGONG ISSA SACO-O – GEO-E,HIS-E,
(4)  NKONGE SAKWE MAXCELINE – LIT-E,HIS-E,
 
Centre No: 1062 GOVERNMENT BILINGUAL HIGH SCHOOL KUMBO
Regist:570, Sat for 2 or More Subjects:570, Passed:461, %Passed:80.88,

Sanctioned:0
Results of Successful Candidates (in Order of Merit)
 
Passed in 5  Subjects: 41
(1)  KIZITO NYUYTIYMBIY – BIO-A,CHE-A,PMM-A,FMA-A,PHY-B,
(2)  NKWAWIR BELTUS WIYSOBUNRI – BIO-A,CHE-A,PMM-A,FMA-A,PHY-B,
(3)  ATEGHA JESPA KANGKWALAH ATEGHA -BIO-B,CHE-A,FMA-A,PHY-B,PMM-A,
(4)  BAINKONG KENGKOH PHILEMON – BIO-A,CHE-B,PMM-A,FMA-A,PHY-C,
(5)  NGONG IVOLINE-CLARISSE KIELEH – BIO-B,CHE-B,PMM-A,FMA-A,PHY-C,
(6)  HADISON SHALANYUY WIRYUMBONG – BIO-B,CHE-B,PMM-A,FMA-A,PHY-D,
(7)  NGONG IVAN-CLARE WIRDZE – BIO-B,CHE-C,PMM-A,FMA-A,PHY-C,
(8)  NDINTAWEL LINDA GHENDE – BIO-B,CHE-B,PMM-A,FMA-B,PHY-D,
(9)  NDZI FORNINWE NFOR – BIO-B,CHE-C,PMM-B,FMA-B,PHY-B,
(10)  NGORAN ARISTIDE TEHTINNYUY – BIO-B,CHE-B,PMM-A,FMA-A,PHY-E,
(11)  NGORAN MODESTE SHAMNYUY – BIO-B,CHE-B,PMM-A,FMA-B,PHY-D,
(12)  OFIMBOUDEM NGUETSA ARSENE – BIO-B,CHE-B,PMM-A,FMA-A,PHY-E,
(13)  BANYUY JUSTINE SHWEMYAR – BIO-B,CHE-C,PMM-A,FMA-A,PHY-E,
(14)  SHUIMUH EZEKIEL NJODZEKA – BIO-B,CHE-C,PMM-A,FMA-B,PHY-D,
(15)  WIRNDZEREM FADILA NTANYUY – BIO-C,CHE-B,PMM-A,FMA-A,PHY-E,
(16)  CYRIL FONYUY – BIO-B,CHE-C,PMM-A,FMA-C,PHY-D,
(17)  LUKONG SYNTIA WIYSAHNYUY – BIO-B,CHE-C,PMM-B,FMA-C,PHY-D,
(18)  MBOH KEVEN FONSI – BIO-B,CHE-C,PMM-B,FMA-B,PHY-E,
(19)  TOMNTEH AUGUSTINE NGORAN – BIO-A,CHE-C,PMM-B,FMA-C,PHY-E,
(20)  COLLET FONYUY WIYEE – ECO-C,LIT-D,HIS-B,REL-B,ICT-D,
(21)  SHIYGHAN ROISETT FOMONYUY – BIO-A,CHE-C,PMM-B,FMA-D,PHY-E,
(22)  LUKONG ROSALINE KUSHU – BIO-B,CHE-B,PMM-D,FMA-C,PHY-E,
(23)  SEMERNYUY COLINE CHIN – ECO-D,GEO-E,HIS-C,REL-C,PHI-A,
(24)  CHUNG KELKIN – ECO-D,GEO-E,PMS-A,FMA-B,ICT-E,
(25)  FONYUY BETRAND KEGMOKA – BIO-B,CHE-C,PMM-C,FMA-D,PHY-E,
(26)  JUNGWA DOUGLAS LETCHIN – BIO-B,CHE-C,PMM-C,FMA-D,PHY-E,
(27)  MBUYE GILBERT YUNKAVI – BIO-B,CHE-D,PMM-C,FMA-C,PHY-E,
(28)  NDINTAWEL HILDA MAI – BIO-B,CHE-C,PMM-C,FMA-D,PHY-E,
(29)  NTANI DEVINE LEINYUY – BIO-B,CHE-C,PMM-E,PHY-E,REL-B,
(30)  TAHNTENG BRANDON FONYUY – BIO-B,CHE-C,PMM-B,FMA-E,PHY-E,
(31)  TEHTINLA RENATER – BIO-B,CHE-D,PMM-C,FMA-C,PHY-E,
(32)  FON TERENCE NDZEDZENYUY – BIO-D,CHE-C,PMM-C,FMA-C,PHY-E,
(33)  FONYUY MARIE-CLAIRE VERNYUY – BIO-B,CHE-C,PMM-C,FMA-E,PHY-E,
(34)  KONGKUI BERINYUY EMALE – BIO-C,CHE-D,PMM-C,FMA-C,PHY-E,
(35)  NDIFON AMMELL GHAWEL – BIO-B,CHE-C,PMM-D,FMA-E,PHY-E,
(36)  NTASIN VERONICA NYUYBINI – BIO-D,CHE-B,PMM-C,PHY-E,REL-E,
(37)  NWANG FELIX NGALLA – BIO-B,CHE-C,PMM-D,FMA-E,PHY-E,
(38)  ASONSAIGHA CILAS WIRNGO – BIO-D,CHE-D,PMM-D,FMA-C,PHY-E,
(39)  NGORAN DAVID FONDZENYUY – BIO-D,CHE-C,PMM-D,PHY-E,REL-D,
(40)  NDIKAKA NICHOLINE NKONG – BIO-D,CHE-D,PMM-D,FMA-D,PHY-E,
(41)  JATOR ALVIN NFOR – BIO-C,CHE-D,PMM-E,FMA-E,PHY-E,
 
Passed in 4  Subjects: 68
(1)  BLANDINE BANFEGHA – BIO-C,CHE-A,PMM-A,FMA-C,
(2)  ESOH KUM KEVIN – BIO-B,CHE-B,PMM-A,FMA-C,
(3)  DZEAYE CLARIS NYUYTIYMBIY – ECO-B,GEO-D,FMA-B,PMS-A,
(4)  KONGNYUY JANET SOLA – BIO-C,CHE-C,PMM-A,FMA-B,
(5)  STEVE BERINYUY MAINSAH – BIO-A,CHE-C,PMM-A,PHY-D,
(6)  MBOA NELVIS FOMBAN – BIO-B,CHE-C,PMM-B,FMA-C,
(7)  SIMAAH GILFORT FANKA – BIO-B,CHE-E,PMM-A,FMA-B,
(8)  TANGO ELISON B – LIT-B,FRE-B,HIS-B,PHI-D,
(9)  VERLA RENE NYUYDZE – BIO-A,CHE-A,PMM-C,PHY-E,
(10)  WIRNDZEM LEONARD DZEAYE – BIO-A,CHE-D,PMM-C,FMA-B,
(11)  WIRNGO EDWIN NJOYEE – CHE-C,PMM-A,FMA-B,ICT-D,
(12)  CHIN CHRISTEL FONYUY – ECO-E,LIT-B,HIS-B,PHI-C,
(13)  FABRICE FONYUY – BIO-C,CHE-C,GGY-B,REL-D,
(14)  KWALAR RAYMOND GWAYA – ECO-E,LIT-C,HIS-B,PHI-B,
(15)  LANJO BERTRAND NYUYDZE – CHE-C,PMM-C,FMA-A,PHY-E,
(16)  MAINIMO EDMOND NYUYKI – BIO-D,CHE-D,PMM-A,FMA-C,
(17)  SULIKA EMILE TARDZENYUY – BIO-B,CHE-C,PMM-B,PHY-E,
(18)  TANGWA BOLDWIN NDIMONGANG – ECO-C,GEO-B,PMS-D,ICT-C,
(19)  TATA RUDOLF KONGNYUY – BIO-B,CHE-D,GGY-C,REL-C,
(20)  YUYUN ERIC YUNGSI – ECO-C,GEO-D,PMS-C,REL-B,
(21)  AFONI TERENCE KANJO – BIO-B,CHE-C,PMM-D,FMA-D,
(22)  FONDZENYUY JULIUS NDZEM – LIT-C,HIS-D,REL-B,PHI-D,
(23)  NGEDZEYEM JOEL BURINYUY – BIO-C,CHE-C,PMM-D,FMA-C,
(24)  NJOLAH SYNTHIA BONGSHE – BIO-C,CHE-C,GGY-B,REL-E,
(25)  NSAIDZEDZEE GILIETH BERINYUY – BIO-B,CHE-C,PMM-D,PHY-D,
(26)  NTAIMA CLAUDE KEBUH – LIT-C,HIS-B,REL-C,PHI-E,
(27)  ODETTE NYUYYENI – BIO-C,CHE-C,PMM-D,FMA-C,
(28)  TIYVERLA ERIC – ECO-E,GEO-C,HIS-B,PHI-C,
(29)  WIRBA NELSON BERINYUY – ECO-C,PMS-A,GEO-E,FMA-D,
(30)  AAMON ALEX WIRNGO – BIO-B,CHE-C,PMM-E,PHY-D,
(31)  BANIN ROSETTE MAINYUY – BIO-C,CHE-C,PMM-C,FMA-E,
(32)  ETA BEATRICE MPEH – BIO-E,CHE-C,PMM-B,FMA-D,
(33)  MEYEH ELIZABETH NYAHNYOH – BIO-C,CHE-D,REL-D,PMS-C,
(34)  MISPALINE YEKEIKI – LIT-E,FRE-C,HIS-B,PHI-D,
(35)  NFONKA ANDREW TATAH – BIO-B,CHE-C,GGY-D,REL-E,
(36)  NTSIDZENYUY CLOVIS NKIMDZE – BIO-C,CHE-D,PMM-B,PHY-E,
(37)  NYUYDZELE ALVIN YENSINKEM – BIO-E,CHE-C,PMS-C,FMA-C,
(38)  TEDDY PHILIP NDIBUN – BIO-D,CHE-C,PMM-C,FMA-D,
(39)  WANLO LAWRENCE CHONGWAIN – BIO-C,CHE-D,PMM-D,FMA-C,
(40)  YISHU RITA BONGABAH – BIO-C,CHE-E,PMM-B,FMA-D,
(41)  YUVEN MABEL MBUMINYUY – BIO-C,CHE-C,PMM-C,PHY-E,
(42)  YUWONG GLORY KERNYUY – BIO-B,CHE-C,PMM-E,REL-D,
(43)  BABA EMMA FUEN – BIO-D,CHE-D,PMM-D,FMA-C,
(44)  BELLA LEMVEN – BIO-C,CHE-C,GGY-D,REL-E,
(45)  HASSAN MOHAMADOU AVINIVI – BIO-B,CHE-D,PHY-E,ICT-D,
(46)  KWI NYONUCHI CYRIL – BIO-D,CHE-D,PMM-C,FMA-D,
(47)  MBIPEH EMELDA MBOH NDI – BIO-D,PMM-C,FMA-C,PHY-E,
(48)  SHOFOLA FELIX YUWONG NDZEYEFIY – BIO-C,CHE-E,GGY-B,REL-E,
(49)  DZEDZE SANDRINE BURINYUY – LIT-C,FRE-D,HIS-D,PHI-E,
(50)  KUNSE ALMA YIVEN – BIO-B,CHE-E,GGY-E,REL-D,
(51)  NTASIN BERNARD FONYUY – BIO-D,CHE-D,PMM-D,PHY-D,
(52)  SHIRY JOANMARY REMYEH – BIO-C,CHE-D,PMM-E,FMA-D,
(53)  TARORDZENYUY BERENICE DZELAMONYUY – BIO-B,CHE-D,PMM-E,PHY-E,
(54)  TATAH MODEST LASUM – BIO-D,CHE-D,GGY-C,REL-E,
(55)  BURINYUY IMMACULATE NSOSEKA – ECO-C,GEO-E,PMS-D,ICT-E,
(56)  CLEMAX MENGVEN – BIO-D,PMM-D,FMA-D,PHY-E,
(57)  FANKA CHRISTIAN NJIMOLUH – ECO-E,GEO-E,HIS-C,PHI-D,
(58)  SHANKE COMFORT SHAMLA – ECO-D,GEO-E,PMS-C,ICT-E,
(59)  SHIYNYUY HAZEL BERINYUY – GEO-E,ECO-E,HIS-B,ICT-E,
(60)  TATAH CHARLTON KEBAM – ECO-E,GEO-E,HIS-C,ICT-D,
(61)  WENONG DOMINIC CHEK – CHE-D,PMM-C,FMA-E,PHY-E,
(62)  KEMBUNG JAPHET MKONG – BIO-E,CHE-D,PMM-D,PHY-E,
(63)  KONCHE RICHARD KADZEM – LIT-E,FRE-E,HIS-D,PHI-D,
(64)  LIMNYUY NEVILLE BANBOYE – ECO-E,GEO-E,HIS-C,ICT-E,
(65)  SHIYNSAH LAURENCE WONGIDZELE – LIT-E,FRE-D,HIS-D,ICT-E,
(66)  BAN-NAVTI BON-NAVENTURE NYUYKONGE – BIO-E,CHE-E,PMM-E,FMA-D,
(67)  MBINKAR MARCEL BERINYUY – BIO-E,CHE-D,REL-E,ICT-E,
(68)  KILLO BLAISE VERNYUY – ECO-E,GEO-E,PMS-E,ICT-E,
 
Passed in 3  Subjects: 182
(1)  NJOKA MARIA GORRETTI SIMO – ECO-A,GEO-B,HIS-B,
(2)  ABUBAKAR NJODZELA TUME – BIO-B,CHE-C,PMS-B,
(3)  BERLA EMMANUEL FONDZEMBAM – BIO-B,CHE-B,GGY-C,
(4)  DIOM MARINETTE BIYEH – BIO-B,CHE-C,GGY-B,
(5)  DZELAMONYUY EMMANUEL KONYUY – BIO-B,CHE-C,GGY-B,
(6)  VERANSO MALVIS BONGYU – BIO-A,CHE-B,PMM-D,
(7)  BONGCHU COLLINS YIYEN – BIO-B,CHE-C,GGY-C,
(8)  KUKIY-NYUY YAYA EMELINE – BIO-B,CHE-C,PMM-C,
(9)  NGEDZEYEM CLIFFORD VISHA – BIO-B,CHE-C,PMM-C,
(10)  TAR ALBERT NFON – CHE-C,PMM-B,FMA-C,
(11)  TUKOV MATHIEW NYUYKONGHE – BIO-B,CHE-C,REL-C,
(12)  YILARENG BRENDALINE BANYUY – BIO-B,CHE-C,PMM-C,
(13)  AUDU MASJIT MBIYDZENYUY – LIT-E,HIS-B,PHI-B,
(14)  BERTILLA BIN-NYUY – BIO-C,CHE-B,GGY-D,
(15)  BIGHKINYU HONORINE – BIO-C,CHE-C,GGY-C,
(16)  CHADWIN DZELAMONYUY – LIT-C,HIS-B,PHI-D,
(17)  FONBAH NICOLINE DULAFE – BIO-B,CHE-C,PMS-D,
(18)  KENGRAN RENNE LONTUM – BIO-A,CHE-C,PHY-E,
(19)  KONGNYUY MERRYLILY BERINYUY – BIO-A,CHE-C,PMM-E,
(20)  KPUKIYUNG ROLAND – ECO-D,GEO-C,HIS-B,
(21)  MBANG CLAUDIA BANFILA – BIO-D,CHE-C,GGY-B,
(22)  METANIN NESTOR – BIO-D,CHE-C,GGY-B,
(23)  NDI BELINDA NJENYOH – BIO-B,CHE-B,PHY-E,
(24)  NGWA CHE RUFUS II – LIT-D,FRE-B,HIS-C,
(25)  NGWANG DIEUDONNÉ NYIANCHI – BIO-C,CHE-C,PMM-C,
(26)  NJOBATI CONSTANTINE BERINYUY – ECO-B,GEO-D,PMS-C,
(27)  NSABINLA GILDAS SYSILA – BIO-B,CHE-D,GGY-C,
(28)  SINGEH MARCEL NGALIM – BIO-B,CHE-D,GGY-C,
(29)  TATA NANCY KINYUY – LIT-D,HIS-B,REL-C,
(30)  WIRGHAM EMILE TO’ONYUY – BIO-B,CHE-C,PMS-D,
(31)  YAHYAH FONYUY BERTILLA – LIT-D,FRE-B,HIS-C,
(32)  YENVEN FADIMATU SHUYIKA – BIO-B,CHE-D,GGY-C,
(33)  DINAYEN DZELAMBONG BELIRTA – ECO-C,GEO-E,PMS-B,
(34)  DINKA CLIFFORD LONTUM – BIO-C,CHE-C,GGY-D,
(35)  EDISON FONYUY – ECO-E,GEO-D,PMS-A,
(36)  FONDZENYUY STEPHAN LAHKA – GEO-D,HIS-C,PHI-C,
(37)  FUCHI KILIAN KOMWIGHEL – GEO-D,HIS-B,REL-D,
(38)  GAMBO ABDU RASHIDU – LIT-D,FRE-C,HIS-C,
(39)  JAMILATU ENOSAU – BIO-B,CHE-C,PMS-E,
(40)  JESSICALIYA KIDZERU – LIT-D,FRE-D,HIS-B,
(41)  KENKOH BLESSING TEH – BIO-B,CHE-C,PHY-E,
(42)  LAGHAI SANDRINE TIRLAMO – BIO-D,CHE-D,PMM-B,
(43)  NCHUKIE KINGSLEY MIKWA – ECO-E,GEO-C,HIS-B,
(44)  NSAH CLAUDETTE MBOH – BIO-C,CHE-D,GGY-C,
(45)  NTANTAN EPHESIANS NCHINDA – BIO-C,CHE-D,GGY-C,
(46)  SHILLIE PAUL VERNYUY – BIO-C,CHE-C,PMS-D,
(47)  SILAV SANDRIL BURINYUY – GEO-E,HIS-C,PHI-B,
(48)  SUIRENG CARL TIRLAMO – ECO-D,GEO-D,HIS-B,
(49)  VIBAN LIZA BERINYUY – BIO-C,CHE-C,GGY-D,
(50)  ANDE LIONEL FUAMI – ECO-D,GEO-E,PMS-B,
(51)  BONGFEN JOSEPH SELAMO – BIO-D,CHE-D,GGY-C,
(52)  CHINFON CHRISTIAN BERLINYOH – BIO-C,CHE-E,GGY-C,
(53)  FEGHANG DESMOND BONGJAM – BIO-C,CHE-C,PMM-E,
(54)  FON MACDONALD FENISIKA – ECO-D,GEO-D,HIS-C,
(55)  FONCHAM DESMOND FON – ECO-E,GEO-C,HIS-C,
(56)  JAIDZEKA RUTH YISHU – ECO-D,LIT-E,HIS-B,
(57)  KINGSLY MOKIKA – ECO-E,GEO-C,HIS-C,
(58)  LUKONG CLAUDETTE LEINYUY – ECO-E,GEO-D,HIS-B,
(59)  LUKONG SAMIRATU BERINYUY – BIO-C,CHE-E,GGY-C,
(60)  MARIYAM NAARI – BIO-C,CHE-C,PMS-E,
(61)  MBIYDZENYUY BARKATU SHALANYUY – LIT-D,HIS-B,PHI-E,
(62)  MENGNJO CLIVE BONGNYANG – CHE-D,PMM-D,FMA-C,
(63)  NDZEGHA ALIYU FOAKA – BIO-C,CHE-C,PMM-E,
(64)  NDZELANYUY BENARDINE – BIO-C,CHE-D,GGY-D,
(65)  NGOBEH RELINDIS WOUH – ECO-E,LIT-D,HIS-B,
(66)  NJOWIR CHRISTABEL ADZEMYE – BIO-D,CHE-D,GGY-C,
(67)  NKWAWIR FLORA REACAIL – BIO-B,CHE-D,GGY-E,
(68)  NSAMBUH DEUDONE BONGSAKA – BIO-C,CHE-C,PHY-E,
(69)  NSOTAKA  AUSTIN WIRNGO – BIO-D,CHE-C,PMS-D,
(70)  TAKWE EDNA AKUM – ECO-E,GEO-D,HIS-B,
(71)  TANLAKA MARCELINE YENLEH – BIO-C,CHE-D,GGY-D,
(72)  WIRKOM FLORA BONGFEN – BIO-B,CHE-D,GGY-E,
(73)  WIRNGO JULIUS DINAYEN – ECO-E,LIT-C,HIS-C,
(74)  BANLANJO YOLAND KONGLA – LIT-E,HIS-C,REL-D,
(75)  BEGEAH MENCHA DAVID – LIT-D,HIS-C,PHI-E,
(76)  DZELAMONYUY NURA KONGLIM – ECO-E,LIT-E,HIS-B,
(77)  DZEWOLA CLARISE LAYEN – LIT-E,HIS-D,PHI-C,
(78)  EMILE LIFOTER – BIO-D,CHE-D,PMS-D,
(79)  FARIDATU SHONGRILA – ECO-D,LIT-E,HIS-C,
(80)  FENUI NDIMUNDOH CHAFAH PRUDENCIA – ECO-E,GEO-D,HIS-C,
(81)  FONDZEYUF ESTELLA SUIRU – BIO-C,CHE-D,GGY-E,
(82)  GHANGHA BERNADETTE GVESEH – BIO-D,CHE-C,PMM-E,
(83)  JOYCILINE BONGKISHERI – ECO-E,LIT-D,HIS-C,
(84)  KENKOH ELVIN FELAI – ECO-E,GEO-C,HIS-D,
(85)  KENRAN AVITUS NGALA – ECO-E,GEO-E,HIS-B,
(86)  KINYUY EMELDA WIYSAHNYUY – CHE-D,BIO-D,GGY-D,
(87)  KONFOR RAHAEL MULIH – ECO-E,GEO-E,HIS-B,
(88)  LAMMELUF GRACE BANINVER – BIO-C,CHE-D,GGY-E,
(89)  LEH PLATINE LIMNYUY – GEO-E,HIS-C,REL-D,
(90)  LEMLA CYNTHIA NYUYBIMINI – ECO-E,GEO-D,HIS-C,
(91)  LEUTEU PETMI PATRICK – BIO-B,CHE-E,PMM-E,
(92)  LISETTE AGIRKA – BIO-E,CHE-D,GGY-C,
(93)  MBANWE RHODA BERI – LIT-D,HIS-C,PHI-E,
(94)  MBORONG NEREUS FONGEH – BIO-C,CHE-D,GGY-E,
(95)  NCHOTU GODLOVE TONG – BIO-D,CHE-D,PMS-D,
(96)  NFIE ELVIS TAH – GEO-E,HIS-D,REL-C,
(97)  NGEHNSO EUSEBIUS DINO – BIO-D,CHE-D,GGY-D,
(98)  NGONG ERIC NYANYOH – BIO-C,CHE-D,PHY-E,
(99)  NILVIS BONGKIYOI – BIO-C,CHE-D,PMM-E,
(100)  NJODZELA GERARD – BIO-E,CHE-D,GGY-C,
(101)  NKAIMBI TERENCE MAHWOH – BIO-D,CHE-D,GGY-D,
(102)  NKANGHE SOLANGE NENE – LIT-E,FRE-D,HIS-C,
(103)  NSAI CECILIA BANBOYE – BIO-E,CHE-C,PMS-D,
(104)  NYUYWIR PETER KIYNYUY – ECO-E,GEO-E,HIS-B,
(105)  SHEY CARINE BIIH – BIO-C,CHE-D,PHY-E,
(106)  SHEY PAULO NFOR – LIT-E,HIS-C,PHI-D,
(107)  SUIKA AMINATU WIYSIY – ECO-E,GEO-E,HIS-B,
(108)  TAFON EMILE NSAHGHAH – GEO-E,HIS-C,PHI-D,
(109)  TANYU ERENE NGWANY – LIT-E,HIS-C,PHI-D,
(110)  TATA BLESS MBINGJOH – ECO-E,GEO-E,HIS-B,
(111)  WIRBA ERNESTINE MBIMENYUY – BIO-C,CHE-D,GGY-E,
(112)  WIRKOM LUCIEN NYUYKI – ECO-E,GEO-E,HIS-B,
(113)  WIRNGO FARIHATU ADAMU – BIO-C,CHE-D,GGY-E,
(114)  WIYSENYUY MARIE YILA – BIO-D,CHE-C,PMM-E,
(115)  YENSILA LOVETTE DZELAMONYUY – ECO-E,GEO-E,PMS-B,
(116)  YISHUU ODETTE – BIO-D,CHE-D,GGY-D,
(117)  YUVEMVI TAKOV MOSES – BIO-C,GGY-E,REL-D,
(118)  YUVEN ALIMRAN DUSHEMNYUY – BIO-C,CHE-E,GGY-D,
(119)  BABAH SEVIDZEM PASCALINE – BIO-D,CHE-D,PMM-E,
(120)  DZELAMONYUY KENRICK TONY – ECO-C,GEO-E,PMS-E,
(121)  DZEVELA MIRABEL VERLA – BIO-E,CHE-C,GGY-E,
(122)  EMILE BAHTI – ECO-E,LIT-E,HIS-C,
(123)  FAI ABDUL-RASACK YANG – BIO-E,CHE-C,PMM-E,
(124)  KENKOH LAURA NDIY – ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(125)  KINGSLY NYUYASHAM – BIO-D,CHE-D,PMM-E,
(126)  KOMBAN CHARLOTTE VERNYUY – ECO-E,LIT-E,HIS-C,
(127)  KWAJIKA PETRA MOLONFONYUY – BIO-C,CHE-E,GGY-E,
(128)  LORETTA NSAI WIRYEH – ECO-E,LIT-E,HIS-C,
(129)  LUKONG MELENE DUNRINYUY – BIO-D,CHE-D,PMM-E,
(130)  LUKONG SUINYUY CLARIS – ECO-E,LIT-E,HIS-C,
(131)  MEYE CHANTAL NYUYMENGKA – ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(132)  NDIKAM RENE NJIAH – GEO-E,HIS-C,ICT-E,
(133)  NENA CHANCELLINE BINAIN – LIT-D,FRE-D,HIS-E,
(134)  NGALA EDABELLE BONGLA – BIO-E,CHE-D,GGY-D,
(135)  NGALIM SANDRIA BONGLA – BIO-E,CHE-C,PMM-E,
(136)  NGEH ELVIS BANADZEM – LIT-E,FRE-D,HIS-D,
(137)  NGONDZEN SERGIENE MBERILE – LIT-E,HIS-D,REL-D,
(138)  NGORAN MARCEL LEIKEKI – BIO-E,CHE-C,PMS-E,
(139)  NJOLAH CYNTHIA DZEWOLA – LIT-E,HIS-C,PHI-E,
(140)  NJOWIR LOUISA MBIYDZEYUF – ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(141)  SAHFE HERRIBERT KUNANNYUY – BIO-D,CHE-D,PMM-E,
(142)  SHANG DORINE SHULA – BIO-E,CHE-D,GGY-D,
(143)  SUIKA ISHATOU DZELAMONYUY – LIT-E,FRE-E,HIS-C,
(144)  SUNJO ODILIA NYUYKI – BIO-E,CHE-D,GGY-D,
(145)  TAKU ELODINE YUN – ECO-E,GEO-E,HIS-C,
(146)  TATAH ALVINE BABACK – ECO-E,GEO-D,HIS-D,
(147)  TATAH TERENCE FONYUY – ECO-D,GEO-E,PMS-D,
(148)  TAVGHAM ROSSETE BERINYUY – BIO-D,CHE-D,GGY-E,
(149)  WIRBA ROSEMARY LIMNYUY – ECO-E,PMS-C,FMA-E,
(150)  WIRNGO BRENDALINE NYUYFONI – BIO-D,CHE-D,GGY-E,
(151)  WIYVEN REMUNDA BONGNAVTI – BIO-D,CHE-D,PMS-E,
(152)  YUNIWO SOLANGE NGWAKFE – BIO-E,CHE-D,GGY-D,
(153)  YUVEN IVOLINE NANGSIN – BIO-C,CHE-E,GGY-E,
(154)  ABUBAKAR BILALU MUHAMADU – BIO-D,CHE-E,ICT-E,
(155)  AFSAH MOKIA NADIA MBINKAR – BIO-E,CHE-D,PMM-E,
(156)  AGBOR PENUEL MBENG – BIO-E,CHE-E,REL-D,
(157)  ALUDIMBOM ABAIN STEPHANY – ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(158)  BANYUY SYLVIE YONGWEH – LIT-E,HIS-D,PHI-E,
(159)  BAWE BLESSING NKUH – BIO-D,CHE-E,REL-E,
(160)  BOMKI CELINA BONGNAVTI – BIO-E,CHE-D,GGY-E,
(161)  DINE MARICLAIRE LEINYUY – BIO-D,CHE-E,PHY-E,
(162)  FANWONG CLOMARICK YIVEN – BIO-E,CHE-D,GGY-E,
(163)  FON YVETTE MESIY – ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(164)  FONDZEWONG YVETTE BONGSIYSI – LIT-E,HIS-D,REL-E,
(165)  FONTEM PAUL JUMBAM – LIT-E,HIS-E,REL-D,
(166)  JOHN NFOR – ECO-E,GEO-D,HIS-E,
(167)  KINGA LOUISA KINYUY – BIO-E,CHE-D,PMM-E,
(168)  LUKONG BELVIAN KONGLA – BIO-D,CHE-E,GGY-E,
(169)  NAHNGWE BETRAND TARNTEH – ECO-E,GEO-E,PMS-D,
(170)  NDINGONG CORNELIUS MANGEW – BIO-E,CHE-E,GGY-D,
(171)  NGORAN AMSHATU JAIKA – BIO-D,CHE-E,PMS-E,
(172)  NGWAH ANTHONY KONGNYUY – BIO-E,CHE-E,GGY-D,
(173)  NKEMNGIM PATIENCE YIMNAI – ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(174)  NYUYDZELE BENIS MELAME – BIO-E,CHE-D,GGY-E,
(175)  RASHEAL SIGIME – ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(176)  ROGER LENDZEMO – GEO-E,HIS-D,PHI-E,
(177)  SAGHEN LAURA YURIKA – BIO-E,CHE-E,GGY-D,
(178)  SUILA ZULKIPHLY MBIMENYUY – ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(179)  TANSI COURAGE KIKWI – BIO-E,CHE-D,GGY-E,
(180)  WIRKOM LIBRETTA SIGHAN – LIT-E,HIS-E,PHI-D,
(181)  YUNSAI MARY ASHERI – ECO-E,GEO-E,HIS-D,
(182)  KENGNJO OLGA YULA – ECO-E,GEO-E,PMS-E,
 Passed in 2  Subjects: 170
(1)  KAMGA ALPHONSE KUVINYU – GEO-B,HIS-B,
(2)  TATA LESLY LEIYEN – BIO-B,CHE-C,
(3)  WIYKIYNYUY BENNIS BONGKIYOY – BIO-B,CHE-C,
(4)  BANINLA BORIS KIVEN – BIO-C,CHE-C,
(5)  BIME ROSINA KIBONG – LIT-D,HIS-B,
(6)  KINDONG LEONARD NFONDOM – BIO-B,CHE-D,
(7)  LENDZELE FALON BOSHIYKAMO – BIO-B,CHE-D,
(8)  LOUIS LENDZEMO – BIO-B,CHE-D,
(9)  MBUEH BERTILLA KUOH – BIO-B,CHE-D,
(10)  NKUP SABESTIAN NIMUJA – BIO-B,CHE-D,
(11)  TATA CHARLES BIME – BIO-B,CHE-D,
(12)  WIRMVEM THEOPHILE FONYUY – BIO-B,CHE-D,
(13)  YEEH CLIFFORD KWAJIKA – BIO-C,CHE-C,
(14)  YIRAN ETIENNE TANGKA – BIO-B,CHE-D,
(15)  YUNDZE FRANCISCO SEWOYEBA’A – BIO-B,CHE-D,
(16)  ADRIAN LIMNYUY KINKINEN – GEO-D,HIS-C,
(17)  BIMELA YOLANDE BERI – LIT-C,HIS-D,
(18)  CLAUDETTE NGON NFON – BIO-C,CHE-D,
(19)  CLOVIS BONGBANDREY VIBAN – BIO-D,GGY-C,
(20)  DIYMBAH MALTHURIN TONSO – BIO-C,CHE-D,
(21)  DORIS BONGLA – PMS-B,REL-E,
(22)  JATOR BENOIT KAWEB – HIS-B,PHI-E,
(23)  KIBUH SONABEL ESANGNYOH – ECO-D,HIS-C,
(24)  KPUNTIR PRUDENCIA KIVEN – BIO-D,GGY-C,
(25)  KUSHU TARDZENYUY MICHAEL – GEO-E,HIS-B,
(26)  NDZE ROMEHANS NYUYKONGI – GEO-D,HIS-C,
(27)  NDZELEN EMILE JUMBAM – LIT-E,HIS-B,
(28)  NGWANYI THEOPHILUS NTUNYUY – LIT-E,HIS-B,
(29)  SERI DZEKEWONG SYLVANUS – HIS-C,PHI-D,
(30)  SIDONNE BANFOGHA – BIO-C,PMM-D,
(31)  TAKWA MARCELINE TUME – GEO-E,HIS-B,
(32)  TANGIRI YVONNE MEI – BIO-C,CHE-D,
(33)  TATA DENIS NDZEGHA – BIO-C,CHE-D,
(34)  TUKOV CLAUDINE KILA – HIS-C,PHI-D,
(35)  WIRNDZEREM EMIL LIHDZEMO – HIS-D,REL-C,
(36)  WIRSIY IVOLINE BERINYUY – HIS-C,PHI-D,
(37)  YUFENYUY BASIRU SHIYNSAH – BIO-C,GGY-D,
(38)  YUFENYUY EMILE LAKINYU – GEO-E,HIS-B,
(39)  YUFENYUY VALERIE LIMNYUY – BIO-B,CHE-E,
(40)  BANLA LAWRENCE – GEO-E,HIS-C,
(41)  BELLO DZEVER IMMACULATE – LIT-E,HIS-C,
(42)  BONGFEN BORIS – GEO-E,HIS-C,
(43)  BONGKIYUNG ANSELM SEWOYEBAA – BIO-C,CHE-E,
(44)  DJIN VERONICA DJIWE – GEO-E,HIS-C,
(45)  DUFE LEONARD NYUYFONI – BIO-D,CHE-D,
(46)  DZEKA LARISA YUFENYUY – BIO-D,CHE-D,
(47)  DZEVEM SHALOTE KIVEN – LIT-E,HIS-C,
(48)  FAI ETIENNE NFI – CHE-D,GGY-D,
(49)  FOMBAD FERDINAND TAKO – BIO-D,CHE-D,
(50)  KELA FREDERICK EDUBEN – GEO-E,HIS-C,
(51)  KIBENGHEN MEDARD SHWEHMBOM – BIO-D,CHE-D,
(52)  KIFEM MIRABELLE BONGDZEM – BIO-C,CHE-E,
(53)  KONTENG BLESSING TEH – LIT-E,HIS-C,
(54)  LOVETTE DZEKEM – GEO-E,HIS-C,
(55)  MUNGWA ELVIS NCHUGO – GEO-E,HIS-C,
(56)  NFON OTHNIEL NYOHFI – LIT-E,HIS-C,
(57)  NGAH THEOPHILE SIGHAN – GEO-E,HIS-C,
(58)  NGORAN EUGINIA WIYLANYUY – LIT-E,HIS-C,
(59)  NGORAN RAHIMATU BONGSISI – GEO-E,HIS-C,
(60)  NGWANI HANS BODOSI – BIO-D,CHE-D,
(61)  NKINEN MARY-STELLA EKINYOH – BIO-D,GGY-D,
(62)  NSAKSE BELINDA CHEKE – LIT-E,HIS-C,
(63)  NSAMI KINDNESS SHEE – ECO-E,HIS-C,
(64)  NTEH BLANCHE AFONI – BIO-D,CHE-D,
(65)  SHEY MISPALINE VERNYUY – LIT-E,HIS-C,
(66)  SUILA ASTA YULAMO – BIO-C,GGY-E,
(67)  TANJONG CHRISTABEL GESHING – BIO-D,PMS-D,
(68)  VERDZE LILIAN BIRWONG – LIT-E,HIS-C,
(69)  VERSHIYI CATHARINE SUWUN – ECO-D,PMS-D,
(70)  WIRDZELII LUKONG DIANE – LIT-E,HIS-C,
(71)  WIRDZEREM CLODETTE NYUYU – BIO-D,CHE-D,
(72)  WIRNGO RUGAIYATU GHAKIKI – LIT-E,HIS-C,
(73)  YEMBE KINDNESS WIBAH – GEO-E,HIS-C,
(74)  YUFENYUY FIDELIA NKAAH – LIT-E,HIS-C,
(75)  AFI SHERON KINYUY – BIO-E,CHE-D,
(76)  AFUH BERTIN CHE – GEO-E,HIS-D,
(77)  AYUNI HONORINE – GEO-E,HIS-D,
(78)  BANLANJO JOHN COLLINS SUNJO – BIO-E,GGY-D,
(79)  BARIYA INUSA MUSA – LIT-E,HIS-D,
(80)  BAYE MEVIS BERINYUY – GEO-E,HIS-D,
(81)  BENEZET MENGLA – LIT-E,HIS-D,
(82)  BERINYUY FERDINAND NTANI – GEO-E,HIS-D,
(83)  BERKA SABASTIAN – GEO-E,HIS-D,
(84)  BOINILA MELODY – LIT-E,HIS-D,
(85)  CHIN JEAN CLUADE BERILIY – BIO-E,CHE-D,
(86)  CHIN TOMLA LIDWINA – ECO-E,HIS-D,
(87)  CORNELIUS BERINYUY – HIS-D,PHI-E,
(88)  ETHEL NYUYDZEWIRA – GEO-E,HIS-D,
(89)  FLORA SHIYLA – BIO-D,GGY-E,
(90)  FONYUY BRENDALINE DOR – LIT-E,HIS-D,
(91)  FRANKLIN TANRENYUY AYAR – LIT-E,HIS-D,
(92)  GHAM FAITH BERINYUY – LIT-E,HIS-D,
(93)  JEAN-CLAUDE YUFENYUY – GEO-E,HIS-D,
(94)  KEMBU TERNECE GHAWEL – LIT-E,HIS-D,
(95)  KEVIN PAUL NYUYDINI – GEO-E,HIS-D,
(96)  KIMBI NADINE NYEH – GEO-E,HIS-D,
(97)  KUIYEN LEMVEN FINAKIY – BIO-D,PMS-E,
(98)  LAFEN MENGTIR CALVIN – LIT-E,HIS-D,
(99)  LAISIN PETRA NYUYULIMMI – BIO-D,PMS-E,
(100)  LANGWA LOUIS NYUYKI – GEO-E,HIS-D,
(101)  LAWIR MARCELINUS LAWIR – GEO-E,HIS-D,
(102)  LENDZEMO SAMIRATU NANGSINNYUY – HIS-D,PHI-E,
(103)  LILIAN KWATINYUY FONYE – LIT-E,HIS-D,
(104)  MALVIS TEHTIN – BIO-E,GGY-D,
(105)  MBORI ABDOU-FATAHU N. – LIT-E,HIS-D,
(106)  MENGNJO BIBIANA KINYUY – LIT-E,HIS-D,
(107)  MENGNJO STANISLAUS WIYLINYUY – HIS-D,REL-E,
(108)  MFORBI MOSES CHESINA – GEO-E,HIS-D,
(109)  MOUHAMADOU SULEIMANO – BIO-D,GGY-E,
(110)  MOYE SHERIFATU SHEHLA – BIO-D,GGY-E,
(111)  NDIFON GODLOVE BONGNSO – GEO-E,HIS-D,
(112)  NDZEM GLORY KINYUY – LIT-E,HIS-D,
(113)  NGAH KILAMONYUY SAKINATU – LIT-D,HIS-E,
(114)  NGALAK NADINE FAKNWI – LIT-E,HIS-D,
(115)  NGAMDZELE BRIAN YUFENYUY – GEO-E,HIS-D,
(116)  NGEW VICTOR JENUMIANG – GEO-E,HIS-D,
(117)  NGO RENEH MORH – GEO-E,HIS-D,
(118)  NGONG LOVELINE FOLA – GEO-E,HIS-D,
(119)  NJETA VIVIAN BONJE – LIT-E,HIS-D,
(120)  NJINGTI BETRAND SANJI – LIT-E,HIS-D,
(121)  NJINI SOLANGE MBAFON – BIO-E,CHE-D,
(122)  NKAINEN IVOLINE MBEME – GEO-E,HIS-D,
(123)  NSA MARCSIANUS BINYOH – ECO-E,HIS-D,
(124)  NSODIFE VANESSA NTANI – LIT-E,HIS-D,
(125)  NUKWU SHELA YHASE – LIT-E,HIS-D,
(126)  NYUYKI EDLINE YENLA – GEO-E,PMS-D,
(127)  RELINDIS SIRRI – LIT-E,HIS-D,
(128)  SEWOYEBA PAULINE SUINYUY – PMS-D,REL-E,
(129)  SIMAI MIRONETTE KIFEI – BIO-D,CHE-E,
(130)  SOPE MERCY  NZEME – BIO-D,GGY-E,
(131)  TANJONG IVO MUNANG – GEO-E,HIS-D,
(132)  TATA MARY BIANCA BOMYE – GEO-E,HIS-D,
(133)  TEMI EMMANUEL NGAH – BIO-D,CHE-E,
(134)  TOHNGANG BELINDA KIBONG – BIO-D,CHE-E,
(135)  VERSUIRIWO SIDONIE – LIT-E,HIS-D,
(136)  VINCENT DE PAUL NYUYKI – ECO-E,PMS-D,
(137)  WIYFENGLA CHIARA NYUYENI – LIT-E,HIS-D,
(138)  YUYAR VINCENT VITIYFEE – LIT-E,HIS-D,
(139)  AKONGBEN NOBERTTA NGAH – ECO-E,PMS-E,
(140)  AUDRA FAISON MBIYDZENGEH – CHE-E,GGY-E,
(141)  AYUBA BATINYUY – GEO-E,PMS-E,
(142)  AZANJI SIDOLINE NGUM – BIO-E,GGY-E,
(143)  BANKA MARY ASSUMPTA GINYOH – BIO-E,GGY-E,
(144)  CATHERINE SUIYE – BIO-E,GGY-E,
(145)  CHRISTABEL BURINYUY – LIT-E,HIS-E,
(146)  DIKUBA MARIE GISELE NGO-MBOG – LIT-E,HIS-E,
(147)  DINAYEN RHONDA BIRMO – LIT-E,HIS-E,
(148)  EBONG KINGSLY EBONG – GEO-E,HIS-E,
(149)  FOKANYUY ELVIS – GEO-E,HIS-E,
(150)  GHANI MECELINE SUILARENG – GEO-E,HIS-E,
(151)  KARANA COLLETTE ONU – BIO-E,GGY-E,
(152)  KIYONG IRINE YEKWA – BIO-E,CHE-E,
(153)  LUKONG BERTRAND NDZELEN – GEO-E,HIS-E,
(154)  LUKONG CAROLE VERMYUY – BIO-E,CHE-E,
(155)  MAIRONG CHRISTABEL NYUYENI – GEO-E,HIS-E,
(156)  MALVIS DZEKASHU – LIT-E,HIS-E,
(157)  MBINKAR GENCERA BONGSU – GEO-E,HIS-E,
(158)  MBINKAR MELANIE GHANYUYMO – BIO-E,GGY-E,
(159)  NDIFON BELCY MAAY – LIT-E,HIS-E,
(160)  NGALIM IVOLINE NGUJIO – HIS-E,PHI-E,
(161)  NGENGEH MANNETH NFOR – GEO-E,PMS-E,
(162)  NJEBOH MIRABEL MBINI – LIT-E,HIS-E,
(163)  NJOWIR BRIAN FONYUY – BIO-E,CHE-E,
(164)  NYOH NOELA NYUYLEIBAM – GEO-E,HIS-E,
(165)  TARDZENYUY LOVELLE TARSIWAN – GEO-E,PMS-E,
(166)  TATA EVON SENDZE – LIT-E,PHI-E,
(167)  TUKOV ROSSETE BONGYU – BIO-E,CHE-E,
(168)  WIRBA VALERIE LEINYUY – LIT-E,HIS-E,
(169)  WIRNKAR HERMAN NJODZEVEN – GEO-E,HIS-E,
(170)  WIRNKAR JANE FRANCIS DZELAMONYUY – LIT-E,HIS-E,

0
Liked it
Leave a Comment
comments powered by Disqus

Hi there!

Hello! Welcome to Authspot, the spot for creative writing.
Read some stories and poems, and be sure to subscribe to our feed!

Find the Spot

Loading